رمز ارز

آموزش قدم به قدم ثبت نام برای خرید بیت کوین 

کسانی که به دنبال ثت نام برای خرید بیت کوین هستند، معمولا به دنبال خرید و فروش ارزهای دیجیتالی و کسب سود از این راه هستند. در این مقاله به صورت کامل آموزش ثبت نام برای خرید بیت کوین را داریم.

به گزارش تجارت امروز؛ اگر شما هم به دنبال ثبت نام برای خرید بیت کوین هستید، نگران نباشید ما تمام مراحل را آموزش می دهیم. شما در تمامی این مراحل می توانید به راحتی فرایند ثبت نام خود را کامل کنید.

آموزش قدم به قدم ثبت نام برای خرید بیت کوین

شما اگر قصد ثبت نام برای خرید بیت کوین را دارید، ابتدا باید با چیستی و مفهوم آن آشنا شوید. در ادامه به تعریف بیت کوین می پردایم.

 تعریف بیت کوین

بیت کوین یک ارز دیجیتال است، اما برخلاف پول نقد در کیف پول شما ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد که شامل :

غیرمتمرکز: هیچ فرد یا گروهی بیت کوین را کنترل نمی کند. در عوض ، شبکه گسترده ای از کامپیوترها در سراسر جهان معاملات را مدیریت و تأیید می کنند.

Peer-to-peer: شما می توانید بیت کوین را مستقیما با دیگران ارسال و دریافت کنید، بدون نیاز به یک بانک یا واسطه.

رمزگذاری شده: رمزنگاری قوی تمام معاملات بیت کوین را تضمین می کند و آنها را بسیار ایمن می کند.

شفاف: هر معامله بیت کوین در یک دفتر کل عمومی به نام بلاک چین ثبت می شود که هر کسی می تواند آن را مشاهده کند.

محدود: تنها ۲۱ میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت.

مزایای بیت کوین:

کارمزدهای کم: تراکنش های بیت کوین معمولاً کارمزدهای کمتری نسبت به تراکنش های سنتی دارند.

سریع: تراکنش های بیت کوین را می توان به سرعت و به طور موثر انجام داد.

جهانی: بیت کوین را می توان در هر نقطه از جهان ارسال و دریافت کرد.

امن: تراکنش های بیت کوین با استفاده از رمزنگاری قوی ایمن می شوند.

کنترل: کاربران کنترل کاملی بر بیت کوین خود دارند.

معایب بیت کوین:

معایب بیت کوین

نوسان: ارزش بیت کوین می تواند به طور قابل توجهی در کوتاه مدت نوسان داشته باشد.

غیرقانونی: بیت کوین در برخی کشورها غیرقانونی است.

استفاده غیرقانونی: بیت کوین گاهی اوقات برای فعالیت های غیرقانونی استفاده می شود.

پیچیدگی: درک بیت کوین و استفاده از آن می تواند برای مبتدیان دشوار باشد.

تأثیر محیطی: استخراج بیت کوین می تواند تأثیر قابل توجهی بر محیط زیست داشته باشد.

مرحله اول ثبت نام برای خرید بیت کوین: انتخاب صرافی

در واقع ما دو نوع صرافی داریم که اولین کار ثبت نام برای خرید بیت کوین انتخاب صرافی است: صرافی های ایرانی و صرافی های خارجی.

 صرافی های خارجی:

در ایران برای استفاده از صرافی های خارجی موانع زیادی وجود دارد که شما نمی توانید، به این راحتی در صرافی ثبت نام و خرید و قروش انجام بیدهید. بنابراین این صرافی را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

صرافی ایرانی:

شما می توانید یکی از صرافی های ایرانی را انتخاب کنید و در آن ثبت نام کنید. ثبت نام در این صرافی بسیار راحت است. شما ابتدا باید وارد سایت صرافی مورد نظر شوید و اطلاعات خود را به صورت کامل وارد کنید.

مرحله دوم ثبت نام برای خرید بیت کوین: احراز هویت در صرافی

احراز هویت در صرافی

شما برای انجام احراز هویت تنها به چند دقیقه زمان نیاز دارید. احراز هویت معمولا به آنلاین انجام می شود. شما ابتدا باید اکانت خود را ایجاد کنید. صرافی‌ها برای ساخت اکانت تنها به ایمیل یا شماره تماس و کلمه عبور نیاز دارند.

پس از آن احراز هویت انجام می شود، فرایند احراز هویت به این گونه است که شما تمام اطلاعات خود را مثل: نام و نام کاربری، جزئیات محل زندگی، شماره تماس و کارت شناسایی را آپلود کنید و سپس منتظر باشید تا اطلاعات شما تأیید شوند.

صرافی های ارزدیجیتال راهنمای کامل را به شما می دهند و در هر مرحله که مشکلی به وجود آید، می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید.

مرحله سوم: شروع فعالیت برای خرید بیت کوین

بعد از آنکه شما ثبت نام و احراز هویت خود را به صورت کامل انجام دادید. می توانید از خدمات صرافی استفاده کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که بیشتر صرافی ها، در ثبت سفارش برای خرید بیت کوین محدودیت هایی دارند. این محدودیت حداقل چند صد هزارتومانی می باشد، اما معمولاً حداکثری وجود ندارد و به هر میزان که نیاز دارید می‌توانید بیت کوین خریداری کنید.

علاوه بر خرید بیت کوین با ریال، در برخی صرافی‌ها خرید بیت کوین با ارز دیجیتال و به روش سواپ قابل انجام است و می‌توانید ارز‌های دیگر مانند اتریوم و تتر را به بیت کوین تبدیل کنید.

شما باید کامزد شبکه بیت کوین و کارمزد صرافی را قبل از ثبت خرید، بررسی کنید.این کارمزد‌ها می‌توانند به میزان قابل توجهی در میزان بیت کوین نهایی خریداری شده شما تأثیر داشته باشند و قبل از ثبت سفارش و تکمیل هر خرید به شما نمایش داده می‌شوند.

شما پس از ثبت نام برای خرید بیت کوین، به سرعت و در عرض یک تا چند دقیقه این بیت کوین در حساب شما قرار می گیرد.

تمامی صرافی‌ها از فروش ارز‌های دیجیتال نیز پشتیبانی می‌کنند و در هر زمان می‌توانید بیت کوین‌های خریداری شده را به فروش برسانید و ریال دریافت کنید.

آخرین مرحله ثبت نام برای خرید بیت کوین: انتقال به کیف پول

آخرین کاری که شما بعد از ثبت نام برای خرید بیت کوین انجام می دهید، انتقال بیت کوین به کیف پول شما است. بیت کوین در کیف پول های مخصوص ارز دیجیتال به نام ولت جمع آوری و نگهداری می شود.

بیشتر صرافی هایی که شما ثبت نام می کنید، این کیف پول را دارند و به صورت خودکار بیت کوین شما به کیف پول ولت منتقل می شود.

به غیر از این، شما می توانید بیت کوین خریداری شده را به حساب یا کیف پول شخصی واریز کنید. کیف پول‌های شخصی مانند لجر و تراست ولت امنیت بیشتری نسبت به کیف پول‌های صرافی دارند و برای سرمایه‌گذاران بلندمدت انتخاب بهتری هستند.

شایان ذکر است که در انتقال بیت کوین به کیف پچول شخصی، دقت خود را بالا ببرید و به آدرس اشتباهی واریز نکنید. چرا که با این کار بیت کوین خود را از دست داده اید.

آیا تبدیل ارزهای دیجیتال دیگر به بیت کوین امکان پذیر است؟

شما اگر قصد تببدیل کردن ارزهای دیجیتالی خود را به بیت کوین دارید، نگران نباشید این کار امکان پذیر است. ارز تتر یا هر ارز دیجیتال دیگری را در صرافی های بین المللی می توانید به بیت کوین تبدیل کنید.

برای تبدیل به بیت کوین در ایران، ناگزیر هستید به صرافی های ایرانی مراجعه کرده و تتر بخرید، سپس سپس آن را به بیت کوین تبدیل کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که صرافی‌های بین‌المللی به‌دلیل تحریم‌ها به کاربران ساکن ایران اجازه فعالیت نمی‌دهند و ریسک مسدودشدن حساب وجود دارد.

چگونه از صرافی های ایرانی بیت کوین بخریم؟

شما قبل از هر چیزی باید تمام مراحلی که بالا در ارتباط با ثبت نام و احراز هویت در صرافی معتبر را گفته ایم را انجام بدهید، پس از انتخاب صرافی معتبر و انجام تمام مراحل ثبت نام حالا نوبت به خرید بیت کوین از صرافی ایرانی می رسد.

اولین مرحله برای خرید بیت کوین از صرافی های ایرانی: واریز تومان به صرافی

اولین کاری که شما باید انجام بدهید، واریز تومان به صرافی می باشد. برای این کار شما باید به ارزهای لیست شده دسترسی پیدا کنید. برای مثال اگر در صرافی نوبیتکس بخواهید انجام بدهید، وارد تب کیف های من می شوید.

سپس برای واریز ریال به صرافی، از میان ارزهای لیست شده تومان را جستجو کنید و بعد از آن بر روی گزینه ی “واریز” که در مقابل تومان وجود دارد، کلیک کنید. مانند تصویر زیر عمل کنید تا راحت تر متوجه موضوع شوید.

واریز تومان به صرافی

شما با کلیک کردن بر روی گزینه واریز، وارد صفحه جدیدی می شوید. در صفحه ی جدید باید مبلغ واریزی به صرافی و همچنین شماره کارتی که در صرافی ثبت کرده اید را وارد کنید.

در اینجا دقت کنید که شماره کارت تایید شده در صرافی باید به نام شخص شما باشد. بعد از واریز بر روی گزینه تایید می زنید و به درگاه پرداخت الکترونیکی منتقل می شوید.

واریز تومان به صرافی

بعد از زدن دکمه انتقال به درگاه پرداخت، برای شما صفحه جدیدی باز خواهد شد و در اینجا مشخصات کارت را وارد می کنید تا پرداختی شما انجام شود.

انتقال به صفحه پرداخت

دمین مرحله برای خرید بیت کوین از صرافی

پس از اینکه حساب تومان خود را شارژ کردید، حالا توانایی خرید ارزهای لیست شده را دارید. شما در این بخش وارد بخش بازار خواهید شد و بعد از آن بر روی دکمه بیت کوین کلیک کرده و وارد بخش معاملاتی بیت کوین شوید.

اطلاعات لازم مانند “مقدار” (مقدار مورد نظر برای خرید بیت کوین) و “قیمت” (قیمت مورد نظر برای خرید بیت کوین) را وارد می کنید و در نهایت بر روی گزینه ی “خرید” کلیک می کنید. به عنوان نمونه اگر کاربری قصد داشته باشد ۰.۰۵ واحد بیت کوین خریداری کند، باید برای خرید ۰.۰۵ واحد بیت کوین در قیمت ۱.۱۱۶.۱۳۳.۰۴۰ تومان، ۵۵.۸۰۶.۶۵۲ میلیون تومان بپردازید.

خرید بیت کوین از صرافی ایرانی

انتهای مطلب/آ.ع

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا