کد خبر: ۵۶۵۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۳

رکورد مصرف برق در روز جمعه 3 شهریور 1402

طبق اعلام رکورد مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران مصرف برق در روزهای اول آخرین ماه تابستان زده شد.
رکورد مصرف برق در روز جمعه 3 شهریور 1402

به گزارش تجارت امروز؛ مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در خصوص آماری که در خصوص مصرف برق در روزهای ابتدایی شهریور گفت: بنا بر آماری که مرکز ملی راهبری شبکه برق ایران روز گذشته جمعه 3 شهریور 1402 به ما اعلام کرده است؛ میزان مصرف برق کشور به 63 هزار و 600 مگاوات رسید. مقایسه میزان مصرف برق با 3 شهریور 1401 که عدد 54 هزار و 800 مگاوات ثبت شده بود، افزایش 8هزار و 800 مگاواتی ثبت شده است.

سخنگوی صنعت برق با تأکید بر اینکه میزان مصرف برق در روزهای تعطیل و جمعه کاهش می‌یابد، گفت: با توجه به اینکه در ابتدای آخرین ماه تابستان هستیم، انتظار داشتیم میزان مصرف برق کاهش یابد اما افزایش تدریجی دما که از انتهای هفته گذشته با آن مواجه شدیم موجب شد مصرف برق هنوز در اوج باشد.

رجبی مشهدی ضمن تشکر از همه هموطنان به‌دلیل مشارکت در طرح پرداخت پاداش مدیریت مصرف افزود: خوشبختانه تمامی مشترکان همکاری خوبی با وزارت نیرو در اجرای طرح مدیریت مصرف داشتند، به‌نحوی که بیش از 36 درصد مشترکان خانگی تاکنون مشمول دریافت پاداش شده‌اند.

سخنگوی صنعت برق یادآور شد: طرح پرداخت پاداش به مشترکان خانگی تا پایان شهریور‌ماه ادامه دارد و به‌ویژه به مشترکان پرمصرف توصیه می‌کنیم از آخرین فرصت برای کاهش مصرف و دریافت پاداش بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: هموطنان عزیز در مناطقی که دما کاهش یافته است، با خاموش کردن وسایل سرمایشی و یا تنظیم دمای کولرهای گازی روی 25 درجه، می‌توانند مصرف خود را نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش دهند و از دریافت پاداش مدیریت مصرف بهره‌مند شوند.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما