خواندنی

مکان های ترسناکی که هرکسی جرات رفتن به آن ها را ندارد

داستان های ترسناک همیشه مخاطبان خاص خودشان را دارند، اما ما اینجا از داستان صحبت نمیکنیم و پیش روی ما ااتفاثات واقعی است که خواندشان مو به تنان سیخ خواهد کرد. اگر شما هم به مکان های ترسناک علاقه دارید در این مقاله همراه ما باشید.

به گزارش تجارت امروز؛ هیچ چیز شبیه داستان جن گیر نیست و دنیای ما مملو از مکان های ترسناک است. حتی اگر علاقه ای به ماوراء طبیعه ندارید، برخی از این مکان‌های وهم‌آور زیبایی دارند که ارزش دیدن را دارند. چه به خاطر زیبایی‌های معماری خیره‌کننده، موقعیت‌های جغرافیایی نفس‌گیر یا روایت‌های تاریخی جذاب. در زیر مجموعه‌ای از ۲۰ مکان خالی از سکنه در سراسر جهان را که ارزش بازدید در هر زمان از سال را دارند به شما نشان می‌دهیم.

خانه مرموز وینچستر در سن خوزه کالیفرنیا از مکان های ترسناک

ویلیام ورت وینچستر مسئول مالی شرکت بزرگ اسلحه‌سازی بود. پس از مرگ ویلیام، همسرش سارا وینچستر دستور داد عمارتی پرپیچ‌وخم بسازند تا از ارواح کسانی که با اسلحه‌های همسرش کشته شده‌اند، در امان بماند. این عمارت به‌سبک معماری ملکه آن (Queen Anne) ساخته شده و ۴ طبقه، ۱۶۰ اتاق، ۱۰هزار پنجره و ۴۷ راه‌پله دارد. در عمارت عجیب وینچستر، راه‌پله‌هایی پیدا می‌شوند که مستقیما به سقف می‌رسند و پنجره‌هایی وجود دارند که پشت آنها راهرویی مخفی است.

قلعه کوروین در رومانی

قلعه کوروین روزگاری خانه ولاد سوم یا ولاد دیوانه بوده است که دلیلی محکم برای حضور آن در فهرست ترسناک‌ترین خانه‌های جهان محسوب می‌شود. ولاد دیوانه به اعمال وحشیانه‌اش شهرت دارد و حتی می‌گویند رمان «دراکولا» نوشته برام استوکر از شخصیت او الهام گرفته شده است. گفته می‌شود روح کسانی که در این قلعه کشته شده‌اند، هنوز در این مکان سرگردان‌اند.

لاوانگ سوو در سمارانگ اندونزی

لاوانگ سوو زمانی دفتر مرکزی شرکت راه‌آهن هند شرقی هلند (نام پیشین اندونزی) بود. پس از اشغال این منطقه توسط ژاپنی‌ها، لاوانگ سوو به محلی برای شکنجه و اعدام تبدیل شد. بعدها، داستان‌هایی درباره حضور ارواح در این ساختمان پخش شد. این مسئله به‌قدری جدی است که وزارت گردشگری اندونزی به مسافران پیشنهاد می‌کند حتما از لاوانگ سوو بازدید کنند تا با یکی از ترسناک ترین مکان های جهان در این کشور آشنا شوند.

کاسا لوما در تورنتو

کاسا لوما قلعه‌ای به‌سبک معماری گوتیک ریوایوال است که مسیرهای مخفی و انبارهای زیادی دارد. سال‌هاست که داستان‌هایی از حضور اشباح در این قلعه نقل می‌شوند. امروزه کاسا لوما به‌عنوان خانه‌ای تسخیرشده هنگام برگزاری جشن هالووین تزئین می‌شود.

هتل دریسکل در آستین تگزاس
The-Driskell-Hotel-in-Austin-Texas

هتل تاریخی دریسکل سال ۱۸۸۶ افتتاح شده و بارها میزبان افراد مشهور و سیاستمداران بزرگ بوده است. این هتل بابت مرگ چندین مهمان در زمان‌های مختلف در فهرست ترسناک‌ترین مکان‌های جهان جای گرفته است. معروف‌ترین روایت هتل دریسکل خودکشی دو نوعروس است که جان خود را به فاصله ۲۰ سال از یکدیگر، در یک اتاق گرفتند.

خانه کیهو در ساوانای جورجیا

خانه کیهو روزی محفل ویلیام و آن کیهو و ۱۰ فرزند آنها بود که بعضی از این فرزندان در همین خانه درگذشتند. این خانه در سال ۱۹۹۲ به مهمان‌خانه تبدیل شد و مهمانان بارها گزارش داده‌اند که صدای بازی‌کردن کودکان را در این خانه شنیده‌اند.

جزیره پوگلیا در ونیز ایتالیا
Puglia-Island-in-Venice-Italy

در جزیره پوگلیا، بقایای تیمارستانی به چشم می‌خورد که گذشته‌ای تاریک دارد. این جزیره مکانی برای قرنطینه بیماران مبتلا به طاعون خیارکی بود، اما در واقع آزمایش‌های انسانی ظالمانه‌ای در آن انجام می‌شد. وقتی یکی از پزشکان تیمارستان خود را از بلندترین برج آن پایین انداخت، تیمارستان جزیره پوگلیا برای همیشه تعطیل شد.

قلعه ادینبورگ در اسکاتلند

قدمت قلعه ادینبورگ به قرن دوازدهم میلادی برمی‌گردد و سال‌ها پایگاه نظامی بوده است. درباره این قلعه روایات ترسناک زیادی وجود دارند که معروف‌ترین آنها درباره فلوت‌زنی است که روزی وارد تونل‌های قلعه و برای همیشه ناپدید می‌شود. تا به امروز بازدیدکنندگان بارها در اتاق‌های خالی قلعه صدای موسیقی‌ شنیده‌اند.

قلعه بانگره در هند

بقایای قلعه بانگره در ۳۲۰کیلومتری دهلی هند قرار گرفته است. گفته می‌شود شاهزاده‌ای دست رد به سینه یک جادوگر می‌زند و او نیز این قلعه را نفرین می‌کند.

خانه هی از مکان های ترسناک جهان

خانه هی به سفارش تاجری به‌نام ویلیام باتلر جانستون ساخته شده است. سبک معماری این خانه از سفرهای جانستون الهام گرفته شده‌ است. خانه هی بابت امکانات رفاهی پیشرفته‌اش در زمان خود بسیار منحصربه‌فرد بوده است و امروزه می‌توانید از این بنای عظیم دیدن کنید. بازدیدکنندگان بارها حضور ارواح را در طبقه سوم خانه هی حس کرده‌اند.

خانه انیس از مکان های ترسناک جهانEnnis Blade Runner's house

خانه انیس به‌خودی‌خود تاریخچه ترسناکی ندارد. در واقع این ساختمان به‌خاطر ظاهر خاصش بارها توجه فیلمسازان را به خود جلب کرده است. اگر فیلم‌های «بلید رانر» ساخته ریدلی اسکات و «خانه‌ای در تپه ارواح» ساخته ویلیام کسل را دیده باشید، خانه انیس به چشمتان آشنا خواهد بود.

تالار رینهام از مکان های ترسناک جهان

تالار رینهام که سال ۱۶۳۷ ساخته شده است، به‌خاطر شبح «بانوی قهوه‌ای» معروف است. سال ۱۹۳۶، عکاسی در مجله کانتری لایف ادعا کرد که توانسته تصویر بانوی قهوه‌ای را ثبت کند. این ادعا در آن زمان غوغایی به پا کرد و سبب معروف‌شدن این خانه شد.

فانوس دریایی سنت آگوستین What is the story of St. Augustine Lighthouse?

فانوس دریایی سنت آگوستین جایگاهی تاریک در تاریخ جنگ داخلی آمریکا دارد، زیرا برای گمراه‌کردن نیروی دریایی این فانوس را خاموش می‌کردند. بازدیدکنندگان از این مکان مدعی شده‌اند که با روح ویلیام ای هارن، افسر نیروی دریایی، برخورد داشته‌اند.

هتل استنلی از ترسناک ترین مکان‌های جهان

حتی اگر اهل ژانر وحشت هم نباشید، احتمالا نام فیلم و کتاب «درخشش» اثر استیون کینگ به گوشتان خورده است. هتل استنلی بنایی است که در دل کوه‌ها مخفی شده و منبع اصلی الهام برای نوشتن کتاب «درخشش» بوده است. تقریبا همه اتاق‌های هتل استنلی داستان ماورایی منحصربه‌فرد خود را دارند. یکی از معروف‌ترین داستان‌های این هتل مربوط به اتاق ۲۱۷ است که گفته می‌شود شبحی لوازم مسافران را جابه‌جا می‌کند.

خانه وحشت امیتی ویل از مکان های ترسناک جهانAmityville House of Horrors

سال ۱۹۷۴، رونالد دیفیو جونیور ۶ عضو خانواده خود را در این خانه به قتل رساند، اما ماجراهای این خانه تقریبا ۱ سال بعد از این ماجرا شروع شدند. خانواده لوتز در سال ۱۹۷۵ خانه امیتی ویل را خریدند و فقط ۲۶ روز در آن دوام آوردند. به‌گفته خانواده لوتز، اتفاقات ماوراءالطبیعه شدید در این خانه رخ می‌دادند. کشف اتاق قرمز، کوبیده‌شدن بی‌دلیل درها و شنیدن صدای کسی که حرف می‌زد، از دلایلی بودند که خانواده لوتز را از خانه وحشت امیتی ویل فراری دادند.

هتل آکرشوس از مکان های ترسناک جهانThe horror story of Akershus Hotel

قلعه آکرشوس یک قلعه قرون وسطایی است که برای محافظت و ایجاد یک اقامتگاه سلطنتی برای شهر ساخته شده است. قلعه آکرشوس در اواخر دهه ۱۲۹۰ میلادی برای مقابله در برابر حملات خارجی ساخته شد. در طول جنگ جهانی دوم، این قلعه بدون جنگ به آلمان نازی در سال ۱۹۴۰ تسلیم شد، زمانی که دولت نروژ پایتخت را در مواجهه با حمله غیرقانونی آلمان به دانمارک و نروژ تخلیه کرد. در طول جنگ، مردم در آکرشوس توسط اشغالگران آلمانی اعدام شدند. پس از جنگ، هشت خائن نروژی – از جمله ویدکون کوئیسلینگ – که به جرم جنایات جنگی محاکمه شده بودند و به اعدام محکوم شده بودند نیز در این قلعه اعدام شدند.

در طول سال‌ها، گزارش‌های متعددی از زمزمه‌ها و خراشیدن در طول تالارهای قلعه گزارش شده است و بسیاری از نگهبانان تجربیات عجیبی مانند احساس هل دادن در حین انجام وظیفه را گزارش کرده‌اند. این قلعه امروزه مکانی برای بازدید و همچنین برپایی ضیافت‌های سلطنتی است. با وجود این، محلی‌ها می‌گویند روح سربازانی را در تالارهای این قلعه دیده‌اند.

قلعه گود هوپ در کیپ‌تاون آفریقای جنوبی

قلعه گود هوپ که در قرن هفدهم ساخته شده، امروزه به بنایی تاریخی و البته کانون فعالیت‌های ماوراءالطبیعه تبدیل شده است. گفته می‌شود روح حاکمی ظالم در این قلعه حضور دارد که هنگام اعلام حکم اعدام، سکته کرده است. بنا به روایات، یکی از قربانیان پیش از اعدام، حاکم را نفرین کرده و روح او را برای همیشه درون دیوارهای قلعه گود هوپ حبس کرده است.

قلعه لیپ در ایرلند از مکان های ترسناک جهانLeap Castle in Ireland

گذشته خونین قلعه لیپ آن را به یکی از ترسناک ترین مکان های جهان تبدیل کرده است. در این قلعه، قتل‌های وحشتناکی رخ داده‌اند و قلعه تا ابد روح قربانیان را در خود حبس کرده است. قلعه لیپ سیاه‌چالی پنهان دارد که ۱۵۰ زندانی در آن کشته شده‌اند. مردم می‌گویند بارها شبح بانوی سرخ را در این مکان دید‌ه‌اند که خنجری در دست داشته است.قلعه دیپ

جزیره عروسک ها از مکان های ترسناک جهان

داستان جزیره عروسک‌ها از زمانی شروع شد که یکی از ساکنان، بدن بی‌جان دختربچه‌ای را به همراه عروسکی شناور در آب پیدا کرد. او برای ادای احترام به روح دختربچه عروسک را به درختی آویزان کرد. از آن به‌بعد عروسک‌های زیادی میان درخت‌ها آویزان می‌شوند. بسیاری از بازدیدکنندگان ادعا می‌کنند که بعضی از این عروسک‌ها حرکت می‌کنند یا حتی حرف می‌زنند. این افراد معتقدند که روح دخترانی که در سن کم فوت شده‌اند، در این عروسک‌ها حبس شده‌اند.

خانه لیزی بوردن در فال ریور ماساچوستخانه-لیزی-بوردن

در نگاه اول خانه لیزی بوردن خانه‌ای زیباست که به نظر نمی‌آید داستانی وحشتناک را در دلش پنهان کرده باشد. اما خانه لیزی که جزو مکان های ترسناک لیست ما است، سال ۱۸۹۲، لیزی بوردن در این خانه پدر و نامادری‌اش را با ضربات پیاپی تبر به قتل رساند. امروزه خانه لیزی بوردن به مهمان‌خانه و موزه‌ای تبدیل شده است و بازدیدکنندگان بارها وقوع اتفاقات ماوراءالطبیعه در آن را گزارش داده‌اند.

پایان مطلب/س.آ

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا