کد خبر: ۵۶۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴

افزایش قیمت جهانی نفت برنت؛ 27 شهریور 1402

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۲ سنت معادل ۰.۳۴ درصد افزایش به ۹۴ دلار و ۲۵ سنت رسید.
افزایش قیمت جهانی نفت برنت؛ 27 شهریور 1402

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت نفت؛ امروز دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ در بازار‌های جهانی با کمبود عرضه در سه ماهه چهارم سال جاری به دنبال تداوم کاهش تولید عربستان و روسیه باعث افزایش قیمت نفت شد.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۲ سنت معادل ۰.۳۴ درصد افزایش به ۹۴ دلار و ۲۵ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۴۴ سنت معادل ۰.۴۸ درصد افزایش، ۹۱ دلار و ۲۱ سنت معامله می‌شود.

تحلیلگران عقیده دارند سیاست‌های محرک اقتصادی چین، اطلاعات مثبت اقتصاد آمریکا و تمدید کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس عوامل مثبت تاثیرگذار بر بازار نفت هستند.

تاجران تمرکز خود را بر تصمیم بانک‌های مرکزی مخصوصاً فدرال رزرو آمریکا گذاشته‌اند که قرار است در این هفته سیاست نرخ بهره خود را تعیین کنند.

نفت برنت و نفت آمریکا سومین هفته پیاپی افزایش قیمت را تجربه می‌کنند و به بالاترین سطح از نوامبر سال گذشته میلادی رسیده‌اند. این دو شاخص نفتی در آستانه بزرگترین افزایش قیمت فصلی از زمان حمله روسیه به اوکراین در سه ماهه اول ۲۰۲۲ قرار دارند.

تحلیلگران عقیده دارند کاهش تولید روسیه و عربستان باعث ۲ میلیون بشکه در روز کمبود عرضه در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی می‌شود و کاهش ذخایر نفتی در سراسر دنیا قیمت نفت را در سال آینده بالاتر خواهد برد.

عربستان و روسیه کاهش تولید داوطلبانه خود را تا پایان ۲۰۲۳ تمدید کرده‌اند و پالایشگاه‌های چین هم تولید خود را افزایش داده‌اند تا از حاشیه‌های بالای سوددهی صادرات محصولات نفتی استفاده کنند.
 
قیمت نفت برنت
 
بیشترین: ۹۴.۷۵ دلار
 
کمترین: ۹۳.۹۵ دلار
 
تغییر روزانه: ۰.۱۹ دلار
 
تغییر هفتگی: ۲.۸۴ درصد افزایش 
 
قیمت نفت خام آمریکا
 
بیشترین: ۹۰.۸۶ دلار
 
کمترین: ۹۰.۰۶ دلار
 
تغییر روزانه: ۱.۱۸ دلار

تغییر هفتگی: ۲.۲ درصد افزایش

قیمت نفت اوپک

بیشترین: ۹۵.۷ دلار
کمترین: ۹۵.۷ دلار
تغییر روزانه: ۱.۶۱ دلار
تغییر هفتگی: ۲.۷۷ درصد افزایش

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما