کد خبر: ۵۶۶۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۵

پیش بینی بورس؛ امروز 11 شهریور ۱۴۰۲

بازار سرمایه امروز شنبه 11 شهریور 1402در شرایطی شروع به کار می‌کند که تمامی روزهای هفته گذشته را با روند صعودی گذرانده است.
پیش بینی بورس؛ امروز 11 شهریور ۱۴۰۲

به گزارش تجارت امروز؛ برای پیش بینی بازار سرمایه امروز شنبه 11 شهریور ابتدا به تحلیل بورس در آخرین روز کاری هفته گذشته می‌پردازیم. بعد از صعود در آخرین روز کاری هفته گذشته شاخص کل افزایش 9 هزار و 771 واحدی داشت و شاخص کل هم‌وزن نیز 3 هزار و 552 واحد بالا آمد. شاخص کل فرابورس  صعود 123 واحدی داشت و شاخص هم وزن فرابورس هم 852 واحد افزایش یافت. در انتهای کار ‌روز چهارشنبه، 453 نماد رشد قیمت داشتند و قیمت سهام 264 نماد کاهش یافت، به عبارت دیگر، 63 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 37 درصد بازار افت قیمت داشتند.

کدام نماد ها صعود داشتند؟

روز شنبه در بورس شرکت مخابرات ایران (همراه)، بانک سینا (وسینا) و بانک تجارت (وتجارت) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر (زملارد)، شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی (مفاخر) و شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک (گدنا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

کدام نماد ها ریزش داشتند؟

در بورس نمادهای وتوصا (شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران)، سخزر (شرکت سیمان خزر) و آباد (شرکت توریستی و رفاهی آبادگران ایران) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان (شتوکا)، شرکت بیمه تعاون (وتعاون) و شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان (غگلپا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

کدام نماد ها ریزش داشتند؟

در معاملات چهارشنبه، 82 نماد صف خرید داشتند و 49 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 30 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 369 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 2 درصدی به 405 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

روز چهارشنبه شاخص‌ کل و شاخص هم وزن بورس تهران روند مشابهی داشتند. شاخص کل بورس در 90 دقیقه ابتدایی به کانال 2.1 میلیونی صعود کرد. 
تقاضا در معاملات چهارشنبه رشد کرد و ارزش معاملات خرد با افزایش 8 درصدی نسبت به روز قبل به 6 هزار و 605 میلیارد تومان رسید. همچنین شاهد ورود پول حقیقی به میزان 89 میلیارد تومان بودیم. نماد وتجارت بیشترین ورود سرمایه را داشت پس از آن، نمادهای گلدیرا، شستا، اخابر و ثفارس بیشترین ورود پول را را ثبت کردند. 
روز چهارشنبه نمادهای اخابر، وتجارت، فارس، وبملت، تاپیکو و همراه بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. 
بدین ترتیب بازار در روزی که حجم معاملات در سطح قابل قبولی قرار داشت و رونق نسبی پیدا کرد، شاخص‌ها رشد کردند. 
تحلیلگران تکنیکی از سطح مقاومت شاخص در محدوده 2 میلیون و 100 هزار واحدی صحبت می‌کردند، اما روز چهارشنبه شاخص از این مرز عبور کرد و 4 هزار واحد بالاتر از آن ایستاد. 
اگر شاخص کل این مرز را از دست بدهد می‌توان گفت مقاومت در این سطح فعال است و می‌تواند موجب ریزش بیشتر در بازار شود. اما اگر امروز شاخص صعود کند و از این مرز دور شود، می‌توان گفت شاخص از مقاومت رها شده است.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما