کد خبر: ۵۷۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۱

عقبگرد روسیه از امضای توافق هسته ای

با گذشت یک ماه همچنان ایالات متحده نتوانست عهدنامه منع آزمایشات هسته ای را از روسیه دریافت کند، در این بین ولادیمر پوتین قانون دور زننده برای منع آزمایش تسلیحات اتمی را تصویب کرد که مسکو را از امضای چنین توافقی معاف می‌کند. 
عقبگرد روسیه از امضای توافق هسته ای

به گزارش تجارت امروز؛ با گذشت یک ماه همچنان  ایالات متحده نتوانست عهدنامه منع آزمایشات هسته ای را از روسیه دریافت کند، در این بین ولادیمر پوتین قانون دور زننده برای منع آزمایش تسلیحات اتمی را تصویب کرد که مسکو را از امضای چنین توافقی معاف می‌کند. 

به نوشته بلومبرگ، روسیه در میان ۱۷۸ کشوری بود که معاهده منع جامع آزمایش هسته‌ای ۱۹۹۶ را تصویب کرده است. البته این معاهده در سطح جهانی لازم‌الاجرا نشده، زیرا باید توسط ۴۴ کشوری که دارای سلاح هسته‌ای یا رآکتور اتمی هستند، امضا و تأیید شود. در حالی که ایالات متحده یکی از ۱۸۷ کشوری است که این توافقنامه را امضا کرده است، این توافق در سنای آمریکا به تصویب نرسیده است.

از زمان امضای این پیمان، واشنگتن چنین آزمایش‌هایی انجام نداده است. پوتین قبلا گفته بود که روسیه آزمایشات خود را از سر نمی‌گیرد مگر اینکه آمریکا این کار را انجام دهد. دومای دولتی روسیه در ماه گذشته نیز لایحه عدم امضای این معاهده را به اتفاق آرا تصویب کرد.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما