کد خبر: ۵۷۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۶

اعتراض به اردوهای دانشگاهی در وانفسای کلاس های خالی از معلم

یک تندروی اصولگرای سیاسی در خصوص بازگشت اردوهای دانشجویی به دانشگاه‌ها با تندروی به دولت سیزدهم انتقاد کرد.
اعتراض به اردوهای دانشگاهی در وانفسای کلاس های خالی از معلم

به گزارش تجارت امروز؛ حمید رسایی،تندروی اصولگرای سیاسی در خصوص بازگشت اردوهای دانشجویی به دانشگاه‌ها با تندروی به دولت سیزدهم انتقاد کرد.این اصولگرا، در اعتراض به خبر بازگشت اردوهای مختلط دانشجویی به دانشگاه‌ها، در کانال تلگرامی‌اش نوشت: آقای رییسی! این دولت شماست یا دولت حسن روحانی!
گرچه رسایی چندی پیش اعلام کرده بود که به خاطر فیلتر شدن تلگرام دیگر در آن فعال نخواهد بود ولی مدتی است که دوباره در این پیام‌رسان فعال شده است.

رسایی که در مجالس هشتم و نهم نماینده‌ی مجلس بود، در انتخابات مجلس دهم ردصلاحیت شد ولی هیچ گاه درباره‌ی علت آن توضیحی نداد.

آقای رسایی علی رغم مواضع تند اما حرکت‌های عجیبی هم در این سال‌ها داشته است ازجمله بزرگداشت از امیر تتلو و بهنوش بختیاری که در خبرگزاری اصولگرای فارس انجام شده است.

از سرگیری اردوهای دانشگاهی

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم از نامه نگاری برای برگزاری اردوهای مختلط علمی در دانشگاه‌ها و موسسات علمی خبر داد و گفت: امیدوارم شوراهای بالادستی در این زمینه موافقت کنند تا دانشجویان با نظارت اساتید و کارشناسان فرهنگی از این امکان استفاده کنند.
به گزارش ایسکانیوز، عبدالحسین کلانتری ضمن بیان این مطلب، ضمن تاکید بر ضرورت افزایش امید و نشاط در جامعه دانشجویی اظهار کرد: زیست دانشگاهیان و بالأخص دانشجویان یک زیست فرهنگی اجتماعی است و دانشگاهیان در این فضا به پژوهش و آموزش می‌ پردازند. لذا نبود سلامت محیط فرهنگی-اجتماعی یک مسئله حاشیه ای نیست و مستقیم و غیرمستقیم، و کوتاه مدت و بلندمدت بر کل فرایندهای آموزشی و پژوهشی نیز تاثیر منفی می گذارد.

کلانتری با بیان اینکه اهمیت زیست فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه به اندازه‌ای است که هزینه کردن برای آن به نوعی سرمایه گذاری برای برداشت محصول مفید است. زیرا دانشگاه مبدا همه تحولات است، افزود: در چند سال اخیر به دلیل شرایط کرونا در کشور، خرده نظام‌های فرهنگی اجتماعی دچار اختلالات اساسی شد و زیست دانشگاهی، بالاخص زیست دانشجویی آسیب جدی دید که نتایج این اختلالات را در دانشگاه‌ها می‌توان مشاهده کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم اظهار کرد: ضرورت احیا و بازآفرینی فعالیت‌ها و سازوکارهای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها بر کسی پوشیده نبوده و نیست و این مهم در دستور کار معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم قرار گرفت. همچنین تقویت و توانمندسازی انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی و هنری، تشکل‌ها، هیات‌ها، نشریات دانشجویی و سایر مجموعه‌های دانشجویی در دستور کار قرار گرفت. این فعالیت‌ها هویت‌بخش هستند و به دانشگاه ها رونق می‌دهند.

کلانتری خاطر نشان کرد: برای سال تحصیلی جدید در حوزه حجاب و عفاف هیچ آیین نامه جدیدی در دانشگاه ها ابلاغ نکردیم و معتقدیم قوانین و مقررات موجود در حوزه حجاب در دانشگاه ها کافی است.

ثبت نام دوروی در پایان درباره برگزاری اردوهای دانشجویی گفت: در حال حاضر اردوهای مختلط با چارچوب مشخص توسط انجمن های علمی دانشجویان در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود و ما در وزارت علوم نامه نگاری‌هایی با شوراهای بالادستی انجام داده‌ایم تا اردوهای مختلط علمی در دانشگاه‌ها برگزار شود. در صورت موافقت با این درخواست، دانشجویان می‌توانند با نظارت اساتید خود و یا کارشناسان فرهنگی دانشگاه ها به صورت مشترک و مختلط از این اردوها استفاده کنند.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما