کد خبر: ۵۷۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۶

پیش بینی بورس؛ امروز 10 آبان ۱۴۰۲

روز گذشته شاخص کل فرابورس 32 واحد نزول داشت و به رقم 24 هزار و 308 رسید. شاخص هم وزن فرابورس همچنان کاهش 160 واحدی را تجربه کرد و به سطح 118 هزار و 633 واحد رسید.
پیش بینی بورس؛ امروز 10 آبان ۱۴۰۲

به گزارش تجارت امروز؛ در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس 206 واحد ریزش کرد و به رقم یک میلیون و 981 هزار و 208 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز 118 واحد بالا آمد و در رقم 670 هزار و 213 واحد ایستاد. روز گذشته شاخص کل فرابورس 32 واحد نزول داشت و به رقم 24 هزار و 308 رسید. شاخص هم وزن فرابورس همچنان کاهش 160 واحدی را تجربه کرد و به سطح 118 هزار و 633 واحد رسید. در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، 32 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 68 درصد بازار افت قیمت داشتند.

کدام نماد ها صعود داشتند؟

روز سه‌شنبه در بورس شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران (واعتبار)، شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد (وتوکا) و شرکت مخابرات ایران (اخابر) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت پگاه گلپایگان (غگلپا)، شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران (سدبیر) و شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب (ثغرب) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

کدام نمادها ریزش داشتند؟

در بورس نمادهای کفپارس (شرکت فراورده‌های نسوز پارس)، ثشاهد (شرکت سرمایه گذاری شاهد) و غگرجی (شرکت بیسکوییت گرجی) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت صنعت روی زنگان (زنگان)، شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان (وگستر) و شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا (کتوکا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 34 نماد صف خرید داشتند و 80 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 53 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 112 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 17 درصدی به 588 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال معاملات امروز می‌روند که دیروز شاخص‌های بازار روند پرنوسانی داشتند. شاخص کل در نیمه اول روند صعودی داشت اما در نیمه دوم نزول کرد، تا جایی که پایین‌تر از سطح روز قبل ایستاد. اما دیروز ارزش معاملات خرد افت کرد و با کاهش 15 درصدی به 3 هزار و 218 میلیارد تومان رسید.

شاخص با جلوداری نمادهای شتران، شبندر و خودرو ریزش کرد. همچنین دیروز باز هم پول حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن 415 میلیارد تومان بود. نمادهای وبملت، خساپا، آریان، شستا، شپنا، فملی، خودرو، خگستر، وسدید و ثبهساز بیشترین خروج سرمایه بازار را داشتند. در میان گروه‌ها نیز، گروه‌های بانک‌ها، خودرویی‌ها و فلزات اساسی بیشترین خروج سرمایه حقیقی را ثبت کردند.

بدین ترتیب بازار در روزی که حجم معاملات پایین بود، خروج پول باز هم از سر گرفته شد و شاخص‌ها ریزش کردند. بنابراین شاخص نتوانست صعود دو روز پیشین را ادامه دهد و امیدها برای بازگشت به کانال 2 میلیونی کمرنگ شد.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما