کد خبر: ۵۶۷۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۹

صادرات زعفران رشد داشته؛ اما پیش بینی نشده

غلامرضا میری: با توجه به آنکه گیاه زعفران زیر زمین است، از این رو نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی راجع به تولید زعفران داشت.
صادرات زعفران رشد داشته؛ اما پیش بینی نشده

به گزارش تجارت‌امروز؛ غلامرضا میری، نایب‌رئیس شورای ملی زعفران گفت: قیمت زعفران در بازار هر کیلو زعفران دسته ۳۷ میلیون تومان، پوشال ۴۵ تا ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان، سرگل ۴۷ میلیون و ۵۰۰ تا ۴۸ میلیون تومان، نگین ۴۷ تا ۴۸ میلیون و سوپر نگین ۴۸ تا ۵۰ میلیون تومان است.
به گفته او، طبق روال سنوات قبل، تقاضا برای خرید زعفران در مناسبت های ماه رمضان و محرم و صفر در بازار افزایش می‌یابد که امسال هم این اتفاق در بازار رخ داده است.
میری با بیان اینکه برداشت نوبرانه زعفران از اواسط مهر آغاز می‌شود، گفت: با توجه به آنکه گیاه زعفران زیر زمین است، از این رو نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی راجع به تولید زعفران داشت. همچنین خریداران خارجی منتظر ورود محصول نو برای خرید انبوه هستند.

آخرین آمار صادرات زعفران ایران

نایب‌رئیس شورای ملی زعفران درباره آخرین وضعیت صادرات زعفران گفت: بنا بر آمار در مرداد امسال ۱۲ تن و ۷۰۰ کیلو زعفران صادر شد که در مقایسه با ۸ تن و ۷۰۰ کیلو سال گذشته ۴۵ تا ۴۶ درصد رشد داشته است که امیدواریم روند رو به رشد صادرات استمرار یابد.

او در انتها گفت: با توجه به ازدیاد زوار در تعطیلات تابستان و محرم و سفر به مشهد، تقاضا برای خرید زعفران در بازار افزایش یافته است که این امر در رونق بازار بی‌تاثیر نیست.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما