کد خبر: ۵۶۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۵

انتقام ایران از آمریکا به علت دزدی نفت

ساعاتی پیش در نیمه شب، محموله نفتی ایران در نفتکش که توسط آمریکا توقیف شده بود در بندر تگزاس کنارگیری و تخلیه آن آغاز شد.
انتقام ایران از آمریکا به علت دزدی نفت

به گزارش تجارت امروز؛ با اظهار اینکه ایران برای عمل‌های ضد منافع نفتی خود به وضوح  از برخورد قاطع خود گفته بود، با این حال پس از نیمه شب گذشته پیش روند تخلیه یک محموله نفتی توقیف شده از ایران در بندر تگزاس آمریکا آغاز شده است.

این محموله نفتی مدت‌ها بود که در یک نفتکش به نام سوئز راجان در نزدیکی سواحل آمریکا نگهداری می‌شد و به خاطر تهدید ایران به اقدام متقابل، هیچ شرکتی تمایلی برای خرید و تخلیه آن نداشت.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرده هر طرفی که به این محموله دست درازی کرده و آن را تخلیه کند باید منتظر اقدام متقابل ایران باشد.

آمریکا طی هفته‌های گذشته حضور نظامی خود در خلیج فارس را با ارسال چند ناو، تعداد هواپیمای جنگنده و حتی گماشتن نیروهای نظامی در کشتی‌های تجاری افزایش داده است.

خبرگزاری آسوشیتد پرس نیز در این خصوص اعلام کرد: این محموله نفتی در حال تخلیه از سوئز راجان به یک نفتکش دیگر به نام مستر عرفات در ۷۰ کیلومتری ساحل جنوبی شهر هیوستون در تگزاس آمریکا است.

هنوز شرکت آمریکایی مالک سوئز راجان به نام اوآکتری کپیتال و مقامات آمریکایی نسبت به انتشار این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.
پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما