کد خبر: ۵۷۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۷

راه دور زدن فیلترها گران تر از همیشه

بازار داغ جدیدی که در روزهای اخیر به راه افتاده است، بازار سیاهی در خصوص ارتباطات در حال شکل‌گیری است. بعد از مافیای فیلترشکن‌، حال نوبت به سیم کارت‌های گردشگری رسیده است که برای مردم ایران ممنوع است.
راه دور زدن فیلترها گران تر از همیشه

به گزارش تجارت امروز؛ پس از اصرار و پافشاری‌های مستمر عزت‌الله ضرغامی، وزیر گردشگری بر روی سیمکارت‌های بدون فیلتر برای گردشگران‌ و انتشار خبر تصویب آن در کارگروه رفع مصادیق مجرمانه دادستانی کل کشور، انتقادات شدت گرفت تا جایی که کاربران و فعالان حوزه اینترنت، از آن به عنوان طرح اینترنت طبقاتی و کاپیتولاسیون فرهنگی یاد کردند.
اما پس از آن عیسی زارع پور وزیر ارتباطات، در حاشیه نشست هیئت دولت، به خبرنگاران صریحا اعلام کرد که چنین سیمکارتی اصلا وجود خارجی ندارد و گردشگران در ایران می‌توانند با رومینگ خط خود در ایران با قوانین اینترنت کشور خود، از این فضا استفاده کنند.
تمام این اظهارات درحالی است که یکی از بحث‌برانگیزترین موضوعات کشور در زمان ورود بازیکنان النصر به ایران دسترسی بازیکنان این تیم به اینترنت مطرح می‌شده است.
در آن زمان، رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، اعلام کرد طبق مذاکراتش با مدیرعامل ایرانسل ، قرار است شرکت حامی پرسپولیس به کاروان تیم النصر، سیم‌کارت‌های رایگان با اینترنت نامحدود ارائه دهد.
با همه این تفاسیر، استفاده از سیمکارت کشورهایی که به اینترنت ازاد دسترسی دارند در ایران، بدون توجه به هزینه‌های آن، هم اکنون نیز رایج و در دسترس است.
پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما