کد خبر: ۵۷۲۱۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۰

پیش بینی بورس؛ امروز 29 مهر ۱۴۰۲

تحلیلگران می‌گویند در شرایط فعلی بازار سرمایه خریداران بهتر است در خرید تعلل کنند، چرا که با رشد ریسک‌های سیستماتیک بازار بیشتر شده است.
پیش بینی بورس؛ امروز 29 مهر ۱۴۰۲

به گزارش تجارت امروز؛ معامله گران بازار بورس در آخرین روز کاری بازار سرمایه ریزش شاخص کل را تجربه کردند. در روز چهارشنبه، ارزش معاملات صورت گرفته در هفته شاخص کل افت 7 هزار و 698 واحدی داشت و شاخص کل هم‌وزن نیز 6 هزار و 953 واحد پایین آمد. شاخص کل فرابورس  260 واحد ریزش کرد و شاخص هم وزن فرابورس 2 هزار و 41 واحد کاهش پیدا کرد.

کدام نماد ها صعود داشتند؟

روز شنبه در بورس شرکت صنعتی آما (فاما)، شرکت قند نیشابور (قنیشا) و شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس (حفارس) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت تامین سرمایه دماوند (تماوند)، شرکت صنعت روی زنگان (زنگان) و شرکت شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

کدام نمادها ریزش داشتند؟

در بورس نمادهای سصفها (شرکت سسمان اصفهان)، چفیبر (شرکت فیبر ایران) و شسینا (شرکت صنایع شیمیایی سینا) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت عطرین نخ قم (نطرین)، شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند) و شرکت پتروشیمی ارومیه (شاروم) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات چهارشنبه، 27 نماد صف خرید داشتند و 30  نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 52 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 107 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 37 درصدی به 391 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس شنبه

روز چهار‌شنبه شاخص‌ کل و شاخص هم وزن بورس تهران روند مشابهی داشتند. شاخص‌ها از ابتدا روند نزولی داشتند و تا پایان به نزول ادامه دادند. همچنین شاهد خروج پول حقیقی به میزان 711 میلیارد تومان بودیم. نماد شپنا بیشترین خروج سرمایه را داشت پس از آن، نمادهای فملی، شتران، وتجارت و حفارس بیشترین خروج پول را ثبت کردند.

روز چهارشنبه نمادهای خودرو، اخابر، خساپا، پارس، ذوب و شپنا بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند و در مقابل نمادهای وبملت، کچاد و شیران بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند. ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 11 درصدی نسبت به روز قبل به 4 هزار و 141 میلیارد تومان رسید.

اما در یک ساعت پایانی ارزش معاملات پایین بود و شاهد کمبود تقاضا در بازار بودیم. روندی که می‌توان آن را به پایان هفته نسبت داد. اما برخی از ناظران معتقدند با رشد ریسک‌های سیستماتیک بازار، معامله گران استراتژی صبر و انتظار را در پیش گرفته‌اند تا روند تحولات روشن شود.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما