کد خبر: ۵۶۶۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۹

پیش بینی بورس؛ امروز 7 شهریور ۱۴۰۲

روز گذشته بازار بورس اوراق بهادار تهران مثبت سپری شد؛ سیر صعودی آن کمتر از 5 شهریور بود.
پیش بینی بورس؛ امروز 7 شهریور ۱۴۰۲

به گزارش تجارت امروز؛ در معاملات روز گذشته 6 شهریور 1402 شاخص کل بورس تهران با عبور از مرز 32 هزارواحد رکود روز را ثبت کرد. قدرت معاملات روز گذشته بالای مرز 2 میلیون واحد جای خود را ثابت کرد. اما عرضه‌ها در نیمه دوم بازار شدت گرفت و رخ نقشه بازار به سمت قرمز می‌رفت که این موضوع ممکن است از ترس سهام‌داران برای روزهای مبهم آینده باشد. ارزش معاملات روز گذشته بیش از 8 هزار و 400 میلیارد تومان ثبت شد و ارزش بازار نیز به رقم 7 هزار و 300 همتی رسیده است.

عرضه و تقاضای بازار

ارزش گروه خودرویی در نزدیکی روزها معمول خود قرار گرفت ارزش معاملاتی این گروه به رقم بیش از 751 میلیارد تومان برسد و گروه شیمیایی نیز رقم بیش از 729 میلیارد تومان را به خود گرفت. بازار همچنان منتظر وعده‌های خوب وزیر اقتصاد است و بازار چند روز است به‌واسطه صحبت‌هایی در مورد نرخ خوراک گاز شده است بازار رخ مثبتی را به خود گرفته است. در این میان امروز ویدئویی در بین اهالی بازار و فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شد که نشان می‌داد مدیرعامل تاپیکو عنوان کرده است خوراک پتروشیمی‌ها به فرمول بازمی‌گردد مسعود اسم خانی این موضوع را اضافه کرده که جلساتی با وزارت اقتصاد، نفت و صمت داشتیم و تأکید شد که با نرخ ۷ هزارتومانی پتروشیمی‌های اوره و متانولی متضرر می‌شوند.

اما همچنان بحث عرضه خودروسازان داغ است نماد خبهمن که چندی پیش زیر بار خرید عرضه بلوکی ایران‌خودرو نمی‌رفت حالا خبر از تأیید خرید و ثبت تعداد سهم درصدی مالکیت این نماد روی تابلوی سهام‌داران ایران‌خودرو درج شده است. از طرفی هم احمدی رئیس سازمان ایدرو از تشکیل کمیته‌ای برای واگذاری سهام خودروسازان خبر داد و تأکید کرده که اولویت اول ما واگذاری سهام تودلی خودروسازی‌ها است. این جملاتی است که تنها گزینه آن تغییر می‌کند؛ اما در عمل اتفاق خاصی رخ نداده است.

پیش بینی بورس امروز

شاخص به محدوده‌های 2 میلیون و 84 هزارواحدی رسید محدوده‌هایی که در مردادماه 99 در آن قرار داشت و امروز می‌توان گفت که پس از سه سال شاخص کل بورس تهران بدون بازدهی (بازدهی صفر) به کار خود پایان داد.
از منظر تکنیکالی شاخص کل در اندیکاتور RSI واگرایی در کف ایجاد کرده است که موضوعی برای ورود و خرید تکنیکالیست‌ها به بازار شد و از طرفی هم خط روند فرضی صعودی به کمک سطوح حمایتی قبلی آمد و بازار را چند روزی مثبت کرد. بازار امروز با میانگین 55 روزه خود درگیر شد و در نیمه دوم که به این محدوده رسید با عرضه‌هایی کمی عقب نشست. روند شاخص در روزهای آینده تعیین خواهد شد. تکنیکالیست‌های قدیمی معتقد هستند که برخورد کندل‌ها با سطوح حمایتی و مقاومتی بسیار مهم است و تعیین کنند مسیر در روزهای آینده است.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما