کد خبر: ۵۷۲۶۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۶

پیش بینی بورس؛ امروز 8 آبان ۱۴۰۲

ارزش معاملات خرد در پایان روز کاری یک‌شنبه کمتر از شنبه بود. اما همچنان درسطوح پایین قرار گرفته است.

پیش بینی بورس؛ امروز 8 آبان ۱۴۰۲

به گزارش تجارت امروز؛ دارزش معاملات خرد در پایان روز کاری یک‌شنبه کمتر از شنبه بود. اما همچنان درسطوح پایین قرار گرفته است. از این رو، تا زمانی که خرید و فروش سهام رونق نگیرد و خروج سرمایه حقیقی ادامه دار شود نمی‌توان رشد بازار را چیزی جز یک نوسان کوتاه مدت خواند.

بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز دوشنبه می‌روند که روز یکشنبه شاخص‌های‌ بازار سهام رشد داشتند. برای پیش بینی بورس امروز –دوشنبه 8 آبان- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز یکشنبه شاخص کل 10 هزار و 101 واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن 5 هزار و 842 واحد صعود کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  157 واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش هزار و 579 واحدی داشت.

کدام نمادها صعود داشتند؟

روز یکشنبه در بورس شرکت سرمایه گذاری مسکن (ثمسکن)، شرکت داروسازی کوثر (دکوثر) و شرکت صنایع شیمیایی سینا (شسینا) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت دارویی ره آورد تامین (درهآور)، شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا (حسینا) و شرکت پتروشیمی ارومیه (شاروم) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

کدام نمادها ریزش داشتند؟

در بورس نمادهای آباد (شرکت توریستی و رفاهی آبادگران ایران)، لابسا (شرکت آبسال) و خمهر (شرکت مهرکام پارس) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت صنایع فروآلیاژ ایران (فروژ)، شرکت توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن) و شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان (غشهداب) بیشترین کاهش قیمت را داشتند

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات یکشنبه، 61 نماد صف خرید داشتند و 83 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 1230 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 266 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 43 درصدی به 662 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس دوشنبه

در معاملات دیروز بورس تهران، پس از ریزش 5 دقیقه ابتدایی، شاهد شکل گیری روند صعودی شاخص کل و شاخص هم وزن بورس بودیم.

نمادهای شپنا، فملی، فولاد، وبملت، بوعلی، شبندر و شتران بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند و نوری، شبهرن و تنوین مانع رشد بیشتر شاخص شدند. اما دیروز تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای نهمین روز متوالی منفی شد و 270 میلیارد تومان از بازار خارج شد. نمادهای خساپا، خودرو، فملی، وسدید، بازرگام، شستا، وآیند، بپاس، وشهر و وتجارت بیشترین خروج سرمایه را داشتند.

بدین ترتیب پس از ریزش سنگین روز شنبه، دیروز شاخص‌ها رشد کردند. در معاملات دیروز شاهد رشد تقاضای حقوقی بودیم و می‌توان یکی از عوامل اصلی رشد بازار را تقویت تقاضای حقوقی دانست. اما در عین حال ارزش معاملات خرد کمتر از روز پیشین بود و همچنان در سطح پایینی قرار دارد. از این رو، تا زمانی که خرید و فروش سهام رونق نگیرد و خروج سرمایه حقیقی متوقف نشود نمی‌توان رشد بازار را چیزی جز یک نوسان کوتاه مدت تلقی کرد.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما