کد خبر: ۵۶۹۶۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۶

بحران نفت خام در روسیه

یک سایت خبرگزاری با انتشار اطلاعاتی از ردیابی نفتکش‌ها نوشته است: صادرات نفت خام روسیه از طریق دریا به علت تعمیرات و نگهداری بالای آن 100 هزار بشکه کاهش یافت.
بحران نفت خام در روسیه

به گزارش تجارت امروز؛ صادرات نفت خام روسیه از طریق دریا به خاطر تعمیرات و نگهداری بنادر ۱۰۰ هزار بشکه در روز در هفته گذشته کاهش یافته است. یک سایت خبرگزاری با انتشار اطلاعاتی از ردیابی نفتکش‌ها نوشته است: صادرات نفت خام روسیه از طریق دریا به علت تعمیرات و نگهداری بنادر 100000 بشکه در روز در هفته گذشته کسر شده است و این میزان به تعداد 3 میلیون بشکه در روز رسیده است.

صادرات دریایی نفت این کشور 100 هزار بشکه هم در یک ماه منتهی به 24 سپتامبر پایین آمده و 3.2 میلیون بشکه در روز ثبت شده است. پایانه صادرات نفت پریمورسک در دریای سیاه ارسال محموله‌های نفتی را 4 روز به خاطر تعمیرات و نگهداری متوقف کرده، بدین ترتیب افزایش حجم صادرات از بندر کازمینو در خاور دور روسیه در بالابردن صادرات نفت این کشور بی‌تاثیر بوده است.
صادرات نفت خام روسیه از طریق دریا از ابتدای ماه جاری میلادی تا حالا 640 هزار بشکه در روز پایین‌تر از رکورد ماه‌های آوریل و ژوئن بوده است.

توقف صادرات نفت از روسیه

روسیه کاهش صادرات نفت خود را در ماه سپتامبر از 500 هزار بشکه‌ای که در اوت متعهد شده بود، تا 300 هزار بشکه در روز پایین آورد. مسکو در اوایل ماه جاری کاهش تولید 300 هزار بشکه‌ای خود را تا پایان 2023 تمدید کرد.
تعطیلی پالایشگاه‌های نفت روسیه هم در ماه سپتامبر به خاطر تعمیرات و نگهداری 44 درصد بیشتر از ماه اوت خواهد بود.

منابع صنعتی گزارش داده‌اند احتمالاً 4.635 میلیون تن از ظرفیت پالایشگاهی روسیه در این ماه تعطیل می‌شود.
با وجود افزایش صادرات نفت خام روسیه در هفته‌های آینده، صادرات سوخت این کشور احتمالاً به طور موقت کاهش خواهد یافت و دلیل آن ممنوعیت صادرات بنزین و گازوئیل جهت تقویت بازار داخل است. قیمت سوخت در داخل روسیه به خاطر بالا رفتن قیمت نفت خام و ضعف ارز ملی این کشور افزایش یافته است.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما