برندینگ

طرح شکایت برای توقیف برند تقلبی

برند تجاری یا همان علامت تجاری، در واقع معرفی کننده شما به عنوان یک کسب و کار تجاری می باشد. وقتی شما قصد شروع یک فعالیت تجاری را داشته باشید اقدام به ثبت برند یا علامت تجاری خود به عنوان هویت آن کسب و کار می نمایید. ممکن است پس از اینکه شما با صرف هزینه های زیاد برند خود را مشهور کرده اید، فردی با سو استفاده از برند شما اقدام به کپی برداری از برند مورد نظر نماید. این امر موجب می شود که شما اقدام به طرح شکایت و توقیف برند تقلبی مورد نظر نمایید.

طرح شکایت برای توقیف برند تقلبی چگونه است؟

طرح شکایت برای توقیف برند تقلبی می تواند در قالب یک دادخواست حقوقی و یا یک شکواییه کیفری مطرح شود. با توجه به مستنداتی که شما در اختیار دارید و همچنین نتیجه ای که از شکایت مطرح شده انتظار دارید کسب نمایید، یکی از این نوع شکایت ها را می توانید در محاکم تهران  که به دعاوی مالکیت فکری رسیدگی می نمایند مطرح نمایید. باید توجه داشته باشید که هرگونه شکایت درخصوص برند تقلبی و درخواست توقیف برند تقلبی در محاکم تهران مورد رسیدگی قرار گرفته و محاکم شهرستان ها در این خصوص هیچگونه صلاحیتی ندارند.

دستور موقت توقیف برند تقلبی

شما می توانید ضمن شکایتی که برای سو استفاده از برند یا علامت تجاری خود مطرح می کنید، تقاضای صدور دستور موقت مبنی بر توقیف کالای حاوی برند مورد نظر را، تا زمان صدور حکم نهایی از سوی دادگاه مطرح کنید. در صورت صدور دستور موقت از سوی قاضی رسیدگی کننده به پرونده، کالای حاوی برند یا علامت تجاری مورد نظر تا صدور تصمیم نهایی از سوی دادگاه توقیف می گردد. پس از توقیف کالا هیچکس حق دخل و تصرف در کالای توقیف شده را ندارد و اگر اقدامی در خصوص فک پلمپ صورت گیرد، فرد فک کننده پلمپ مجرم شناخته شده و بابت این جرم در دادسرا محاکمه می گردد.

وکیل شکایت توقیف برند تقلبی چه کمکی به شما می کند؟

وکیلی که در زمینه علامت تجاری یا برند متخصص باشد می تواند شما را در طی مسیر پرونده همراهی نماید و در این شرایط شما از چند مزیت مهم بهره مند می گردید. ابتدا اینکه نیاز به حضور شما در هیچ از مراحل دادسرا و دادگاه نمی باشد و وکیل برند یا علامت تجاری صفر تا صد پرونده را شخصا انجام می دهد. دوم اینکه وکیل برند با توجه به مستندات و خواسته های شما، در خصوص نوع شکایت شما که می تواند کیفری یا حقوقی باشد، تصمیم گیری می نماید. در ادامه با ثبت شکایت اقدام به پیگیری شکایت مطرح شده نموده و تا حصول نتیجه پرونده در کنار شما خواهد بود.

طرح شکایت برای توقیف برند تقلبی

چرا وکیل شکایت برند از تهران بگیریم؟

پرونده های برند تجاری در دادگاه های حقوقی و کیفری تهران مورد رسیدگی قرار می گیرد. این پرونده ها عموما به کارشناس رسمی دادگستری و گاها به جهت بررسی موضوع به پلیس فتا ارجاع می گردد. این فرآیند نیازمند پیگیری مستمر دارد و وکیل برند می بایست به عنوان نماینده شما، مدام در حال پیگیری موضوع باشد. لذا به طبع شما نیاز به وکیلی دارید که در تهران فعالیت داشته باشد و امکان پیگیری مستمر پرونده شما را تا حصول نتیجه مورد نظر به نحو احسن داشته باشد. وکلای حاضر در موسسه حقوقی امین عدالت وکیل متخصص در زمینه شکایت برای توقیف برند تقلبی می باشند و شما را در این مسیر همراهی می کنند.

وکیل برند کیست؟

وکیل برند به وکیلی گفته می شود دارای دو خصوصیت بارز باشد. ابتدا اینکه وکیل مورد نظر باید دارای دانش کافی در زمینه قوانین و مقررات حاکم بر دعاوی برند باشد، چرا که قوانین و مقررات مورد استفاده در این دعاوی خاص می باشد. دوم اینکه وکیل برند باید شناخت کافی از رویه عملی رسیدگی به دعاوی برند داشته باشد. چرا که ممکن است رسیدگی به این دعاوی در رویه عملی دارای تفاوت هایی با قانون باشد.

طرح شکایت برای توقیف برند تقلبی

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا متخصص در زمینه برند تجاری

موسسه حقوقی امین عدالت کبریا در تهران خیابان کریم خان زند خیابان نجات الهی شمالی کوچه ژاله پلاک ۱ واحد۱ واقع شده است. از بهترین وکلای پایه یک دادگستری که در زمینه برند یا علامت تجاری فعالیت می نمایند، در این موسسه حاضر می باشند. شما می توانید با مراجعه حضوری و یا از طریق تماس تلفنی با وکلای مجموعه مشاوره مستقیم داشته باشید. همچنین برای تنظیم دادخواست، شکواییه، لایحه، اظهارنامه و یا سایر خدمات حقوقی می توانید با موسسه حقوقی امین عدالت تماس بگیرید.

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا