سیاسی

دعوت از مردم برای شرکت در انتخابات دور دوم توسط حسن روحانی

رئیس دولت های یازدهم و دوازدهم از مردم ایران خواست در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری 1403 شرکت کنند.

به گزارش تجارت امروز؛ حسن روحانی از مردم خواست در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند و در ادامه گفت: رای دادن و رای ندادن سرنوشت حداقل یک دهه را رقم می زند. با یک دولت تندرو مه ما ضرر خواهیم کرد.

او در ادامه افزود: من رأی دادن را قبل از آنکه وظیفه بدانم حق افراد می‌دانم. اما ما به جز حق، در برابر «کشور» خود (که فراخ‌تر از جناح و قوم و قشر و حتی حاکمیت است) مسئولیت و حتی تکلیف (مدنی) داریم. ایران خانه مشترک همه ماست و در برابر سیلی ویرانگر نمی‌توانیم بگوییم ما مسئولیت نداریم. در برابر سوراخ کردن این کشتی همه ما مسئولیم و نمی‌توانیم بگوییم به ما ربطی ندارد. یا همه با هم غرق می‌شویم یا همه با هم به ساحل می‌رسیم.

روحانی به مردم تاکید کرد: روحانی خطاب به ملت ایران نوشت، امروز شما در برابر دو انتخاب قرار دارید، نخست مشارکت یا تحریم (انتخابات) و دوم تحریم یا تعامل با جهان. انتخاب بین پیشرفت واقع‌بینانه و یا عقب‌گرد خیالبافانه، انتخاب بین تعامل عزتمندانه یا تحقیر بین‌المللی، انتخابی که دو گزینه روشن و صریح در برابر شما دارد.

امروز دو نامزد داریم که یکی تحریم در سیاست خارجی و اقتصاد را نعمت می‌داند و دیگری آن را فاجعه می‌داند. یکی قطع رابطه با جهان را فرصتی می‌پندارد و دیگری آن را از دست دادن فرصت‌ها می‌خواند. هنر یکی دیوار کشیدن و حصار کشیدن دور ایران است و هنر دیگری برداشتن دیوارها و حصارها با کمک بهترین دیپلمات‌ها و کارشناسان است.

 

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا