کد خبر: ۵۶۶۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۵

تحلیل هفتگی بازار سرمایه؛ 9 شهریور ۱۴۰۲

بازار سهام، بورس کالای تهران، توانست با ۹ هزار و ۷۷۱ واحد افزایش معادل ۴۷ صدم درصد به دو میلیون و ۱۰۴ هزار و ۸۲۰ واحد در این هفته به کار خود پایان دهد.
تحلیل هفتگی بازار سرمایه؛ 9 شهریور ۱۴۰۲

به گزارش تجارت امروز؛ شاخص بورس کالای تهران، توانست با ۹ هزار و ۷۷۱ واحد افزایش معادل ۴۷ صدم درصد به دو میلیون و ۱۰۴ هزار و ۸۲۰ واحد در این هفته به کار خود پایان دهد. شاخص هم وزن نیز با ۳ هزار و ۵۵۲ واحد رشد معادل ۵۰ صدم درصد در محدوده ۷۱۰ هزار و ۵۶۰ واحد قرار گرفت.

کدام نماد ها صعود داشتند؟

نمادهای اخابر، وتجارت، فارس، وبملت، تاپیکو، همراه و وبصادر از نمادهای تاثیر گذار مثبت بر شاخص کل بورس بودند.

کدام نماد ها ریزش داشتند؟

نمادهای شهر، ثشاهد، وتجارت و وبملت هم از نمادهای پرتراکنش با تاثیر مثبت بر بازار سهام بودند. نمادهای شستا، خگستر و خودرو هم از نمادهای پرتراکنش با تاثیر منفی بر شاخص کل بورس بود. شاخص کل فرابورس نیز روز گذشته با ۱۲۳ واحد افزایش به عدد ۲۶ هزار و ۳۹۶ واحد رسید.

عرضه و تقاضای بازار

نمادهای بمولد، فن افزار، نیان و زفجر از نمادهای پرتراکنش با تاثیر مثبت و نمادهای کتوسعه و عالیس از نمادهای با تاثیر منفی بر بازار فرابورس روز گذشته بودند.

پیش بینی بورس امروز

بازار سهام روز گذشته شاهد ۴۶۴ نماد مثبت برابر ۳۳۲ نماد منفی بود. ۷۹ صف خرید مقابل ۴۹ صف فروش تشکیل شد. خالص ورود و خرج پول حقیقی هم امروز به مثبت ۲۵۱ میلیارد تومان رسید. معامله گران امروز ۱۱ میلیارد و ۴۸ میلیون سهام را به ارزش ۵ هزار و ۶۱۵ میلیارد تومان دست به دست کردند. ارزش دلاری امروز بازار سرمایه نیز ۲۵۱ میلیارد دلار بود.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما