کد خبر: ۵۷۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۷

پیش بینی بورس؛ امروز 13 آبان ۱۴۰۲

آخرین اخبار از هفته گذشته بورس با ریزش چیزی در حدود 10 هزار واحد از شاخص کل همراه بود.
پیش بینی بورس؛ امروز 13 آبان ۱۴۰۲

به گزارش تجارت امروز؛ برای پیش بینی بورس  امروز  –شنبه 13 آبان- به روند بازار سهام در روز چهار‌شنبه نگاه می‌کنیم. در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل ریزش 10 هزار و 698 واحدی داشت و شاخص کل هم‌وزن نیز 9 هزار و 961 واحد پایین آمد. شاخص کل فرابورس  244 واحد افت کرد و شاخص هم وزن فرابورس 2 هزار و 520 واحد کاهش پیدا کرد.

کدام نماد ها صعود داشتند؟

روز شنبه در بورس شرکت تولیدی کاشی تکسرام (کترام)، شرکت بین المللی توسعه ساختمان (ثاخت) و شرکت کابل البرز (بالبر) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت فرانسوز یزد (کایزد)، شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان (وگستر) و شرکت داروسازی کاسپین تامین (کاسپین) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

کدام نمادها ریزش داشتند؟

در بورس نمادهای کفپارس (شرکت فراورده‌های نسوز پارس)، حتوکا (شرکت حمل و نقل توکا) و چفیبر (شرکت فیبر ایران) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت مبین وان کیش (اوان)، شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس (ثپردیس) و شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات چهارشنبه، 25 نماد صف خرید داشتند و 92 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 47 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 59 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 3 درصدی به 570 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

روز چهار‌شنبه شاخص‌ کل و شاخص هم وزن بورس تهران تقریبا روند مشابهی داشتند با این تفاوت که شاخص هم وزن افت بیشتری را پشت سر گذاشت.

همچنین شاهد خروج پول حقیقی به میزان 776 میلیارد تومان بودیم که نسبت به روز قبل 87 درصد بیشتر شد. نماد خساپا بیشترین خروج سرمایه را داشت پس از آن، نمادهای شپنا، وبملت، شستا، آریان، ثفارس، فملی، فولاد، شبندر و خگستر بیشترین خروج پول را ثبت کردند.

روز چهارشنبه نمادهای حکشتی، خودرو، فملی، خساپا و فارس بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند و در مقابل نمادهای اخابر، دعبید و کگل بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند. ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 11 درصدی نسبت به روز قبل به 3 هزار و 560 میلیارد تومان رسید.

به نظر می‌رسد نیروی صعودی در بازار غایب است. تحلیلگران بدبین معتقدند ریزش شاخص از مرز 2 میلیون واحدی اثر روانی داشته و چشم انداز معامله گران تیره‌تر کرده است. تحلیلگران خوشبین اما معتقدند ارزش ذاتی سهام شرکت‌ها همچنان بالاتر از قیمت بازار است و اصطلاحا سهام بسیاری از نمادهای بازار ارزنده است.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما