کد خبر: ۵۷۱۰۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۹

پیش بینی بورس؛ امروز 18 مهر ۱۴۰۲

بورس روز گذشته 17 مهر، در حالی به کار خود پایان داد که در ادامه روز پیشین خود همچنان خروج پول حقیقی را از بازار ثبت کرد.
پیش بینی بورس؛ امروز 18 مهر ۱۴۰۲

به گزارش تجارت امروز؛ روز گذشته شاخص کل بازار بورس تهران رشد داشت. با این حال باقی شاخص‌های‌ بازار سهام ریزشی بود. دیروز شاخص کل 4 هزار و 470 واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن 2 هزار و 256 واحد افت کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  33 واحد پایین آمد و شاخص هم وزن فرابورس ریزش 243 واحدی داشت. 
بیشترین افزایش قیمت
روز دوشنبه در بورس شرکت واسپاری ملت (ولملت)، شرکت فروسیلیس ایران (فروس) و شرکت صنایع شیمیایی سینا (شسینا) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت پتروشیمی ارومیه (شاروم)، شرکت لیزینگ ایران و شرق (ولشرق) و شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری و سینا (حسینا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای کپشیر (شرکت پشم شیشه ایران)، واعتبار (شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران) و شپارس (شرکت بین‌المللی محصولات پارس) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت عمران و توسعه شاهد (ثعمرا)، شرکت ریل پرداز سیر (حریل) و شرکت پگاه فارس (غفارس) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات دوشنبه، 37 نماد صف خرید داشتند و 109 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 36 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 57 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 53 درصدی به 444 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس 18 مهر

معاملات دیروز بورس تهران با روند نزولی شاخص کل آغاز شد اما خیلی زود شاخص به سمت بالا تغییر جهت داد. اما در نیمه دوم معاملات بار دیگر شاخص نزول کرد و در نهایت شاخص کل بالا‌تر از سطح روز قبل ایستاد. 
نمادهای پارس، وپاسار و کگل بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند و در مقابل فولاد، فارس و فملی شاخص‌سازهای دیروز بودند. 
اما دیروز تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای چهاردهمین روز متوالی منفی شد و 455 میلیارد تومان از بازار خارج شد. نمادهای وبملت، وآیند، خودرو، شستا، خساپا، وسالت، وسدید، فملی، وتجارت و گلدیرا بیشترین خروج سرمایه را داشتند.
در مجموع سه روز اخیر 2 هزار و 225 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شده است.
همچنین دیروز ارزش معاملات خرد سهام ریزش کرد. ارزش معاملات خرد با کاهش 23 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 415 میلیارد تومان رسید. 
 بنابراین بازار همچنان گرفتار دوگانه رکود و خروج پول است. دو عاملی که مانع رشد بازار هستند و می‌تواند امروز نیز چهارمین روز نزولی متوالی را رقم بزند.
 پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما