خودرو

نگاهی به خودروی 2016 بوگاتی +تصاویر

شرکت فرانسوی بوگاتی یکی از تولیدکنندگان مطرح اتومبیل‌های فوق قدرتمندی چون ویرون، شیرون و برخی دیگر است که تاکنون توانسته محبوبیت بسیاری در میان دوست‌داران اتومبیل‌های اسپرت بدست آورد. در حالی که مدت زمان کوتاهی از معرفی شیرون می‌گذرد شاهد انتشار تصاویر کانسپتی از دیگر محصول بوگاتی هستیم.

به گزارش تجارت امروز، شیرون یک مدل ۱۵۰۰ اسب‌بخاری بوگاتی بوده که سوپراسپرتی بی‌رقیب محسوب می‌شود. مدلی که توانسته موردتوجه همگان قرار گیرد و با پیش فروش بزرگی رو به رو شود. در حالی که پیشتر بوگاتی کانسپتی را به نام Galibier معرفی کرده بود اما متاسفانه هیچ گاه شاهد تولید آن نبودیم و در رویاها باقی ماند.

 

حال به تازگی هنرمندی تصمیم گرفت طرحی از کانسپت آینده بوگاتی به نام Type ۵۷ T Concept را ارائه دهد. مدل مفهومی توسط Palestinian automotive طراحی شده و در ظاهر آن می‌توان عناصر طراحی دیگر مدل‌های بوگاتی را شاهد بود. به نوعی که در نگاه اولیه می‌توان دریافت این کانسپت به برند فرانسوی بوگاتی تعلق داشته اما شامل طراحی‌هایی خارج از دیدگاه بوگاتی نیز دارد.

در طول بسیار بلند بوده و از ساختار آیرودینامیکی قابل توجهی بهره می‌برد. در برخی ویژگی‌ها کانسپت Type ۵۷ T Concept شباهتی به کانسپت سال ۲۰۰۹ بوگاتی موسوم به Galibier دارد. به شکلی که می‌توان کاپوت‌هایی با درب دوگانه را اشاره داشت که به نوعی یاد آور مدل‌های قدیمی است.  Type ۵۷ T چیزی بین رولزرویس Wraith و بنتلی Continental بوده و در صورت تولید می‌تواند موردتوجه همگان قرار گیرد. در فضای داخلی طراحی نزدیک به مدل‌های پیشین بوگاتی به چشم می‌خورد اما همچنان طرحی نوین در قیاس با طرح بوگاتی به چشم می‌خورد. در بخش جلوپنجره شاهد عدد ۰۹ بوده و چراغ‌هایی LED زیبایی را نیز می‌توان مشاهده کرد. چراغ‌های مه شکن به شکل دایره‌ای با طرح + بوده که تاکنون مشاهده نشد. در صورت حقیقی بودن بایستی قیمتی بیش از ۳ میلیون دلار داشته باشد.

مشخص نیست که آیا شرکت بوگاتی برنامه‌ای برای تولید کانسپتی چون Type ۵۷ T Concept دارد یا خیر اما این طور که پیداست با محصولی نوین و قدرتمند نسبت به مدل‌های دیگر رو به رو هستیم. در حال حاضر شیرون برنامه‌ریزی شده تا ۲۵۰ دستگاه آن تولید شده و عرضه شود.

انتهای مطلب

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا