کد خبر: ۵۷۳۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۷

هشدار جدی مجلس به رئیسی

روز گذشته در صحن علنی مجلس، نمایندگان با تفسیر عملکرد دولت سیزدهم و رئیس جمهور تذکراتی را قرائت کردند.
هشدار جدی مجلس به رئیسی

به گزارش تجارت امروز؛ حمد نادری عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت دوم (یکشنبه، 21 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی کشور را به‌شرح زیر قرائت کرد:
تذکر مهرداد گودرزوند چگینی نماینده رودبار به وزیر راه درباره ضرورت تکمیل 8 کیلومتر باقی‌مانده از اتوبان قزوین ـ رشت و تذکر دیگری به همین وزیر درباره لزوم رسیدگی به وضعیت نامناسب آسفالت جاده قدیمی و ترانزیت لوشان به امامزاده هاشم(ع) رشت و تذکر دیگری به وزیر ارتباطات درباره ضرورت توجه جدی و پوشش‌دهی شبکه اینترنت در شهرستان رودبار.

تذکر علیرضا عباسی نماینده کرج به وزیر علوم درباره لزوم افزایش نظارت بر فعالیت دانشگاه‌ها و ساماندهی جلسات دفاع از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی در زمینه رعایت شئونات شرعی، حرفه‌ای و دانشگاهی.

تذکر روح‌الله ایزدخواه نماینده تهران به رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و وزیر صمت در مورد لزوم بازنگری در الزام دارندگان کارت بازرگانی به داشتن دفتر کار با سند اداری و تذکر دیگری به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه درباره لزوم برخورد فعالانه و مؤثر این وزارتخانه و سفارتخانه‌های ایران در اروپا در قبال تضییع حق مسلم خانواده‌های ایرانی در نگهداری فرزندان آنها.
تذکر رسول فرخی میکال نماینده لاهیجان و جمعی از نمایندگان به وزیر راه درباره لزوم تسریع در تکمیل طرح نیمه‌کاره سراوان ـ سنگر به سیاهکل و پل روستای شیخ علی کلایه در شهرستان لاهیجان.
تذکر امانقلیچ شادمهر نماینده گنبدکاووس به وزیر آموزش و پرورش درباره ضرورت بازنگری و توجه به اعتراضات پذیرفته‌نشدگان و اعمال دقیق سهمیه عشایر برای فرزندان عشایر و لحاظ سوابق خریدخدمتی‌ها.
تذکر محمدرضا احمدی نماینده رشت به وزیر آموزش و پرورش درباره لزوم رسیدگی به وضعیت نامناسب فضای آموزشی تعداد زیادی از مدارس گیلان.

تذکر علی حدادی نماینده طالقان به‌همراه 29 نماینده دیگر به رئیس جمهور درباره لزوم اطلاع‌رسانی در خصوص وضعیت طرح کاشت یک میلیارد درخت و نگهداری از درخت‌های کاشته‌شده و تذکر دیگری به‌همراه 35 نماینده به وزیر صمت درباره لزوم رسیدگی به کاهش چشمگیر صادرات فرش دستباف و تذکر دیگری به‌همراه 31 نماینده دیگر به رئیس جمهور درباره ضرورت اهتمام ویژه در اجرای کامل قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار.
تذکر محمدحسن آصفری نماینده اراک به رئیس جمهور درباره لزوم برنامه‌ریزی و اتخاذ تدابیر تشویقی برای سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور در داخل و تذکر دیگری به وزیر کشور درباره لزوم تأمین خودروی جمع‌آوری زباله مورد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها.
تذکر روح‌الله حضرت‌پور نماینده ارومیه به وزیر ارتباطات درباره لزوم رسیدگی به وضعیت بد آنتن‌دهی خطوط تلفن همراه و اینترنت در شهر ارومیه.
تذکر حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر به‌همراه 30 نماینده دیگر به وزیر نفت درباره لزوم اجرای تکلیف جزء یک بند ی تبصره یک قانون بودجه 1402 درباره اختصاص 3 میلیارد یورو نفت خام و میعانات گازی به ستادکل نیروهای مسلح کشور جهت تقویت بنیه دفاعی.
تذکر محمدرضا احمدی سنگری به‌همراه 12 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: تکمیل جاده حادثه‌خیز سنگر به سیاهکل در استان گیلان.

تذکر کمال حسین‌پور به رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت اجرای عدالت در نظام پرداخت و رفع تبعیض و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران کشوری و لشکری.

تذکر به وزیر بهداشت و درمان: ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای تأمین شیرخشک موردنیاز کشور در اسرع وقت

تذکر به رئیس جمهور: بیمه تکمیلی کادر درمان.

تذکر علیرضا عباسی به رئیس جمهور: لزوم برگزاری جلسات شورای ملی ایمنی زیستی

تذکر جعفر قادری به‌همراه 13 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: تکمیل راه‌های شیراز.

تذکر محمدحسن آصفری به وزیر آموزش و پرورش: تأمین معلم کلاس‌های بدون معلم.

پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما