خواندنی

نماد حیوان سال 1403 چیست؟ معنای نماد اژدها چیست؟

اینکه هر سال را با نماد هایی نشانه گذاری می‌کنند، می‌تواند نشان دهنده برخی از پیشگویی ها برای طالع سال جدید است. نماد حیوان سال 1403 خورشیدی نیز می‌تواند نشان دهنده سال پیش رو باشد.

به گزارش تجارت امروز؛  از گذشته و همینطور در ادیان ابراهیمی و چه حتی در ادبیات و ادیان یونان باستان؛ مردم برای هر سال‌ نمادی در نظر می‌گیرند و آن‌ها را با آن نماد نامگذاری می‌کردند. یکی از این نمادها حیوانات هستند. حیوانات نماد سال‌ها هستند و هر کس تعبیری متفاوت از این نمادها دارند. در ادامه مطلب با توضیح کامل نماد حیوان سال ۱۴۰۳ و تعابیر ان در فرهنگ ایران و دیگر کشور ها با شما همراه خواهیم بود.

همه‌چیز درباره نماد حیوان سال ۱۴۰۳

سال ۱۴۰۳ خورشیدی، هزار و چهارصد و سومین سال گاه‌شماری هجری خورشیدی و سالی کبیسه است. لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ ساعت ۰۶:۳۶ روز چهارشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳ برابر با ۹ رمضان ۱۴۴۵ قمری قراردادی و ۲۰ مارس ۲۰۲۴ میلادی است.

نوشته های مشابه

نماد حیوان سال ۱۴۰۳  چیست؟خصوصیات اخلاقی متولدین اژدها

در پاسخ سوال شما باید گفت که نماد امسال اژدها است. اژدها موجود افسانه‌ای قدرتمندی است که در فرهنگ چینی مورد ستایش قرار دارد. اژدها نماد قدرت، سلامتی، هماهنگی و روشنفکری است.

از دید بسیاری افرادی که در سالی با نماد اژدها زاده شده‌اند و همینطور نماد حیوان سال ۱۴۰۳  دارای بخت و اقبال بسیارند. همچنین بسیاری از زادگان سال اژدها معمولاً افرادی کاریزماتیک و دارای توانایی‌های بسیارند و می‌توانند به مخترع، فیلسوف، دانشمند، هنرپیشه، وکیل، سیاستمدار و مدیر بزرگی تبدیل شوند.

همچنین غیرمحتمل است که اژدهایی در یک مهمانی یا میتینگ حاضر باشد و مورد توجه قرار نگیرد. از سوی دیگر نگرش منحصربه‌فرد و اعتماد به نفس اژدها می‌تواند او را در مشکلات یاری رساند. اژدها همچنین دارای شخصیتی جاه‌طلب و سلطه‌جو است. بیشتر اژدهایان ترجیح می‌دهند تا بر اساس قوانین خودشان زندگی کنند و اگر به حال خودشان گذاشته شوند معمولاً موفق هستند. متولدین با نماد حیوان سال ۱۴۰۳ از چالش‌ها نمی‌هراسند و آماده خطرکردنند.

هر کاری را با شور و به بهترین نحو انجام می‌دهند گرچه این شور و شوق می‌تواند سبب بروز احساس خستگی در اژدها شود. اژدها در فلسفه شرقی آورنده بخت نیک و صاحب قدرت است. در نتیجه زادگان سال اژدها دارای احساس افتخار، احترام، جسارت و وفاداریند. همچنین صداقت و وظیفه‌شناسی از مشخصات اژدها است گرچه ممکن است دیگران از این خصوصیات اژدها سواستفاده نمایند. بیشتر اژدهایان مردمانی با احساس، صبور و بلندپروازند و می‌توانند دوستانی قابل اعتماد، همراهانی عالی و رهبرانی قدرتمند و با استعداد باشند.

نماد حیوان سال ۱۴۰۳؛ اسطوره‌های چینی

اژدها که در چینی لونگ نامیده می‌شود یکی از چهار حیوان خیرخواه اولیه امپراتور یشم (یو دی)، فرمانروای آسمان‌ها در اساطیر چینی است. اژدها به مانند خورشید نماد تمامی چیزهای مذکر بود و در مقابلش ققنوس یا فنگ قرار داشت که نماد هر چیز ماده بود. دو حیوان دیگر تک‌شاخ و لاک‌پشت بودند.

پس از آفرینش انسان، امپراتور که شاهد بدکاری‌های او بود سِیلی را فرو فرستاد که بیشتر زمین را فرا گرفت. یو شی که خدایی جوان بود از یو دی خواست تا انسان را ببخشاید، پس با اجازه او همراه با لاک‌پشت سیاه بزرگی بر زمین فرود آمد.

او حامل خاکی جادویی بود که می‌توانست سیل را جذب کند و اژدهایی با فلس‌های زمردین که یو با استفاده از بال‌های او زمین را حجاری کرد. یو شی به مدت ۳۰ سال در زمین سفر کرد و خاک بر آن پاشید و با استفاده از دم اژدها استپ‌ها، کوه‌ها، رودها و دره‌های چین را کنده‌کاری نمود.

اژدها در نماد ایرانی

اِژدِها، اَژدَها یا اَژدَر، واژگانی فارسی، برگرفته از اصطلاح اوستایی اَژی‌دَهاکه به‌معنی مار سهمگین و مهیب است. اژدها در اساطیر ایران، موجود غول‌پیکر مارمانندی است که در خشکی‌ها، دریاها و حتی آسمان‌ها سکونت دارد. از جمله متونی که به اژدها و داستان‌های پیرامون آن می‌پردازند، می‌توان از بندهشن، شاهنامه و گرشاسپ‌نامه نام برد.

نماد حیوان سال ۱۴۰۳ در اساطیر ایرانی مظهری از شر است. در متون دینی زرتشتی از مخلوقات اهریمن و آوردنده خشکسالی دانسته می‌شود. در ادبیات حماسی فارسی، ارتباط مستقیمی با خشکسالی ندارد، اما وجودش باعث آزار و وحشت آدمیان می‌شود و درنهایت هم به‌دست پهلوان یا پادشاهی فرهمند به‌هلاکت می‌رسد. در شاهنامه، کشندگان اژدها از میان پهلوانان، سام، رستم و اسفندیار هستند و از میان پادشاهان نیز اسکندر و بهرام گور حضور دارند. ماجرای اردشیر بابکان و هفتواد را نیز می‌توان گونه‌ای اژدهاکشی در میان پادشاهان دانست.

نماد حیوان سال ۱۴۰۳ در ایران باستان، استفاده از درفش‌های مزین به نقش اژدها به‌عنوان نمادی از قدرت معمول بود و این درفش‌ها در شاهنامه با اصطلاح اژدهاپیکر یاد شده‌اند. از جمله دارندگان درفش اژدهاپیکر رستم بود که به سبب نسب مادری‌اش که به ضحاک می‌رسید دارنده آن بود.

اژدها در شاهنامه فردوسی

اژدها در شاه نامه فردوسی موجودی دو بعدی ست؛ از یک سو مظهر پلیدی‌ها ست و از سوی دیگر نماد قدرت مندی و جسارت. شناخت جای گاه این جانور در شاه نامه و ابعاد دوگانه آن اهمیت بسزایی در فهم بخشی از فرهنگ ایرانی خواهد داشت. بررسی جای گاه اژدها در شاه نامه ی فردوسی ما را با دید مردمان باستان نسبت به این جانور آشنا خواهد کرد و بی گمان شناخت دیدگاه آن‌ها در فهم معانی و مفاهیم نمادین این جانور اهمیت نام دارد.

در این مقاله ابتدا به بررسی لغوی واژه اژدها پرداخته می‌شود؛ آن گاه مفهوم نمادین این جانور در اسطوره و فرهنگی ایرانی مشخص می‌گردد؛ سپس دلیل نقش بستن تصویر این جانور بر درفش برخی پهلوانان می‌آید؛ به دنبال به نکاتی در مورد مقابله با این موجود اهریمنی و کشتن این پرداخته می‌شود.

خصوصیات مردان متولد سال اژدها

مردانی که در سال اژدها به دنیا می‌آیند در اعتقادات خود ثابت قدم هستند. آنها هرگز در مسئولیت‌ها سست نمی‌شوند و بی جهت مشکوک نمی‌شوند. مردم به ندرت اعتماد خود را به این مردان صادق از دست می‌دهند. پول را هدر نمی‌دهند، اما توجه زیادی هم به آن نمی‌کنند. کارآفرینان ماجراجو در قلب، آنها رویای تیراندازی به شهرت را دارند. هر چند گاهی اوقات تلاش آنها به هدر می‌رود. با این حال، زندگی آنها حول محور کار می‌چرخد.

این مردان در تنهایی کاملاً خوب هستند. یا در سنین پایین ازدواج می‌کنند یا مجرد می‌مانند. برای افراد مهم، به کسی نیاز دارند که بتواند به او کمک کند و از حرفه او حمایت کند.

خصوصیات زنان متولد سال اژدهاخصوصیات اخلاقی متولدین اژدها

زنان متولد شده با نماد حیوان سال ۱۴۰۳  مسحور کننده و قوی هستند. اگر آنها را دست کم بگیرید، آنها می‌ایستند و شما را شکست می‌دهند. آنها در کاری که انجام می‌دهند جدی هستند و عزت نفس بالایی دارند.

متولدین با نماد حیوان سال ۱۴۰۳ تنها چیزی که از دیگران می‌خواهند احترام است. فمینیسم و ​​برابری جنسیتی برای آنها مهم است. بسیاری از ازدواج برای تمرکز بر حرفه خود صرف نظر می‌کنند. اما اگر آنها ازدواج کنند، همسران خوبی نیز می‌شوند. اغلب، آنها فقط افراط می‌کنند و باید برای در نظر گرفتن یک ترکیب متعادل وقت بگذارند.

سازگارترین با اژدها: میمون، خروس، موش

اژدها بیشتر با خروس‌ها سازگار است. خروس به اژدها نگاه می‌کند و در طول سختی‌ها حمایت واقعی را ارائه می‌دهد.

هر دو میمون و اژدها خلاق و مبتکر هستند. اما یک بار با هم، مطمئن شوید که میمون هیچ ترفند کوچکی انجام نمی‌دهد.

شوخ طبعی و قابل اعتماد موش چیزی است که اژدهای سرسخت را جذب می‌کند. شخصیت‌های مختلف مکمل یکدیگر هستند.

کمترین سازگاری با اژدها: خرگوش، سگ، اژدها

کمترین سازگاری با اژدها: خرگوش، سگ، اژدها

اژدها و سگ‌ها دارای شخصیت‌های متضاد هستند و کمترین سازگاری دارند. نه به دیگری اعتماد می‌کند و نه درک می‌کند.

خرگوش‌ها علایق مشابهی با اژدها دارند، اما آنها فقط تا حدی می‌توانند یکدیگر را تحمل کنند.

اژدهاها با خودشان سازگار نیستند. هم مستقل و هم سرسخت، با هم برخورد خواهند کرد و حفظ یک رابطه مسالمت آمیز سخت است.

چیزهای خوش شانس برای اژدها

رنگ ها: طلایی، نقره ای، خاکستری

اعداد: ۱، ۶، ۷

مواد معدنی: رز کوارتز

جهت فرخنده: جنوب غربی

جهت ثروت: شمال غرب، شمال

جهت عشق: غرب

مشاغل مناسب برای اژدها

متولدین سال اژدها تفکر سریعی دارند. آنها در فعالیت‌هایی که بیشتر آنها را از نظر ذهنی خسته کننده می‌دانند، برتری دارند. به همین دلیل، آنها برای مشاغل جذاب مناسب هستند. برخی از رشته ها شامل هنر، سیاست و آموزش است. آن‌ها ممکن است هنگام کار به تنهایی احساس ناامنی و بلاتکلیفی کنند. در عوض، آنها بهتر می‌توانند پتانسیل خود را در یک تیم آشکار کنند.

اژدها در برنامه ریزی و ارائه ایده عالی هستند. اما آنها به شخص دیگری برای کمک به جزئیات متفرقه نیاز دارند. اژدها مبارز هستند. این پایه و اساس موفقیت است، اما همچنین می‌تواند مانع پیشرفت شخصی شود. اژدهاها باید به یاد داشته باشند که کمتر رفتار کنند و روابط پایدار ایجاد کنند.

سلامت و سبک زندگی متولدین اژدها

اژدها ظاهری سالم دارند و واقعاً سالم هستند. آنها معمولاً مریض نمی‌شوند، اما وقتی مریض می‌شوند، بسیار جدی می‌شود. این به این دلیل است که آنها بیش از حد مشغول کار هستند و نمی‌توانند به سلامت خود توجه کنند. آنها همچنین ممکن است فکر کنند که این چیز مهمی نیست و آن را کنار بگذارند. به همین دلیل، سرماخوردگی های جزئی می توانند به بیماری های بسیار جدی تری تبدیل شوند.

مناطق نگران کننده سیستم گردش خون، ادرار و گوارش هستند. بیشتر اژدها مشاغل پر استرسی دارند و به جزئیات کوچک بیش از حد حساس هستند. آنها می‌توانند خسته شوند، اما از بی خوابی نیز رنج می‌برند. اختلال در روابط اجتماعی و خانوادگی به شدت بر سلامت روان آنها تأثیر می‌گذارد.

عشق و روابط متولدین با نماد حیوان سال ۱۴۰۳

اگر اژدها خوش شانس باشد، سال ۲۰۲۴ سال کسل کننده‌ای برای زندگی عاشقانه آنها خواهد بود. اگر نه، قطعا سالی پر از تلاطم و احتمالاً دل شکستگی خواهد بود. با وجود “گو چن” در این بخش از ثروت خود، اژدها به احتمال زیاد در طول سال احساس تنهایی می‌کند، صرف نظر از وضعیت روابط خود.

اژدهایان مجرد با شکست‌های زیادی روبرو می‌شوند و در صورت تلاش برای قرار ملاقات با رفتارهای ناعادلانه مواجه می‌شوند و ممکن است با پایان سال نسبت به عشق کمتر خوش‌بین باشند. آنها تشویق می شوند تا از زندگی خود لذت ببرند و قبل از اینکه بخواهند وارد یک شراکت شوند، ذهنیت “من کافی هستم” را به تنهایی تمرین کنند، زیرا نحوه رفتار شما با خود در نهایت همان رفتاری است که دیگران با شما خواهند داشت و این کار را انجام نمی دهید. فکر نمی کنم شما یک استثنا برای آن هستید!

آن اژدهاهایی که قبلاً شریک شده‌اند، بهتر است یک سال دعا کنند که تغییرات کمی بین شما و شریک زندگی‌تان وجود داشته باشد. در سال ۲۰۲۴ می‌توانید هر قدم بزرگ رو به جلو را فراموش کنید – نامزدی و بارداری قطعاً امسال دلسرد می‌شود.

علاوه بر این، این رابطه مهم در زندگی شما به احتمال زیاد امسال از طریق یک سری آزمایشات و مصیبت های جزئی پشت سر خواهد گذاشت. لطفاً قبل از اینکه انگشت “مقدس تر از شما” را به طرف شریک زندگی خود نشانه بگیرید، ابتدا به این فکر کنید که چه کاری می توانید در رابطه خود بهتر انجام دهید. سال آسانی برای عشق نیست، بنابراین با احتیاط حرکت کنید چه مجرد هستید یا گرفته شده باشید.

شغل متولدین با نماد حیوان سال ۱۴۰۳انرژی سال اژدها

سال ۲۰۲۴ شاهد پیشرفت حرفه‌ای اژدها در جهت مثبت خواهد بود. “Yue De” بر این جنبه از زندگی آنها حاکم خواهد بود، که به معنای کمک زیادی در هر زمان که آنها نیاز داشته باشند، از طرف مافوق، همکاران و حتی افراد غیرمنتظره مانند خانواده یا عزیزانشان خواهد بود.

اژدها به تنهایی افکار خود را شفاف و کارایی خود را در بالا و پایین احساس می‌کند. به ویژه، اژدها در تجارت برای خود ممکن است شرکای خود را در این سال کمک بزرگی بیابند.

در عین حال، سال با چالش‌ها و شکست‌های مکرر، اما خوشبختانه هرگز برای اژدها کم نخواهد بود. آنها باید سریع روی پای خود باشند و همیشه برای پیشرفت غیرمنتظره در محل کار آماده شوند، یک روز می توانند از راحتی دفتر کار در گوشه ای کار کنند و روزی دیگر می توانند به خارج از کشور فرستاده شوند تا افتتاح یک شعبه را بر عهده بگیرند.

از ابتدا در یک محیط بسیار کمتر دوستانه. اما نترسید، همانطور که گفتیم، این چیزی نیست که شما نتوانید آن را اداره کنید. هر چالشی را به عنوان فرصتی برای درخشش در نظر بگیرید، و وارد مسئولیتی شوید که با آن متولد شده اید، و سال را با احساسی جدی از موفقیت به پایان خواهید رساند.

پایان مطلب/س.آ

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا