تجارت امروز ؛ مرجع اخبار اقتصادی ایران و جهان

رنگ بهتره یا نصب کاغذ دیواری؟

رنگ بهتره یا نصب کاغذ دیواری؟

اولین مقایسه که باید بین قیمت نقاشی ساختمان و نصب کاغذ دیواری انجام داد هزینه تمام شده است که از نظر هزینه قیمت نقاشی ساختمان حداقل پنجاه درصد کمتر از نصب کاغذ دیواری است، البته این مقایسه برای جنس معمولی کاغذ دیواری است و اگر جنس کاغذ دیواری را ایتالیایی در نظر بگیریم تا هفتاد درصد هم افزایش پیدا خواهد کرد.
اعتراضات علیه شاه راه‌حل اقتصادی ندارد

اعتراضات علیه شاه راه‌حل اقتصادی ندارد

متن پیش رو در تاریخ ایرانی منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.
آغاز نخست وزیری

آغاز نخست وزیری "علی امینی" مهره سرسپرده طاغوت

به دنبال استعفای دولت جعفر شریف امامی، با مقدماتی که از قبل تدارک دیده شده بود، شاه فرمان نخست‏وزیری را با اختیارات کامل به نام دکتر علی امینی صادر کرد و او با پشتیبانی و حمایت آمریکا، زمام امور را در دست گرفت. مقدمات نخست‏وزیری علی امینی از بعد از کودتای 1332 فراهم شد.
اقتصاد ایران مدرن بر پایه فرهنگ دلالی شکل گرفت/موانع تاریخی تولید

اقتصاد ایران مدرن بر پایه فرهنگ دلالی شکل گرفت/موانع تاریخی تولید

سعاد پیرا می‌گوید که پایه‌های اقتصاد ایران به دلیل نبودن دولتمردان متخصص و همچنین تئورسین‌های اقتصادی در دوران قاجاریه بر پایه فرهنگ دلالی شکل گرفت و این از موانع تولید در آن دوران بود.
نیم قرن با اقتصاد ایران

نیم قرن با اقتصاد ایران

در طول سال‌های متمادی اتفاقات مشابهی در اقتصاد ایران رخ‌داده ولی تصمیمات متفاوتی برای آنها گرفته شده است. در ستون «گاهشمار اقتصادی» اخبار مهم اقتصادی ایران و جهان را مرور می‌کنیم. سال اول هر دهه را به‌عنوان نقطه بررسی تاریخ اقتصادی قرار داده‌ایم. این ستون با عنوان نیم قرن با اقتصاد ایران منتشر می‌شود، در طول بررسی تاریخ اقتصادی پنج دهه گذشته ممکن است به حوادث مهم و اثر‌گذاری برخورد کنیم که این اخبار و وقایع را نیز منتشر می‌کنیم.
تحریم ها مانع اصلی رشد و پیشرفت پروژه واکسن ایرانی

تحریم ها مانع اصلی رشد و پیشرفت پروژه واکسن ایرانی

دکتر مصطفی قانعی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین اخبار پیرامون واکسن‌های ایرانی کرونا، گفت: واکسن‌های تولید داخل دو دسته هستند. دسته اول واکسن‌هایی که تمام اقدامات آن در داخل کشور انجام می‌شود و دسته دوم واکسن‌هایی که مشترکا با خارج از کشور کارش پیش می‌رود؛ در این گروه فناوری تولید در خارج از ایران شکل گرفته و قرار است در داخل ایران تولید شوند. در مورد واکسن‌های تولید مشترک ۳ واکسن داریم که فناوری آن در خارج از کشور توسعه یافته و فاز سوم آن در ایران انجام خواهد شد.
تحصیل در کانادا در دوران کرونا

تحصیل در کانادا در دوران کرونا

در حال حاضر کانادا بیش از 500000 دانشجوی بین المللی در برنامه های مطالعاتی در سراسر کشور ثبت نام کرده است. نه تنها افرادی که می توانند در کانادا تحصیل کنند ، می توانند از آموزش در سطح جهانی بهره مند شوند بلکه دانشجویان و فارغ التحصیلان نیز در مسیری قرار می گیرند که ممکن است منجر به فرصت های شغلی باورنکردنی واسکان دائمی در کانادا شود.
تیتر یک روزنامه های صبج تهران 25 اسفند

تیتر یک روزنامه های صبج تهران 25 اسفند

افزایش 39 درصدی دستمزد کارگران، اعتراف پمپئو به شکست سیاست های ترامپ علیه ایران و تحول در شرق کشور با انتقال آب از خلیج فارس از مهم ترین عناوین روزنامه های 25 اسفند هستند.
انواع کالسکه نوزاد موجود در بازار

انواع کالسکه نوزاد موجود در بازار

کالسکه یکی از مهم ترین وسایل حمل‌ونقل کودک است و حمل کودک را برای پدر و مادر به قدری آسان میکند که به جرات میتوان گفت بعد از مدت کوتاهی به بهترین دوست برای پدر و مادر تبدیل می شود!
پربیننده ترین