تجارت امروز ؛ مرجع اخبار اقتصادی ایران و جهان

شب یلدا و تاریخی به بلندای تاریخ بشری

شب یلدا که ایرانیان آن را جشن می گیرند به چه معناست؟ ایرانیان متشکل از چند کشور در دنیای امروز است که پهنه فرهنگی ایران را تشکیل میدهند در میان ایرانیان سنت شب یلدا با جدیت در طول قرون متمادی گرامی بوده است

شبی که آلمانی ها شادترین مردم بودند

خبرنگارانی در جهان هستند که یک خبرشان دنیا را تغییر داد و چه بسا مسیر تاریخ را عوض کرد. یکی از این خبرنگاران ریکاردو اهرمان – خبرنگار خبرگزاری آنسای ایتالیا – بود. او یکی از این خبرنگاران است و امروز می خواهیم درباره او و مهمترین اتفاق تمام زندگی اش بنویسیم.
سوء مدیریت در میانکاله بیداد می‌کند

سوء مدیریت در میانکاله بیداد می‌کند

کمتر پیش‌آمده که در عرض چند ماه، دو سوژه، با واکنش منفی گسترده از سوی مردم، خاصه در فضای مجازی و رسانه‌ای مواجه شده باشد. بااین‌حال، در همین مدت کوتاه، از اسفند سال پیش‌گرفته تا چند روز اخیر، دو موردِ به‌ظاهر متفاوت، واکنش‌های تندی را در پی داشته است.
مین‌کوب‌های تفتان

مین‌کوب‌های تفتان

مین‌ها برای ایجاد خطوط دفاعی در مرز‌ها استفاده می‌شوند. در دوران جنگ تحمیلی مین‌های بسیاری توسط رژیم بعثی عراق در مرز‌های غربی کاشته شده که تلفات بسیاری وارد کرد.
کشف بقایای جسد 3 سرباز عراقی در خاک ایران

کشف بقایای جسد 3 سرباز عراقی در خاک ایران

وزارت دفاع عراق بیانیه‌ای درباره پیدا شدن بقایای جسد 3 سرباز عراقی در خاک ایران منتشر کرد که در زمان جنگ تحمیلی کشته شده‌اند.
آخرالزمان و سه موعود زرتشتی

آخرالزمان و سه موعود زرتشتی

در دین مزداپرستی واژۀ سوشیانت یا سوشیانس که به معنی سودرسان و به‌ شکلی عام‌تر، در معنی رهایی‌بخش است، گرچه به هر سه موعود اطلاق می‌شود، اما به‌طور خاص لقبی است از برای سومین و آخرینِ آنان.
شیرها هم به کرونا مبتلا شدند

شیرها هم به کرونا مبتلا شدند

شیرها و یوزپلنگ‌های باغ وحشی در آفریقای جنوبی، به کرونای شدید مبتلا شدند. کارکنان باغ وحش بدون علائم به این ویروس مبتلا شده بودند؛ آن را به شیرهای باغ وحش انتقال دادند. این ویروس می‌تواند در بدن حیوانات جهش پیدا کرده و دوباره به انسان‌ها منتقل شود.
پهبادهای قابل حمل در کوله پشتی

پهبادهای قابل حمل در کوله پشتی

پهپاد‌های دست‌پرتاب از تجهیزاتی هستند که برای شناسایی موقعیت نیرو‌های بیگانه و دشمنان به کار می‌رود.
They targeted Hodeidah

They targeted Hodeidah

In his recent briefing to the United Nations Security Council, the UN envoy for Yemen Hans Grundberg said the threats to target Hudaydah port are worrying as the port is the lifeline to many Yemenis.
ایجاد سامانه نظارتی؛ هوای پاک

ایجاد سامانه نظارتی؛ هوای پاک

قانون هوای پاک مهمترین سند بالادستی درحوزه کاهش آلودگی هوا است که درمرداد ۱۳۹۶ به تصویب خانه ملت رسید، علاوه بر وظایف اجرایی و نظارتی مختلف، مطابق ماده ۲ این قانون، سازمان محیط زیست ناظر حسن اجرای این قانون است و بر این اساس سامانه نظارتی قانون هوای پاک را ایجاد می‌کند.