کد خبر: ۵۷۳۶۱
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۴

پیش بینی بورس؛ امروز 27 آبان ۱۴۰۲

بازار بورس امروز پس از گذراندن هفته ای نزولی با کاهش 7 هزار و 191 واحد از شاخص کل داشت.
پیش بینی بورس؛ امروز 27 آبان ۱۴۰۲

به گزارش تجارت امروز؛ بازار بورس امروز پس از گذراندن هفته ای نزولی با کاهش 7 هزار و 191 واحد از شاخص کل داشت. شاخص کل هم‌وزن نیز 6 واحد نزول کرد. شاخص کل فرابورس  63 واحد افت کرد و شاخص هم وزن فرابورس 58 واحد افزایش پیدا کرد.

بیشترین افزایش قیمت

روز شنبه در بورس شرکت تولیدی کاشی تکسرام (کترام)، شرکت حفاری شمال (حفاری) و شرکت پگاه خراسان (غشان) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت افرا نت (افرا)، شرکت رایان هم افزا (رافزا) و شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان (حپارسا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای واعتبار (شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران)، وتوکا (شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد) و ونوین (بانک اقتصاد نوین) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت پگاه آذربایجان شرقی (غپآذر)، شرکت سپیدار سیستم آسیا (سپیدار) و شرکت پگاه گلپایگان (غگلپا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات چهارشنبه، 61 نماد صف خرید داشتند و 45 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 113 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 177 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 11 درصدی به 354 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

روز چهار‌شنبه شاخص‌ کل ریزش کرد و همچنین شاهد خروج پول حقیقی به میزان 102 میلیارد تومان بودیم. شد. نماد ونوین بیشترین خروج سرمایه را داشت پس از آن، نمادهای وبملت، وتجارت، شپنا و شبندر بیشترین خروج پول را ثبت کردند. 
روز چهارشنبه نمادهای فارس، فولاد، وبملت، فملی و کگل بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند و در مقابل نمادهای حکشتی، اخابر و ذوب بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند.  
ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 2 درصدی نسبت به روز قبل به 3 هزار و 823 میلیارد تومان رسید.
روز چهارشنبه همچنان مازاد عرضه در بازار وجود داشت و ارزش صف‌های فروش بیشتر بود. بنابراین، اگر این روند امروز نیز تداوم داشته باشد شاخص‌ها به ریزش ادامه خواهند داشت. 
پایان مطلب/س.آ

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما