کد خبر: ۵۶۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰

علت تاخیر پروازهای اربعین چه بود؟

تاخیر حدود یک ساعته در پروازهای اربعین با آماری چشم‌گیری در فرودگاه امام رخ داد. این آمار نشان دهنده عدم انجام 27 درصد از پروازها است.

علت تاخیر پروازهای اربعین چه بود؟

به گزارش تجارت امروز؛ با توجه به آمار شهر فرودگاهی امام (ره) در بازه زمانی ۲۷ مرداد تا ۲۰ شهریور در ایرلاین‌ها ۲۷ درصد پروازهای اربعین انجام نشده است. بر اساس این آمار 2398 مجوز برای پروازهای اربعین از سوی 18 ایرلاین داخلی و خارجی درخواست شد که به همین تعداد نیز مجوز تخصیص داده شد.
از این تعداد 16 ایرلاین داخلی و 2 ایرلاین عراقی 1755 پرواز را انجام دادند. به عبارت دیگر حدود 73 درصد پروازهای اربعین فرودگاه امام توسط شرکت‌های هواپیمایی انجام و حدود 27 درصد پروازها ابطال شد.
در بین ایرلاین‌های داخلی 412 مجوز پروازی برای هواپیمایی آتا صادر شد که این ایرلاین 334 پرواز را با متوسط تاخیر 63 دقیقه‌ای انجام داده است.
هواپیمایی چابهار با 116 دقیقه بیشترین میانگین تاخیر را در بین ایرلاین‌ها به خود اختصاص داشته است. میانگین تاخیر پروازهای العراقیه با سهم 237 پرواز 75 دقیقه بوده است. این شرکت 74 پرواز خود را در بازه اشاره شده انجام نداده است. فلای بغداد نیز مجوز انجام 169 پرواز را در ایام اربعین داشت که از این تعداد 151 پرواز ار انجام داده است. میانگین تاخیر پروازهای این شرکت نیز 40 دقیقه بوده است.
میانگین تاخیرات ایران‌ایر 69 دقیقه بوده و این شرکت 19 پرواز از سهمیه 255 پرواز خود را انجام نداده است.کمترین تعداد مجوز پرواز مربوط به "اروان" با 15 پرواز است. این شرکت 9 پرواز خود در ایام اربعین را انجام داده و 6 پرواز این شرکت ابطال شده است. بیشترین پرواز ابطال شده اربعین نیز با 102 پرواز مربوط به هواپیمای معراج است، پس از این شرکت، زاگرس با 89 پرواز قرار گرفته است.
هواپیمایی ایرتور، کیش ایر و یزد ایر تمام پروازهای خود را در ایام اربعین انجام داده‌اند.
به گزارش تسنیم، در مجموع شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی در ایام اربعین 1402 بالغ بر 643 پرواز را انجام ندادند. در مدت یاد شده 235 هزار و 907 نفر با پروازهای اربعین جابجا شده‌اند.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما