تجارت امروز ؛ مرجع اخبار اقتصادی ایران و جهان

وام مسکن چقدر برایتان آب می‌خورد؟

وام مسکن چقدر برایتان آب می‌خورد؟

قیمت هر برگ اوراق وام مسکن از ۱۲۴ هزار تومان به ۱۱۳ تاکمی بیش از ۱۱۸ هزار تومان رسید.
عقب نشینی مجدد بازار مسکن

عقب نشینی مجدد بازار مسکن

گزارش‌های میدانی از سطح شهر تهران، کاهش نسبی معاملات مسکن نسبت به ماه قبل را نشان می‌دهد. مشاوران املاک می‌گویند خریداران و فروشندگان در انتظار تعیین تکلیف وضع سیاسی و اقتصادی هستند و به همین دلیل از خرید و فروش امتناع می کنند؛ در عین حال تقاضا برای واحدهای ارزنده بیش از عرضه‌ آنها است.
مجردان بالای ۲۵ سال؛ خانه‌دار می‌شوند

مجردان بالای ۲۵ سال؛ خانه‌دار می‌شوند

بر اساس این مصوبه همه آقایان مجرد که ۲۵ سال را تمام کرده‌اند می‌توانند برای خانه‌دار شدن در طرح نهضت ملی مسکن ‌نام نویسی کنند، اما در زمان تحویل واحد مسکونی خود باید متاهل باشند.
راه حل مشکل مسکن

راه حل مشکل مسکن

امیر محمدی: مسکن مشکلات زیادی دارد. اما سریعترین راه برون رفت از این مشکل چیست؟ وظیفه دولت در قبال بحران مسکن چیست؟
پیش‌فروش؛ تیغ دولبه

پیش‌فروش؛ تیغ دولبه

پیش فروش واحدهای مسکونی یکی از بهترین راه‌هایی است که در شرایط فعلی می‌تواند شما را خانه‌دار کند؛ در این زمینه پیش‌بینی رشد مسکن تورمی است؛ اما اگر محقق نشود چه؟
سیاسی‌بازی مسکن!

سیاسی‌بازی مسکن!

فعالان بازارهای مختلف پی برده‌اند که بازار مسکن با توجه به وضعیت مناقشات برجامی همچنان ظرفیت افزایش قیمت دارد و به همین خاطر تصمیم گرفتند سرمایه خود را از بورس خارج کرده و روانه بازار مسکن کنند.
ودیعه مسکن، قوز بالای قوز

ودیعه مسکن، قوز بالای قوز

 امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن پیش‌بینی‌شده و تاکنون ۲۵۰ هزار خانوار نام نویسی کرده‌اند و این وام برای افرادی است که تاکنون دریافت نکرده‌اند و سقف این وام برای تهران به ۷۰ میلیون تومان افزایش پیداکرده است.
آمار رسمی قیمت مسکن در تهران

آمار رسمی قیمت مسکن در تهران

متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در تهران طی تیرماه امسال از ۳۰ میلیون تومان فراتر رفته است.
ضرورت ثبات اقتصاد در مسکن

ضرورت ثبات اقتصاد در مسکن

دولت آینده در برابر این دو کلیدواژه -ثبات اقتصادی و کنترل سفته‌بازی- هم می‌تواند دچار سوءبرداشت شود و سراغ اقدام های بی‌اثر همچون "بگیروببند" در بازار برود و هم می‌تواند بادید باز و دقیق «ریشه بی‌ثباتی و بستر امن سفته‌بازی» را شناسایی کند.
مسکن در دوراهی

مسکن در دوراهی

در حال حاضر همچنان تعداد فروشنده‌های بازار مسکن از خریداران به‌مراتب بیشتر است و این یعنی وزن انتظارات کاهنده قیمت از ناحیه متقاضیان خرید آن‌قدر بالا بوده که سبب شده فروشنده‌ها به بازار کم رونق فعلی ورود و آپارتمان‌های خود را عرضه کنند.
مصوبات کرونایی دردسری برای مستأجر

مصوبات کرونایی دردسری برای مستأجر

مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در درباره مسکن قدرت اجرایی لازم را ندارد. به‌طوری‌که تمام این مصوبات به‌جای آنکه سقف افزایش باشد تبدیل به کف افزایش‌ اجاره‌بها شده است.
مسکن یا بورس؟

مسکن یا بورس؟

سرمایه گذاری در بورس بهتر است یا مسکن، قاعدتا هر دو عنصر اقتصادی بسیار مهمی است که نمی توان از هر کدام آنها غافل شد، به طور مثال تبلیغات از بورس در سال گذشته به حدی قوی بود که اگر فردی سرمایه هم نداشت با هزار و یک امید برای اینکه بتواند از افزایش سرمایه عقب نماند با فروش خو درو و لوازم منزل وارد بورس شد، طولی نکشید بعد از مدتی بورس با یک افت شدید مواجه شد که باعث سکته و یا نا امیدی خیلی از افراد جامعه شد.
وامی که عامل تورم است؟

وامی که عامل تورم است؟

پرداخت ودیعه مسکن از طرف دولت جز تورم نتیجه دیگری به همراه نداشت، نتیجه ای که فقط طمع مالکان را به همراه داشت، با این وعده که دولت با پرداخت وام از مستاجران حمایت می کند، با منطق جور در نمی آید منطقی که پشت آن جز دردسر چیز دیگری نیست. اینکه مستاجران هر سال وام بگیرند و قسط رو قسط بیاید خودش عامل........ است. آقای دولت تورم در ایران ثانیه ای است نه سال به سال.
تلاش

تلاش "ابراهیم 1400" ؟

دولت منتخب در مناظره های خود به طرح ساخت ۴ میلیون مسکن با آورده اولیه صفر، زمین رایگان و وام ارزان بدون یک ریال بودجه دولتی اشاره کرده بود، این حرف سبب شد تا ناامیدان از مسکن دار شدن امیدی به داشتن چهاردیواری داشته باشند. قشرهایی با حقوق بسیار پایین به خاطر همین حرف، دل به ابراهیم بستن و قلم خود را در انتخابات بر روی برگه های سفید نامش را حک کردند. تورم هشت ساله حسن باعث شد تا خیلی از کارگران از داشتن مسکن و خودرو نافرجام بماند.
مستأجران بیچاره...

مستأجران بیچاره...

دولت هیچ دلیل جذابی به مستأجران ارائه نمی‌کرد که موجران را مجبور کند در شرایط رقابتی قرار بگیرند و تن به قواعد او بدهند. از طرف دیگر به دلیل هزینه بالای جست‌وجو و جابه‌جایی در بازار اجاره، مستأجران ترجیح می‌دادند خواسته موجران را بپذیرند.
گزارش تصویری