کد خبر: ۵۶۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۹

واریز تفاوت حقوق بازنشستگان در شب گذشته صحت دارد؟

مجلس با افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۲ موافقت کرده است و طبق خبرهای اخیر به‌دست‌آمده درباره حقوق بازنشستگان و میزان افزایش آن مشخص‌شده است.
واریز تفاوت حقوق بازنشستگان در شب گذشته صحت دارد؟

به گزارش تجارت امروز؛ حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی موضوع افزایش حقوق بازنشستگان در سال جدید را با توجه به افزایش بی‌وقفه تورم که سبد معیشت خانواده‌ها را هروزو کوچکتر از روز قبل می‌کند مورد هدف قرار داد، گفت: باید بین حقوق شاغلین و بازنشستگان عدالت برقرار شود.

با توجه به روال هرسال حقوق بازنشستگان اوایل سال جدید کمی افزایش می‌یابد. حقوق بازنشستگان همانند سایر حقوق به‌صورت ماهانه پرداخت می‌شود. مجلس با افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۲ موافقت کرده است و طبق خبرهای اخیر به‌دست‌آمده درباره حقوق بازنشستگان و میزان افزایش آن مشخص‌شده است. بنا بر اخبار جدید از کمیسیون تلفیق بنا است که حقوق بازنشستگان بالاخره امسال افزایش و همسان‌سازی اجرایی شود.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی معتقد است حقوق بازنشستگان باید در برنامه هفتم اصلاح و به عدالت نزدیک شود.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: این معقول نیست که بازنشستگان ما با حقوقی زندگی خود را به سر ببرند که جوابگوی نیازهای آن‌ها نیست و شرایط را برای آن‌ها سخت کند.

حمیدرضا حاجی بابایی در این نشست با اشاره به پرداختن به موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه بیان کرد: موضوع بازنشستگان و همسان‌سازی حقوق آن‌ها و حقوق کارمندان ازجمله تکالیفی است که بر عهده دولت قرار داده‌شده و باید این دو مقوله را به عدالت نزدیک کند.

وی بابیان اینکه دولت موضوع عدالت در پرداختی‌ها را در برنامه هفتم توسعه منعکس کرده است، ادامه داد: همه ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی باید از مقوله عدالت در پرداختی‌ها پشتیبانی کنند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این معقول نیست که بازنشستگان ما با حقوقی زندگی خود را به سر ببرند که جوابگوی نیازهای آن‌ها نیست و شرایط را برای آن‌ها سخت کند.

حاجی بابایی بابیان اینکه فاصله بین حقوق بازنشستگان و شاغلین نباید زیاد باشد،ادامه داد: این مسئله قابل‌قبول نیست و همه قبول دارند که حقوق بازنشستگان باید اصلاح شود و ان‌شاءالله بتوانیم در قوانین و برنامه هفتم توسعه اصلاحاتی به وجود بیاوریم که موردقبول مجلس و دولت قرار گیرد.

علی دهقان‌کیا در پاسخ به این پرسش که آیا حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در اردیبهشت‌ماه بر اساس مصوبه شورای عالی کار افزایش پیدا خواهد کرد یا خیر، اظهار کرد: بنا بر پیگیری‌های انجام‌شده و قول‌هایی که مسئولان سازمان تأمین اجتماعی داده‌اند، ان‌شاءالله افزایش حقوق بازنشستگان این سازمان در اردیبهشت‌ عملیاتی می‌شود.

وی افزود: بر همین اساس حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در اردیبهشت‌ماه بر مبنای مصوبه شورای عالی کار (افزایش ۲۵ درصدی برای حداقل‌بگیران و ۲۱ درصدی برای سایر سطوح) پرداخت می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران گفت: بنا بر پیگیری‌های صورت گرفته قرار است مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان مربوط به فروردین‌ نیز هم‌زمان با حقوق اردیبهشت‌ به‌حساب بازنشستگان تأمین اجتماعی واریز شود.

وی تصریح کرد: بر اساس جدول طراحی‌شده، حقوق بازنشستگان هرماه از بیستم بر اساس حروف الفبا به حسابشان واریز خواهد شد.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما