کد خبر: ۵۶۹۴۶
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۲

بیت کوین در گرداب صعود

با توجه پیش‌بینی تحلیلگران در بازار ارز دیجیتال رکود و ثبابت اخیر قیمت بیت‌کوین، خبر از ورود این ارز به چرخه‌ی صعودی می‌دهد.
بیت کوین در گرداب صعود

به گزارش تجارات امروز؛ با توجه به آمار در سایت اینوستینگ، حرکت قیمت ثابت فعلی بیت کوین (BTC) را توضیح می‌دهد؛ همچنین در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با 0.13 درصد نزول داشته ور در شبانه روز گذشته، به 26568 دلار رسیده است.
شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای اینتو د بلاک (IntoTheBlock)، اخیراً عملکرد بهتر بیت کوین را نسبت به بازار سهام تشریح کرده است. این واقعیت که بیت کوین و ارزهای دیجیتال اصلی توانسته‌اند بالاتر از سطح حمایت حیاتی خود باقی بمانند، حقیقتأ علامت دلگرم‌کننده‌ای است.
عوامل زیادی در ثبات بهای بیت کوین تأثیر دارند؛ اولاً، علیرغم روند افزایشی شاخص دلار آمریکا DXY، همبستگی بیت کوین با دلار به ارزش صفر رسیده است و به این ترتیب، این ارز دیجیتال را در موقعیت ثابتی قرار می‌دهد. دوم، دارندگان به امید ETF بیت کوین، تمایلی به پیش‌فروش ندارند.
سوم، صرافی Mt. Gox، که قصد داشت برای جبران خسارت مصرف‌کنندگان آسیب‌دیده از هک، تعداد 850000 بیت کوین یا 23 میلیارد دلار را صرف کند، این برنامه‌ی جبرانی را یک سال به تعویق انداخت و بنابراین از فشار فروش که قبلاً پیش بینی شده بود کاسته شد.
چهارم، بازار بیت کوین در هفته‌های اخیر برای دومین بار در سال جاری از 50 درصد عبور کرد و به این ترتیب رشد خوبی را به تصویر کشید. از این رو، می‌توان نتیجه گرفت که موقعیت بیت کوین در حال ترقی بوده است. 
پنجم، نسبت ارزش بازار بیت کوین به اتریوم در این هفته به بالاترین سطح سالانه برابری 2.68 رسید. به عنوان ششمین عامل، حرکت قیمت پایدار بیت کوین ممکن است مربوط به آرامش و موضعی احتیاطی دارندگان آن باشد.
و در آخر، «هدلرها» یا افرادی که برمبنای مطالعه اقدام به خرید کرده‌اند و در بازه زمانی میان‌مدت یا بلندمدت با توجه به استراتژی خود، حتی گاهی بیش از یک سال بیت کوین را نگه داشته‌اند، مانند بازارهای قبلی در آخرین بازار ضعیف به جمع‌آوری خود ادامه دادند.
با این حال، برخلاف عقبگرد اخیر، کل موجودی سهامداران - 13.44 میلیون یا 69 درصد از عرضه در گردش - به بالاترین حد خود نزدیک شده است.
با تمام این‌ها، گرچه مشخص نیست که عملکرد بهتر بیت کوین در چنین محیط کلان رو به وخامتی چه مدت دوام خواهد آورد، اینتو د بلاک (IntoTheBlock) خاطرنشان کرد که روند ذکر شده‌ی فوق ممکن است در یک نمای کلی، نشان‌دهنده‌ی یک چرخه‌ی صعودی قریب‌الوقوع برای بیت کوین باشد.
اما از نظر رویدادهای کلیدی فعلی، گرچه فدرال رزرو در نشست روز چهارشنبه‌ی خود اقدام به افزایش نکرد، اما بر این موضوع اشاره داشت که نرخ بهره می‌تواند برای مدت طولانی‌تری بالاتر بماند.
ناگفته نماند که این تصمیم‌گیری ممکن است عامل اصلی فروش در بازارهای سهام باشد؛ به‌ طوری که S&P 500 بیش از 2٪ و نزدک حدود 3٪ در این هفته سقوط کردند.

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما