فرهنگی

اهمیت های یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان دوم آن هم انگلیسی در دنیای امروز مزایای زیادی دارد. در این مقاله ۶ اشتباه پرتکرار بین زبان‌آموزان و اهمیت یادگیری این زبان را بررسی کرده‌ایم.

یادگیری زبان دوم آن هم انگلیسی شیرین و دلپذیر است. علاوه بر این مزایا زیادی نیز دارد. اما بعضی‌ها در یادگیری آن دچار اشتباهات رایجی می‌شوند که در این مقاله مهم ترین اشتباهات پرتکرار بین زبان‌آموزان را بررسی کرده‌ایم.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی

دانستن زبان انگلیسی در دنیای امروز مزایا زیادی دارد که می‌تواند دلایل قانع‌کننده‌ای برای یادگیری زبان دوم باشد. برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

۱- بین‌المللی بودن انگلیسی 

انگلیسی یک زبان بین‌المللی است، ما با یادگیری این زبان می‌توانیم با افرادی در سراسر جهان ارتباط برقرار کنیم.

۲- مناسب بودن زبان انگلیسی برای تحصیل

برای در برترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان نیازی به یادگیری زبان مادری آن‌ کشور نداریم و تنها مسلط بودن بر زبان انگلیسی کافی‌ است.

۳- پیدا کردن شغل به کمک زبان انگلیسی

بلد بودن زبان انگلیسی در پیدا کردن فرصت‌های شغلی متنوع  مخصوصاً در بازارهای جهانی کمک‌کننده است.

۴- زبان انگلیسی؛ زبان رسانه

بسیاری از فیلم‌ها، کتاب‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، مقالات معتبر دنیا و … به زبان انگلیسی هستند. ما با دانستن زبان انگلیسی می‌توانیم بدون نیاز به ترجمه و یا زیرنویس به‌راحتی از آن‌ها استفاده کنیم و لذت ببریم.

۵- سفر آسان با زبان انگلیسی

دانستن زبان انگلیسی تا حد زیادی سفر‌های ما را آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کند، حتی اگر مقصد ما برای سفر کشور‌های انگلیسی‌زبان نباشد، زیرا انگلیسی یک زبان بین‌المللی است و اکثر مردم دیگر کشور‌ها به آن تسلط دارند.

۶- افزایش اعتماد به نفس با یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی باعث می‌شود امکان ارتباط با افراد، کار کردن در بازار جهانی، سفر آسان‌تر و … برای ما فراهم شود، همگی این‌ها با‌ توانایی‌ها و اعتماد به نفس ما ارتباط مستقیم دارد.

۷- بهبود توانایی مغز با زبان انگلیسی

یادگیری زبان دوم مثل زبان انگلیسی، برای مغز مانند یک چالش عمل می‌کند و باعث می‌شود که فعالیت آن بهبود یابد. همچنین محققان به این نتیجه رسیده‌اند که بیماری‌هایی نظیر زوال عقل و آلزایمر دیرتر از افراد تک‌زبانه به سراغ افراد دو‌زبانه می‌روند.

اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی

گاهی اوقات برای یادگیری زبان زمان و هزینه‌ی بسیار زیادی صرف می‌کنیم اما نتیجه‌‌ای ندارد و باعث ایجاد ناامیدی در ادامه یادگیری می‌شود. باید گفت که در این موضوع تنها نیستید! بسیاری از زبان‌آموزان با این مشکلات روبه‌رو می‌شوند چراکه در یادگیری زبان انگلیسی مرتکب اشتباهات رایجی می‌شوند. در ادامه ۶ مورد از مهم‌ترین اشتباهات رایج را بررسی می‌کنیم تا با دانستن آن‌ها به تقویت زبان انگلیسی خود کمک کنید.

۱- به‌کارگیری روش‌های محدود

یکی از اشتباهاتی که مانع پیشرفت ما در مسیر یادگیری زبان انگلیسی می‌شود، این است که خود را به یادگیری از یک روش محدود می‌کنیم، برای مثال تنها روی لغات تمرکز می‌کنیم و به موارد دیگر مانند گرامر بی‌توجهی می‌کنیم یا فقط به آموختن در کلاس اکتفا می‌کنیم، در حالی که باید خارج از کلاس هم به روش‌های مختلف به آموختن بپردازیم. برای مثال می‌توانیم با فیلم، پادکست، اخبار و … به زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم.

۲- دوری از صحبت به انگلیسی

بسیاری از ما فکر می‌کنیم که باید انگلیسی را به‌طور کامل بلد باشیم تا بتوانیم صحبت کنیم و از مکالمه زبان انگلیسی فراری هستیم یا خجالت می‌کشیم، درصورتی‌که این طرز فکر اشتباه است. از خود انتظار صحبت بدون اشتباه را نداشته باشیم. با استفاده از روش‌های تقویت مکالمه زبان انگلیسی به‌ مرور زمان می‌توانید بدون فکر کردن بتوانیم انگلیسی صحبت کنیم.

اهمیت های یادگیری زبان انگلیسی

۳- فکر کردن به فارسی و ترجمه به انگلیسی

یکی از بخش‌های مفید و کاربردی در یادگیری زبان انگلیسی مکالمه است. یکی از اشتباهات رایج در یادگیری زبان نیز این است که ما هنگام صحبت در ذهن خود به فارسی فکر کنیم و ترجمه آن را بازگو کنیم، این کار باعث می‌شود که جملات ما از انگلیسی واقعی دور باشند. از طرف دیگر انجام این کار نیاز به زمان و تمرکز دارد و همین باعث میَ‌شود که در صحبت‌های ما وقفه بیفتد و باعث کاهش اعتماد به نفس ما می‌شود.

از بهترین راهکارها برای رفع این مشکل استفاده از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی ،دیدن فیلم و گوش دادن به منابع صوتی انگلیسی است.

۴- اهمیت ندادن به منابع صوتی انگلیسی

دست‌کم گرفتن منابع صوتی انگلیسی باعث می‌شود که با لحن و آهنگی نادرست و حتی ربات‌گونه کلمات را ادا کنیم، زیرا تا به‌ حال تلفظ درست آن کلمه‌ها را نشنیدیم. همچنین منابع صوتی تاثیر خوبی بر روان صحبت کردن ما دارند و می‌توانند باعث شوند که به‌طور ناخودآگاه هنگام صحبت کلمات درستی را به کار ببریم.

۵- داشتن اهداف غیرمعقول

انتظار یادگیری زبان انگلیسی در مدتی بسیار کوتاه یک امر ناممکن است، برای مثال ما نمی‌توانیم تمامی آن را در عرض ۵ ماه بیاموزیم. این انتظار بیهوده موجب سرخوردگی و پسرفت می‌شود، پس بهتر است برای انتخاب اهداف آموزشی خود منطقی عمل کنیم تا به بهترین نتایج برسیم.

۶- توقف در یادگیری

انگلیسی فرار است و یادگیری آن نیازمند یک فرایند مداوم و پیوسته است. بنابراین اگر ما هنگام یادگیری زبان، آن را رها کنیم و دوباره بازگردیم باید از ابتدا شروع کنیم. بنابراین بهتر است برای یادگیری زبان انگلیسی برنامه‌ای منظم و روزانه تهیه کنیم تا بین آن وقفه نیفتد.

وبسایت آموزشی زبان نیمکت

برای یادگیری زبان انگلیسی به روش درست و اصولی می‌توانید از کلاس‌های آنلاین سایت نیمکت (https://nimkat.org) کمک بگیرید. نیمکت با داشتن صدها معلم در آموزش بیش از ۱۰ زبان زنده دنیا در مسیر یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری همراه شماست.

از مهم‌ترین مزایای نیمکت (nimkat.org) عبارت‌اند از:

  • بهره‌مندی از طیف وسیعی از استادان زبان باتجربه
  • پوشش آموزش تعدادی زیادی از زبان‌های زنده دنیا
  • یک جلسه آزمایشی رایگان
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته

اگر به هر دلیلی در منطقه زندگی خود به استادان آموزش زبان باتجربه و مجرب دسترسی ندارید می‌توانید با استفاده از خدمات این بستر آنلاین یادگیری زبان دوم خود را شروع کنید.

نتیجه‌گیری

یادگیری هر مهارتی ازجمله زبان کار لذت‌ بخشی است. اما انجام آن به روش درست و اشتباه نرفتن مسیر یکی از نکات طلایی است که باید به آن توجه کنیم. با دوری از اشتباهات رایجی که در این مقاله بررسی کردیم و همراهی استادان نیمکت می‌توانید با آگاهی درست مسیر آموزش انگلیسی را طی کنید.

منبع مقاله: ۶ اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا