خودرو

آمار واردات خودرو ۲۰۱۶

در حالیکه واردات خودروهای مدل ۲۰۱۶ از تابستان امسال به کشور آغاز شد فهرست خودروهای وارداتی به ایران طی هفت ماه امسال حاکی از آن است که ایران در این مدت مجموعا حدود ۲۴۰۰ دستگاه خودروی سواری مدل ۲۰۱۶ را به کشور وارد کرده است.

به گزارش تجارت امروز؛ اگرچه روند واردات خودرو از ابتدای سال جاری سیل نزولی را در پیش گرفته و در اکثر ماه‌ها واردات خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهشی بیش از ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد، واردات خودروهای مدل ۲۰۱۶ طی این هفت ماه از حدود ۳۰۰ دستگاه تا مرداد ماه به حدود ۲۴۰۰ دستگاه تا پایان مهر رسید.
بر اساس گزارش گمرک که طی ماه‌های گذشته دست به انتشار بخشنامه‌هایی برای تشریح نحوه قیمت‌گذاری خودروهای مدل ۲۰۱۶ کرده است، واردکنندگان بیش از همه اقدام به واردات مدل ۲۰۱۶ خودروی هیوندا سانتافه کرده‌اند که بر اساس بخشنامه گمرک این خودرو در حدود ۲۶ هزار و ۴۵۰ دلار ارزش‌گذاری شده است.

آمارها نشان می‌دهد که در هفت‌ماهه امسال مجموعا حدود ۱۱۲ دستگاه بی‌ام‌و و ۶۵ دستگاه بنز مدل ۲۰۱۶ به کشور وارد شده است.

همچنین ۲۳۰ دستگاه خودروی کیا هاچ‌بک پیکانتو که ۱۱۰۰۰ دلار ار‌زش گذاری شده و ۶۷ دستگاه تویوتا یاریس هاچ‌بک، ۶۵ دستگاه آئودی، کمتر از ۱۰۰ دستگاه کیا اوپتیما با ارزش گمرکی ۲۱۵۵۵ دلار و ۲۰ دستگاه النترا نیز خریداری شده است.

اما پرطرفدارترین خودروهای ۲۰۱۶ ای از سوی واردکنندگان هیوندا سانتافه و کیا سراتو بوده است که واردات هر کدام به ترتیب در مدت مذکور به بیش از ۸۰۰ و حدود ۳۴۰ دستگاه می‌رسد، قیمت این خودروها نیز با سیستم ارزش‌گذاری گمرک به ترتیب در حدود ۲۶ هزار و ۴۵۰ و ۱۸ هزار و ۵۰۰ دلار است.

بعد از این دو مدل، کیا اسپورتیج با ارزش گمرکی ۲۱ هزار و ۱۵۰ دلار و هیوندا هاچ بک ولوستر به ترتیب از جمله پرطرفدارترین خودروهای مدل ۲۰۱۶ برای واردات بودند که واردات هر کدام به ترتیب به حدود ۲۴۰ دستگاه و ۱۳۵ دستگاه می‌رسد.

همچنین در هفت‌ماهه امسال ایران ۴۲ دستگاه تویوتا هایلوکس، ۱۶ دستگاه میتسوبیشی، ۱۶ دستگاه تویوتا کمری، یک دستگاه هوندا آکورد، حدود ۳۰ دستگاه هیوندا توسان و حدود ۲۰۰ دستگاه کیا استیشن مدل ۲۰۱۶ وارد کشور شد.

مجموعا طی هفت ماهه امسال با کاهشی ۷۰ درصدی کمتر از ۲۳ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودروی سواری به کشور وارد شده که بر اساس این ارقام ۲۴۰۰ دستگاه آن مدل ۲۰۱۶ است.

انتهای مطلب

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا