تجارت امروز ؛ مرجع اخبار اقتصادی ایران و جهان

بورس سرعت گرفت

بورس سرعت گرفت

افزایش تقاضا برای خرید نمادهای بزرگ و شاخص ساز ادامه دارد؛ شستا با افزایش ۱.۵ درصدی به قیمت ۱۲۵۳ تومان رسیده و حجم معامله ۸ میلیونی داشته است.
پیش بینی بورس شنبه

پیش بینی بورس شنبه

بازار سهام در هفته گذشته پس از یک دوره تعطیلی غیرمترقبه شرایط پر نوسانی داشت؛ واکنش بازار به گزارش‌های فصل بهار فراوان بود
سایبان سبز

سایبان سبز "بورس"

بورس اوراق بهادار با کاهش روند کرونا در جهان و افزایش شاخص‌های جهانی جانی تازه گرفته است. به نظر می‌رسد در این شرایط شرکت‌هایی که محصولات صادراتی دارند سریعتر به روند مثبت گذشته خود بازگردند.
خروج  از علامت

خروج از علامت "قرمز"

معاملات هفته گذشته بورس و روند صعودی آن نشان دهنده رشد بازار سرمایه و خروج از رنگ قرمز است. اما این وضع تا چه حدی پایدار است؟
بورس در

بورس در "نگاه 1400"

نظر به اتفاقاتی که در حوزه‌های سیاسی و فنی در چند وقت گذشته افتاده است و آنچه پیش‌بینی می‌شود در آینده پیش بیاید می‌توان به تحلیلی رسید که در پایان سال 1400 بورس در کجا می‌ایستد!
پیش بینی امروز معاملات بورسی

پیش بینی امروز معاملات بورسی

سه‌شنبه 15 تیر- به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. دیروز شاخص کل پس از دو روز صعود کرد و با رشد 10 هزار و 893 واحدی به رقم یک‌میلیون و 254 هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز پس از دو روز سبزپوش شد و 4 هزار و 395 واحد بالا آمد و در رقم 386 هزار و 477 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرا بورس 94 واحد رشد کرد و به رقم 18 هزار و 210 واحد رسید.
پیش بینی وضعیت بورس امروز 9 خرداد

پیش بینی وضعیت بورس امروز 9 خرداد

بازار امروز با روند تعادلی و مثبت در گروه نمادهای شاخص‌ساز رو به رو شد. همچنین امروز بازار شاهد رشد در گروه‌هایی بود که در جریان معاملات هفته گذشته بازار سرمایه روند مناسبی را نداشتند.
بورس به اخبار خوب واکنشی ندارد

بورس به اخبار خوب واکنشی ندارد

می‌توان گفت شاخص کل کماکان در کانال حمایتی ۱/ ۱ میلیون واحدی به کار خود ادامه می‌دهد و زورآزمایی طرف عرضه و تقاضا هنوز منجر به برتری هیچ یک از طرفین نشده است.
عرضه بورسی سنگ‌آهن به سود تولید کشور است/زنجیره فولاد در بورس کالا، مسیر درست رفع موانع تولید

عرضه بورسی سنگ‌آهن به سود تولید کشور است/زنجیره فولاد در بورس کالا، مسیر درست رفع موانع تولید

کرباسیان با بیان اینکه در بستر بورس کالا می توان علاوه بر شفاف سازی اقتصادی، منافع مصرف‌کننده و تولیدکننده را به‌صورت هم‌زمان محقق کرد، گفت: سنگ‌آهن، از اقلامی بود که اواخر سال ۹۶ قرار بود، وارد بورس کالا شود اما به دلیل برخی مقاومت‌ها، عرضه محصولات معدنی به عقب افتاد؛ اما مشخص است که این مسیر یعنی واقعی سازی قیمت کالاها دیر یا زود اتفاق می افتد که در این حوزه، عرضه سنگ‌آهن و سایر محصولات معدنی در بورس به تقویت و سلامت زنجیره فولاد کمک می‌کند.
افت 13 هزار واحدی شاخص کل بورس

افت 13 هزار واحدی شاخص کل بورس

درمعاملات صبح امروز شاخص کل بورس با بیش از 13 هزار واحد رشد به عدد یک میلیون و 154 هزار واحدی رسید.
پربیننده ترین
تازه ترین مطالب