کد خبر: ۵۶۹۲۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۷

علت مقاومت دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان لو رفت

سید کریم حسینی عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: ازدیاد حقوق بازنشستگان از ملزولات است که نمایندگان مجلس آن را باید دنبال می‌کنند.
علت مقاومت دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان لو رفت

به گزارش تجارت امروز؛ سید کریم حسینی عضو کمیسیون اجتماعی ونماینده مردم اهواز در گفتگویی در خصوص لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: البته بحث کمبود بودجه و کسری اعتبارات مطرح است و برخلاف همه دلایل نمایندگان مجلس به‌خصوص کمیسیون اجتماعی اصرار دارد که این افزایش صورت گیرد. اما در مورد کیفیت و کمیت افزایش حقوق بحث های مهمی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه درمورد میزان متناسب سازی حقوق بحث و نظرها به نتیجه نرسیده است تصریح کرد: در برنامه هفتم توسعه پیش بینی هایی صورت گرفته واگر دولت قادر به تامین اعتبارات باشد قطعا این افزایش صورت می گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی تاکید کرد: واقعیت این است که خبر قطعی از افزایش حقوق بازنشستگان درنیمه دوم سال نمی توان داد. چون این اقدام بستگی به بودجه سنواتی دارد اما یکی از مباحث جدی بودجه سال آینده خواهد بود وامیدواریم این افزایش صورت گیرد.

وی در ادامه پیرامون شرایط صندوق های بازنشستگی واعتراض  نسبت به عملکرد آنها گفت:صندوق های بازنشستگی باید به سمتی حرکت کنند که از منابع خود سرمایه گذاری انجام دهند.سهامداری بیشتر و بنگاهداری کمتر تا اندازه ای باشد که بتوانند درآمدی در حد شرکت ها و کارخانه هایشان داشته باشند.

نماینده اهواز افزود: در یکی از صندوق های بازنشستگی قریب به200 شرکت وجود دارد که انتظار می رود به سمت درآمد زایی بیشتر و کاهش اتکا به دولت حرکت کند.

عضو کمیسیون اجتماعی درمورد ورشکستگی صندوق های بازنشستگی گفت: شاید کلمه ورشکستگی مناسب نباشد اما آنها با مشکلات جدی مواجه هستند و از طرف دیگر اتکای آنها به دولت منطقی نیست و با این شیوه نمی توان یک مجموعه بزرگ را اداره کرد.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما