کد خبر: ۵۶۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹

تداوم کاهش قیمت روغن در بازار؛ 27 شهریور 1402

کاهش قیمت روغن خوراکی در بازار در راستای حمایت وزارت صمت از حقوق مصرف کنندگان تایید شد.

تداوم کاهش قیمت روغن در بازار؛ 27 شهریور 1402

به گزارش تجارت امروز؛ قربانعلی رفیعی، معاون بازرسی و نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در راستای حمایت وزارت صمت از حقوق مصرف کنندگان قیمت انواع روغن خوراکی 10 تا 15 درصد کاهش می‌یابد.
این مقام مسئول در مورد کاهش 10 تا 15 درصدی قیمت روغن ، افزود: با توجه به کاهش قیمت جهانی انواع روغن خام نسبت به مقطع اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، سازمان حمایت با هماهنگی انجمن صنفی صنایع روغن نباتی و کارخانجات تولیدی، قیمت انواع روغن نباتی مصارف صنف، صنعت و خانوار را کاهش داد.
اگر قوطی نوشابه را زیر آب با پرس هیدرولیک له کنید چه اتفاقی می افتد؟

وی اظهار کرد: بر همین اساس در جهت حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بخش مربوط به خانوار ۱۵ درصد و بخش صنف و صنعت حدود ۱۰ درصد کاهش یافت. این قیمت‌ها در کارگروه تنظیم بازار نهایی و از چهارشنبه هشتم شهریورماه، اعمال شد.

معاون بازرسی و نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه قیمت‌ها در سامانه ۱۲۴ بارگذاری شده، خاطرنشان کرد: از روز هشتم شهریورماه، قیمت‌های جدید به همه مراجع از جمله سازما‌ن‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها جهت اقدامات نظارتی ابلاغ شده است.

رفیعی در مورد نقش وزارت صمت بر کاهش قیمت روغن، گفت: سازمان حمایت در راستای وظایف و تکالیف قانونی خود و به‌عنوان تنها مرجع کارشناسی قیمت‌ با رصد قیمت‌های جهانی، در مردادماه سال قبل نیز پس از بررسی‌های کارشناسی قیمت محصولات را ۱۰ تا ۱۵ درصد تعدیل کرد و امسال مجدد با کاهش قیمت جهانی، قیمت‌ها را تا 15 درصد کاهش داد.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما