فرهنگی

ترویج فرهنگ و ادب فارسی در مترو تهران با این روش جالب!

این روز‌ها شاهد تابلو‌هایی هستیم که توسط شهرداری تهران به اشعار شاعران مزین شدند این کار بر ترویج فرهنگ ادب و شعر تأثیر مثبتی می‌گذارد.

به گزارش تجارت امروز؛ این تابلوها در واقع تابلوی چند ایستگاه مترو است که احتمالا آنهایی که مسیر هر روزه‌شان را با مترو طی می‌کنند، آن ها را به تکرار دیده‌اند.

ایستگاه سعدی، رودکی، فردوسی، شادمان و ابن سینا به تازگی تغییر کرده و به جای تنها یک اسم، شعری روی تابلو نوشته شده که اسم ایستگاه هم در آن شعر آمده است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ایده اجرای این طرح از شیطنت کاربران فضای مجازی گرفته شده است. علی دولت جاوید، رئییس اداره رسانه و مجازی معاونت امور فرهنگی و اجتماعی مترو تهران در این باره می گوید: «تعدادی از کاربران فضای مجازی تابلوهای برخی از ایستگاه ها را با فتوشاپ تغییر داده و برایشان شعر نوشتند که برایمان جالب بود و دیدیم که ایده خوبی است و می توان آن را به واقعیت تبدیل کرد. بنابراین تابلوی تعدادی از ایستگاه های مترو را تغییر دادیم که با استقبال هم مواجه شد.»

این مسئول تاکید می کند که این نهضت ادامه دار است و در آینده تعداد بیشتری از تابلوها به شعر شعرای نامدار مزین می شود.

یکی از مهم‌ترین تأثیرات این طرح و طرح‌هایی اینچنین معرفی کردن شاعران و شعرهای برگزیده آنان به عموم مردم است. به هر حال تا زمانی که شعر و ادبیات از محاق بیرون نیاید و در رسانه‌های بزرگ و عمومی ‌به مردم معرفی نشود، امکان رونق گرفتن دوباره ادبیات در کشور وجود ندارد.

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا