کد خبر: ۵۶۵۸۷
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹

آشفتگی در مرکز آمار کشور

اخبار تورم که از خبرگزاری تسنیم منتشر شده است و به نقل از مرکز آمار می‌باشد؛ اما مرکز آمار در سایت خود چیزی اعلام نکرده بود و به نظر می‌رسد حتی آمارها هم در دولت سیزدهم انحصاری شده‌ است.
آشفتگی در مرکز آمار کشور

به گزارش تجارت امروز؛ امار تورم روز گذشته منتشر شد. البته با تفاوتی عجیب نسبت به ماه‌های گذشته بود که همین امر توجه ها را بیشتر به خود جلب کرد. امروز مرجع اعلام امار تورم خبرگزاری تسنیم بود نه مرکز امار؛ در واقع منبع امار تسنیم مرکز امار بود، اما خود مرکز امار چیزی در سایتش منتشر نکرده بود.

بااین‌حال داستان بازی با امار تنها مختص این دولت و این ماه نیست؛ این موضوع سال‌هاست از سمت دولت‌های مختلف آمارها را مقصر تورم و گرانی می‌دانند. یک روز امار تورم منتشر نمی‌شود؛ روز دیگر امار مسکن مقصر است. یک روز قیمت خودرو را از روی سایت‌ها برمی‌دارند و روز دیگر قیمت دلار و طلا از سایت محو می‌شود. حالا ابتکاری جدید زدند و به جای برداشتن آمارها از سایت به انحصار یک خبرگزاری در آمد؛ حالا سوال اینجاست که چرا امار رسمی تورم از طریق یک رسانه منتشر میشود؟

البته این اولین بار نبود که چنین اتفاقی می‌افتاد و ماه‌های گذشته نیز امار توسط یک رسانه قبل از مراجع رسمی اعلام شده بود. مگر مرکز آمار تعطیل شده است که یک رسانه باید به عنوان مرجع اعلام امار تورم وارد عمل شود؟

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما