کد خبر: ۵۶۸۰۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۶

تاریخ شروع دانشگاه ها برای ورودی های جدید

طبق گفته وزیر علوم: آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها از سوم مهر است و به دلیل برگزاری دو نوبت کنکور شروع دانشگاه‌ها برای ورودی‌های جدید از هفته سوم مهر خواهد بود.
تاریخ شروع دانشگاه ها برای ورودی های جدید

به گزارش تجارت امروز؛ محمد علی زلفی گل، وزیر علوم در حاشیه اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران اظهار کرد: آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها از سوم مهر است.

همچنین به دلیل برگزاری دو نوبت کنکور سراسری و ارسال سوابق تحصیلی توسط وزارت آموزش و پرورش به سازمان سنجش و انجام کارهای گزینشی و مصاحبه دانشگاه فرهنگیان برای ورودی‌های جدید، شروع دانشگاه‌ها برای ورودی‌های جدید از هفته سوم مهر خواهد بود. 

وزیر علوم بیان کرد: در سال تحصیلی جدید باید یک برنامه جامع آموزشی، فرهنگی،  هنری و ورزشی برای اوقات فراغت دانشجویان داشته باشیم. ماموریت و آمایش‌ها را باید به گونه‌ای تغییر دهیم تا بهره‌وری افزایش پیدا کند که کارگروه‌های استانی را در این خصوص تشکیل داده‌ایم.  

وی افزود: رشته های تکراری راه اندازی نخواهند شد و رشته هایی که داوطلب و متقاضی نداشته باشند، حذف می‌شوند. باید از ظرفیت جامعه دانشگاهی برای آمایش رشته‌ها استفاده کنیم.

زلفی گل خاطرنشان کرد: در سال گذشته و بعد از تعطیلی دانشگاه‌ها به دلیل شیوع کرونا برخی ساختار‌ها آسیب دیده بودند. برخی از خوابگاه‌های خودگردان تغییر کاربری داده بودند و آزمایشگاه‌ها، سلف سروریس‌ها و سالن‌های ورزشی دچار مشکلاتی شده بودند.

وزیر علوم ادامه داد: ارتباطات دانشجویان با کانون‌های فرهنگی، گروه‌ها، انجمن‌های علمی، تشکل‌های سیاسی و برنامه‌های فوق برنامه قطع شده بود که خوشبختانه با تجربه‌ای که از سال گذشته کسب شده در سال جدید ترمیم خواهد شد.

وی تاکید کرد: فوق برنامه‌هایی پیش بینی شده و در سال جدید سعی می‌کنیم یک برنامه جامع آموزشی، پژوهشی، هنری و فرهنگی را داشته باشیم. سعی می‌کنیم علاوه بر فعالیت‌های آموزشی و علمی برای ۸۵ ساعت اوقات فراغت دانشجویانمان هم برنامه‌های متنوعی داشته باشیم.

انتهای مطلب/م.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما