رمز ارز

نات کوین در صدر محبوب ترین ارزهای دیجیتال: تحلیل جدید

شاید جذاب‌ترین ارز دیجیتالی که در یکی دو ماه گذشته وارد بازار کریپتوکارنسی شده نات کوین (Notcoin) است و هنوز هم نگاه‌ها به سمت این ارز دیجیتال شرایط متفاوتی نسبت به تمام توکن‌های تعریف شده در بازار دارد. کار به جایی رسیده که خرید نات کوین یکی از اولویت‌های اصلی کاربران شده و خیلی‌ها به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال در بازه‌های زمانی میان مدت و بلند مدت هستند. اما آیا واقعاً نات کوین ارزش سرمایه‌گذاری بلند مدت را دارد و می‌تواند جذابیت‌های بالای خود را در ادامه نیز حفظ کند؟ در اینکه نات کوین در حال حاضر در صدر محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال جهان قرار گرفته و روز به روز نیز به تعداد کاربران آن اضافه می‌شود شکی نیست، اما بازار کریپتوکارنسی قبلاً با پروژه‌هایی مانند لونا نشان داده که حتی این حجم از ورود سرمایه‌ها نیز نمی‌تواند تضمین کننده موفقیت یک ارز دیجیتال در بازار باشد.

بر این اساس بر آن شدیم تا یک نگاه کلی به شرایط ارز دیجیتال نات کوین داشته و تحلیلی از شرایط آن چه از نظر فاندامنتالی و چه از نظر تکنیکالی برای سرمایه‌گذاری میان مدت و بلند مدت ارائه کنیم.

نات کوین از یک بازی کلیکی به درد نخور تا یک شبکه کاربردی در بازار ارز دیجیتال

اگر همین چند ماه پیش و قبل از اینکه نات کوین به عنوان یک ارز دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی روی کار بیاید، درباره آن از کاربران و تحلیلگران بزرگ سوال می‌کردید، اکثر آنها بر این عقیده بودند که نات کوین تنها یک بازی کلیکی ساده و به درد نخور در فضای تلگرام است و در آینده نیز قرار نیست که شرایط خیلی قابل توجهی روی آن به وجود آید. شاید خود تیم توسعه دهنده نات کوین هم انتظار شرایط فعلی را برای این بازی تلگرامی و کلیکی نداشت، اما شرایط به گونه‌ای کاملاً متفاوت برای نات کوین رقم خورد.

با ورود نات کوین به عنوان یک ارز دیجیتال در بازار، کم‌کم جذابیت‌های سرمایه‌گذاری بر روی آن افزایش پیدا کرد و شاهد ورود سرمایه‌های جدیدی به شبکه این ارز دیجیتال بودیم. از این گذشته کاربردهای جذاب را نیز در شبکه نات کوین شاهد هستیم که باعث شده تا روز به روز به تعداد کاربران آن اضافه شود. ارتباط تنگاتنگ نات کوین با شبکه تون (TON) نیز یکی دیگر از مزیت‌هایی است که این موضوع را تشدید می‌نماید.

با توجه به شرایطی که در حال حاضر برای نات کوین از نظر شکل‌گیری یک تیم توسعه دهنده قدرتمند و حمایت‌های همه جانبه شبکه بلاک چین تون از آن شاهد هستیم، از نظر فاندامنتالی این موضوع می‌تواند شرایط خوبی را در ادامه برای نات کوین رقم بزند و موجبات رشد قیمت آن را نیز به دنبال داشته باشد. با این حساب ارز دیجیتال نات کوین از این جهت یک ارز دیجیتال مناسب برای نوسان‌گیری در بازه زمانی میان مدت خواهد بود و پتانسیل آن برای سودآوری در بلند مدت نیز تحت تاثیر آپدیت کردن هر چند وقت یکباره شرایط کارکرد تیم توسعه دهنده این ارز دیجیتال است. اگر نات کوین در ادامه نیز همین شرایط را حفظ نماید، می‌توانیم از آن به عنوان گزینه مناسب برای سرمایه‌گذاری بلند مدت نیز یاد کنیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال نات کوین

نات کوین در صدر محبوب ترین ارزهای دیجیتال: تحلیل جدید

اما از نظر تکنیکالی شرایط ارز دیجیتال نات کوین در چه وضعیتی قرار دارد و آیا می‌توانیم نسبت به سودآوری آن در آینده امیدوار باشیم؟ نمودار زیر نحوه تغییرات قیمت نات کوین در تایم فریم ۴ ساعته را نشان می‌دهد. همانطور که شاهد هستید، در ابتدای ورود خود به بازار با یک رشد فزاینده روبرو شد و همین رشد فزاینده کم‌کم باعث شد تا اشتیاق کاربران برای سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال نیز افزایش پیدا کند.

افت و خیز‌های نات کوین همچنان در بازار ادامه داشت و بعد از یک نزول و صعود، حالا قیمت نات کوین به شرایطی رسیده که وضعیت تقریباً مطلوبی را برای شروع یک سرمایه‌گذاری جدید بر روی آن شاهد هستیم.

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا