تجارت امروز ؛ مرجع اخبار اقتصادی ایران و جهان

ساخت و سازهای غیر مجاز و عواقب آن

ساخت و سازهای غیر مجاز و عواقب آن

کنترل و نظارت بر ساخت هرگونه ساختمان در محدوده شهر بر عهده شهرداری‌ها گذاشته شده و وظیفه شهرداری‌ها با رعایت مقررات ماده ۵۵ و ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها، صدور پروانه ساختمانی است. شهرداری علاوه بر کنترل و نظارت بر ساخت وساز در محدوده شهر، در خصوص حریم شهر نیز وظایف مشابهی دارد از جمله جلوگیری از ساخت ساز غیرمجاز، غیراصولی و غیراستاندارد در محدوده حریم شهر‌ها بر عهده شهرداری هاست.
مله چیست؟

مله چیست؟

شهرستان خوسف به عنوان شهر مله ایران معروف است. مله پنبه‌ای با ارزش اقتصادی سه برابر پنبه سفید ‌که فرآوری این محصول که منحصرا در خوسف کشت می‌شود.
چرا مزارع پنبه به باغ انگور تبدیل شده است؟

چرا مزارع پنبه به باغ انگور تبدیل شده است؟

تا حدود چهار دهه قبل در سفر به استان خراسان به خوبی معنای «طلای سفید» را درک می‌کردید زیرا بیشترین مزارعی که به چشمتان می‌آمد، مزارع پنبه‌ای بود که هزاران مرد و زن مشغول وجین و یا برداشت پنبه در آن بودند.
پرداخت تسهیلات به فرشبافان زنجانی

پرداخت تسهیلات به فرشبافان زنجانی

۶۳۰ میلیون تومان تسهیلات متقاضیان صنعت فرش بافی در استان زنجان پرداخت شده است.
پشتیبانی از مشاغل خانگی روستایی در قالب پرداخت تسهیلات

پشتیبانی از مشاغل خانگی روستایی در قالب پرداخت تسهیلات

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح پشتیبانی از مشاغل خانگی روستایی در قالب پرداخت تسهیلات از محل تخصیص ۱۰ درصد از اعتبارات اشتغال روستایی آغاز شد.
برداشت پنبه در ساوه آغاز شد!

برداشت پنبه در ساوه آغاز شد!

کشت پنبه در ساوه به دلیل خشکسالی و پایین بودن قیمت محصول در سال‌های گذشته منسوخ شده بود ولی اخیرا به لحاظ اقتصادی بودن تولید با معرفی ارقام زودرَس به کشاورزان، کشت این محصول گسترش پیدا کرده و ۱۵۰ هکتار از اراضی استان زیر کشت طلای سفید رفته است.
ارتباط بیمه‌ای قالیبافان قطع نمی‌گردد

ارتباط بیمه‌ای قالیبافان قطع نمی‌گردد

نماینده بزرگ‌ترین حوزه انتخابیه کشور در مجلس شورای اسلامی از رفع مشکل و بازگشت بیمه قالیبافان سراسر کشور خبر داد.

فرش دستبافت هنر صنعتی گرانبها و گران سنگ گره خورده

حکایت دلبافته‌های زنان و مردان هنرمند اردبیل در قاب دارقالی که گره به گره آن با عشق و هنر این دیار عجین گشته به همت کارآفرینان پرتلاش، روح و اصالت دیرینه خود را باز یافته است.

طرح مثلث توسعه اقتصادی- فرهنگی در مشهد

شرکت تعاونی دهیاری‌های بخش مرکزی مشهد به عنوان معین اقتصادی تاکنون با اجرای ۱۶ طرح سرمایه‌گذاری در روستاهای این بخش زمینه اشتغال و توانمندسازی روستاییان را فراهم کرده است.

با تحریم فرش ایران؛ باید به دنبال بازارهای جدید باشیم

آمریکا بزرگترین بازار فرش دستباف ایران است؛ پارسال 126 میلیون دلار فرش به این کشور صادر شد اما با اعمال تحریم ها، این عدد در ماه های آینده به صفر می رسد.