کد خبر: ۵۶۴۷۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۹

سیستان و بلوچستان به تگزاس تبدیل شد

995 قبضه سلاح سرد قاچاق در مرز استان سیستان و بلوچستان در ایست بازرسی کشف و ضبط شد.
سیستان و بلوچستان به تگزاس تبدیل شد

به گزارش تجارت امروز؛ بنا بر اظهارات فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در روز گذشته از کشف ۹۹۵ قبضه سلاح سرد توسط مرزبانان این استان خبر داد.

سردار رضا شجاعی  در زاهدان اظهار داشت: مرزبانان گیت بازرسی پست کنترل مراقبت مرزی حین چک و کنترل خودروهای ورودی به داخل کشور به یک دستگاه کامیون سوختی در خصوص حمل و انتقال شیء نامشخص مشکوک شدند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان افزود: مرزبانان در بازرسی به عمل امده توانستند ضمن توقیف یک دستگاه کامیون و دستگیری یک نفر متهم، تعداد 995 قبضه سلاح سرد غیرمجاز از نوع چاقو که به شکل ماهرانه داخل خودرو جاساز شده بود را کشف کنند.

کشف سلاح قاچاق در مرزهای بلوچستان

وی در تشریح خبر دیگری بیان کرد: مرزداران سیستان و بلوچستان با اشراف اطلاعاتی در سطح حوزه استحفاظی از فعالیت قاچاقچیان سلاح مطلع شدند و جهت دستگیری و خنثی کردن اهداف سوء احتمالی آنها، بلافاصله تمهیدات لازم را به کار گرفتند.

سردار شجاعی افزود: در این راستا با کار شبانه‌روزی و اقدامات صورت گرفته توسط مرزبانان استان، در نهایت قاچاقچیان در یکی از مناطق مرزی سوار بر یک دستگاه خودرو سواری شناسایی شدند و ماموران اقدام به تعقیب و مراقبت سارقان مسلح نمودند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد:  به محض مشاهده ماموران به تیراندازی به سمت مرزبانان اقدام کردند و در اقدام متقابل نیز ماموران با رعایت قانون به کارگیری سلاح، با آتش سنگین مرزبانان عرصه را برخود تنگ دیده و با توجه به تاریکی منطقه و با برجا گذاشتن خودرو از محل متواری شدند.

وی اضافه کرد: مرزبان در بازدید و بررسی دقیق از خودرو، توانستند تعداد پنج قبضه سلاح کلت کمری و دو قبضه سلاح جنگی کلاش به همراه 10 تیغه خشاب مربوطه را کشف کنند.

کشف 330 هزار نخ سیگار قاچاق در مرز

سردار" رضا شجاعی " با اعلام این خبر به خبرنگار ما گفت: مرزداران این فرماندهی، در راستای مبارزه با قاچاق کالا، مواد مخدر و کنترل گذرهای مرزی مجاز، با اشرافیت اطلاعاتی از قصد قاچاقچیان برای انتقال و ورود مقادیر قابل توجهی سیگار قاچاق به داخل کشور آگاه شدند.

وی در ادامه افزود: مرزداران با تشدید اقدامات کنترلی و اجرای کمین هدفمند در مسیر احتمالی ورود قاچاقچیان، ضمن توقیف یک دستگاه خودرو موفق شدند با دستگیری یک نفر قاچاقچی کالا مقدار بیش از سیصد و سی هزار و 400 عدد سیگار خارجی را نیز کشف و ضبط نمایند.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما