تجارت امروز ؛ مرجع اخبار اقتصادی ایران و جهان

آنچه ابراهیم در بازار مسکن باید بداند

آنچه ابراهیم در بازار مسکن باید بداند

دولت آینده در برابر این دو کلیدواژه -ثبات اقتصادی و کنترل سفته‌بازی- هم می‌تواند دچار سوءبرداشت شود و سراغ اقدامات بی‌اثر همچون بگیروببند در بازار برود و هم می‌تواند بادید باز و دقیق «ریشه بی‌ثباتی و بستر امن سفته‌بازی» را شناسایی کند.
مسکن در دوراهی

مسکن در دوراهی

در حال حاضر همچنان تعداد فروشنده‌های بازار مسکن از خریداران به‌مراتب بیشتر است و این یعنی وزن انتظارات کاهنده قیمت از ناحیه متقاضیان خرید آن‌قدر بالا بوده که سبب شده فروشنده‌ها به بازار کم رونق فعلی ورود و آپارتمان‌های خود را عرضه کنند.
مصوبات کرونایی دردسری برای مستأجر

مصوبات کرونایی دردسری برای مستأجر

مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در درباره مسکن قدرت اجرایی لازم را ندارد. به‌طوری‌که تمام این مصوبات به‌جای آنکه سقف افزایش باشد تبدیل به کف افزایش‌ اجاره‌بها شده است.
مسکن یا بورس؟

مسکن یا بورس؟

سرمایه گذاری در بورس بهتر است یا مسکن، قاعدتا هر دو عنصر اقتصادی بسیار مهمی است که نمی توان از هر کدام آنها غافل شد، به طور مثال تبلیغات از بورس در سال گذشته به حدی قوی بود که اگر فردی سرمایه هم نداشت با هزار و یک امید برای اینکه بتواند از افزایش سرمایه عقب نماند با فروش خو درو و لوازم منزل وارد بورس شد، طولی نکشید بعد از مدتی بورس با یک افت شدید مواجه شد که باعث سکته و یا نا امیدی خیلی از افراد جامعه شد.
وامی که عامل تورم است؟

وامی که عامل تورم است؟

پرداخت ودیعه مسکن از طرف دولت جز تورم نتیجه دیگری به همراه نداشت، نتیجه ای که فقط طمع مالکان را به همراه داشت، با این وعده که دولت با پرداخت وام از مستاجران حمایت می کند، با منطق جور در نمی آید منطقی که پشت آن جز دردسر چیز دیگری نیست. اینکه مستاجران هر سال وام بگیرند و قسط رو قسط بیاید خودش عامل........ است. آقای دولت تورم در ایران ثانیه ای است نه سال به سال.
تلاش

تلاش "ابراهیم 1400" ؟

دولت منتخب در مناظره های خود به طرح ساخت ۴ میلیون مسکن با آورده اولیه صفر، زمین رایگان و وام ارزان بدون یک ریال بودجه دولتی اشاره کرده بود، این حرف سبب شد تا ناامیدان از مسکن دار شدن امیدی به داشتن چهاردیواری داشته باشند. قشرهایی با حقوق بسیار پایین به خاطر همین حرف، دل به ابراهیم بستن و قلم خود را در انتخابات بر روی برگه های سفید نامش را حک کردند. تورم هشت ساله حسن باعث شد تا خیلی از کارگران از داشتن مسکن و خودرو نافرجام بماند.
مستأجران بیچاره...

مستأجران بیچاره...

دولت هیچ دلیل جذابی به مستأجران ارائه نمی‌کرد که موجران را مجبور کند در شرایط رقابتی قرار بگیرند و تن به قواعد او بدهند. از طرف دیگر به دلیل هزینه بالای جست‌وجو و جابه‌جایی در بازار اجاره، مستأجران ترجیح می‌دادند خواسته موجران را بپذیرند.
سود به نفع مردم یا دولت؟

سود به نفع مردم یا دولت؟

مسکن ملی از طرح‌های دولت روحانی است. این طرح با همه سود و فایده‌ای که برای مردم دارد؛ اما کم سود به جیب دولت‌ها نمی‌ریزد

"عرف" یا "زور"

بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا کشور؛ مستأجران حق دارند در صورت درخواست برای ماندن در ملک با افزایش 25% قرارداد پارسال در منزل کنونی بمانند و مالک حق افزایش عدد بیشتری را ندارد. اما در بازار چه خبر است؟
اجاره نشینی

اجاره نشینی "یا" خوشنشینی

وام ودیعه ساختمان با اقبال عمومی مواجه شده است. اقبالی که نشان از مشکلات و درگیری‌های جدید دریکی از مهم‌ترین مسائل زندگی مردم یعنی تأمین مسکن دارد.
کنتور آپارتمانی چیست؟

کنتور آپارتمانی چیست؟

یکی از مهم ترین مراحل در ساخت هر بنایی، اجرای تاسیسات مکانیکی مانند لوله کشی است. پس از لوله کشی در هر ساختمانی، باید یک کنتور آب نصب گردد. ساختمان های مسکونی باید کنتور آب را در قسمت ورودی لوله اصلی به ساختمان نصب کنند. برخی ساختمان ها یک کنتور فرعی نیز دارند که به آن کنتور آب آپارتمانی می گویند. کنتور آب آپارتمانی انواع مختلفی دارد.
ثبات یا رکود؛ مسکن به کدام سمت می‌رود؟

ثبات یا رکود؛ مسکن به کدام سمت می‌رود؟

بازار مسکن به واسطه هزینه‌های بالایی که دارد جزو اولین بازارهایی است که به کنش‌های سیاسی و اقتصادی واکنش نشان می‌دهد. اما این بازار از اول سال تاکنون تغییرات محسوسی نداشته. این نشان از ثبات دارد یا رکود؟
قیمت آپارتمان در منطقه یک تهران

قیمت آپارتمان در منطقه یک تهران

علی‌رغم کاهش نسبی قیمت مسکن در تهران در روزهای اخیر، از میزان ثبت معاملات در تیر ۱۴۰۰ به‌شدت کاسته شده است؛ زیرا در شرایط نامعلوم بازار مسکن، فروشندگانی که صاحب یک واحد مسکونی هستند ترجیح می‌دهند که اصلاً معامله‌ای انجام ندهند، زیرا از آینده پیش رویشان هیچ خبری ندارند.
تمدید مهلت ‌نام نویسی در سامانه املاک و اسکان تا ۴ ماه

تمدید مهلت ‌نام نویسی در سامانه املاک و اسکان تا ۴ ماه

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از تمدید مهلت ‌نام نویسی در سامانه املاک و اسکان کشور با موافقت ستاد مبارزه با کرونا تا مهر ۱۴۰۰ خبر داد.
قیمت آپارتمان در منطقه 1 تهران

قیمت آپارتمان در منطقه 1 تهران

قیمت مسکن در منطقه 1 تهران به شرح زیر تقدیم نگاه شما خوانندگان گرامی می‌گردد.
گزارش تصویری