کد خبر: ۷۲۹۶
تعداد بازدید: ۴۸۹
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۶
به گزارش تجارت امروز به نقل از اقتصادنیوز؛ یک عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از آخرین وضعیت پرونده گردنه حیران خبر داد.

موضوع زمين‌خواريی‌های ميلياردی در «گردنه حيران» و تشكيل پرونده در ستاد مبارزه با مفاسد در روزهای گذشته چندين بار در رسانه‌ها مورد توجه قرار گرفت. اواسط مرداد ماه در رابطه با همین موضوع در دفتر اسحاق جهانگيری، معاون اول رئيس‌جمهور نشست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی برگزار شد و در نهايت تيمی برای بررسی اين موضوع به گردنه حيران اعزام شدند.
 
در این میان عزت‌الله یوسفیان‌ملا، نماینده مردم آمل و عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت‌و‌گو با تسنیم در یکم شهریور ماه از زمین‌خواری و ساخت‌وساز غیرمجاز میلیاردی برخی مقامات ارشد دولتی و برخی نمایندگان سابق و فعلی مجلس در «گردنه حیران» خبر داد و گفت: این ستاد مشغول بازرسی در خصوص پرونده گردنه حیران است تا گزارش‌های موجود را درباره زمین‌خواری مورد بررسی قرار دهد.
 
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: گزارش‌‌های طرفین مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مشخص شود کدام یک از گزارش‌های ارائه شده از صحت لازم برخوردار است.
 
اما طبق آخرین اخبار از وضعیت پرونده زمین‌خواری در گردنه حیران اخیرا رئیس سازمان امور اراضی اعلام کرده است: در گردنه حیران ۵۰ مورد تخلف داخل طرح هادی و ۵۰ مورد خارج از طرح هادی انجام شده که علاوه بر این موارد وضعیت ۲۰۰ تخلف دیگر نیز در منطقه در حال بررسی است.
 
وی با بیان اینکه در این روستا بیش از پنج برابر مورد نیاز، محدوده طرح هادی را تعیین کرده‌اند، ابراز کرد: نیاز این روستا برای اجرای طرح هادی و ساخت مسکن و خدمات عمومی 30 هکتار اعلام شده اما 130 هکتار نیز بیشتر از این میزان، ساخت‌وساز انجام شده و در مجموع 160 هکتار از اراضی کشاورزی را تغییر کاربری داده‌اند.
 
در این میان عزت‌الله یوسفیان‌ملا از آخرین وضعیت پرونده گردنه حیران گفت: این پرونده وارد قوه قضائیه شده است و بررسی نهایی این پرونده در قوه قضائیه اعلام خواهد شد.
 
باید منتظر ماند و دید که در روزهای آینده قوه قضائیه چه تصمیمی برای این پرونده و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در گردنه حیران می‌گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری