کد خبر: ۵۶۹۹۳
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۱

اولین بارش پاییزی در این استان‌ها؛ هواشناسی هفته دوم مهر

پیش بینی وضعیت آب و هوا در هفته دوم پاییز و بارش باران و رعد و برق برای این استان‌ها رقم می‌خورد.
اولین بارش پاییزی در این استان‌ها؛ هواشناسی هفته دوم مهر

به گزارش تجارت امروز؛ صادق ضیاییان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، گفت: بارش باران ، برخی از نقاط مختلف کشور را در بر می‌گیرد.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در نقاط مختلف کشور و وزش باد و گرد و خاک در نیمه شرقی همچنین غرب و جنوب غرب کشور خبر داد.
 
وی درخصوص شرایط جوی کشور برای هفته پیش رو از مشاهدات سازمان هواشناسی اینطور گفت: امروز ۸ مهر 1402، در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات و دامنه‌های البرز در گیلان و نیمه‌غربی مازندران همچنین در جنوب فارس و بوشهر و غرب هرمزگان هوا ابری همراه با رگبار باران و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین برای این استان ها رعد و برق به صورت پراکنده نیز رخ می‌دهد.
 وی افزود: فردا یکشنبه ۹ مهر در ارتفاعات البرز و در مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل هوا ابری، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی شده است.
بر اساس گفته‌های رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا دوشنبه (۱۰ مهر) بارش به مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل محدود می‌شود.
وی ادامه داد: سه‌شنبه ۱۱ مهر، علاوه بر مناطق فوق بارش در غرب گیلان و ارتفاعات البرز رخ می‌دهد و در برخی از استان‌های غرب کشور نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.
ضیاییان گفت: چهارشنبه ۱۲ مهر، با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر در گیلان، مازندران و غرب گلستان افزایش ابر و بارش همراه با کاهش نسبی دما آغاز و دریای خزر مواج می‌شود. در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و شمال زنجان نیز بارش پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: امروز در مناطقی از شرق، شمال شرق و جنوب شرق به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی گردوخاک انتظار می‌رود. یکشنبه در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد افزایش می‌یابد.
ضیاییان اضافه کرد: طی روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه علاوه بر غرب کشور در دامنه‌های جنوبی البرز نیز وزش باد شدید و در برخی از این مناطق خیزش گردوخاک رخ می‌دهد.
 رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ۹ مهر، صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه ۱۰ مهر، صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است.
ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا ۸ و ۹ مهر، اهواز با دمای ۴۲ و ۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۴ و ۵ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.
پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما