کد خبر: ۵۶۶۴۲
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۹

پیش بینی بورس؛ امروز 8 شهریور ۱۴۰۲

با وجود سیر صعودی بورس با توجه به نظر تحلیلگران در روزهای پیش رو شاهد تغییرات شاخص‌های بورس خواهیم بود.
پیش بینی بورس؛ امروز 8 شهریور ۱۴۰۲

به گزارش تجارت امروز؛ نگاهی به روند بازار بورس روز گذشته سه‌شنبه شاخص کل بورس  به رقم 2 میلیون و 95 هزار و 73 واحد رسید و 10 هزار و 904 واحد پیشرفت کرد. با نگاهی به شاخص کل میبینیم که یک هزار و 873 واحد رشد داشته؛ بااین‌حال در مرز 707 هزار و 10 واحد توقف کرد. 5 واحد سقوط در شاخص کل فرابورس دیده می‌شود که به رقم 26 هزار و 272 واحد رسید.

شاخص هم وزن فرابورس نیز افت 26 واحدی داشت و به سطح 127 هزار و 685 واحد رسید.  در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 46 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 54 درصد بازار افت قیمت داشتند.

کدام نماد ها صعود داشتند؟

روز سه‌شنبه در بورس شرکت سرمایه گذاری سپه (وسپه)، شرکت موتوژن (بموتو) و شرکت پتروشیمی خارک (شخارک) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت زغال سنگ پروده طبس (کزغال)، شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران (سدبیر) و شرکت عمران و توسعه شاهد (ثعمرا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

کدام نماد ها ریزش داشتند؟

در بورس نمادهای چافست (شرکت افست)، سفار (شرکت سیمان فارس) و قشهد (شرکت شهد) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش)، شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد (فولای) و شرکت صنایع مادیران (مادیرا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 83 نماد صف خرید داشتند و 60 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 27 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 284 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 6 درصدی به 414 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال آخرین روز معاملاتی هفته می‌روند که دیروز شاخص کل بار دیگر صعود کرد و به مرز 2 میلیون و 100 هزار واحد رسید. دیروز نمادهای فملی، پارسان، تاپیکو، شپدیس و فولاد بیشترین نقش را در رشد شاخص داشتند.

اما دیروز ارزش معاملات خرد افت کرد و با کاهش 18 درصدی به رقم 6 هزار و 96 میلیارد تومان رسید. این افت با افزایش خروج پول حقیقی همراه بود.  

دیروز شاهد خروج پول حقیقی بودیم و 197 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار خارج شد که نسبت به روز قبل رشد 27 درصدی داشته است.

دیروز نمادهای وبملت، شپنا، شپدیس، شبندر، فملی، بمولد، فولاد، شتران، خزامیا و ونوین بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما