بانک

کدام بانک برای وام ازدواج باز است؟

در این مقاله می‌خوام به سوال کدام بانک برای وام ازدواج باز است که اکثر متقاضیان تصحیلات وام ازدواج می‌پرسند پاسخ دهم و سوالات دیگری نیز در مورد این نوع تسهیلات بانکی وجود دارد که در انتها نیز به آن پرداخته ایم با من همراه باشید.

کدام بانک برای وام ازدواج باز است؟

سوال کدام بانک برای وام ازدواج باز است پاسخ روشنی ندارد به این علت که در هر لحظه در استان محل سکونت شما که می‌خواهید وام ازدواج خود را دریافت کنید بانک های مختلفی فعال شده و اجازه ثبت نام به متقضیان را می‌دهند و می‌توان اینگونه پاسخ داد که می‌توان از خود سامانه وام ازدواج بانک مرکزی یا صفحه بانک های فعال وام ازدواج برای رسیدن به پاسخ سوال خود استفاده کرد.

کدام بانک زودتر وام ازدواج می‌دهد؟

طبق تجربه معمولاً بانک‌هایی که اعتبار بیشتری نزد مردم دارند و سپرده های بیشتری را توانسته اند جذب کنند توانایی پرداخت وام بیشتری دارند و اعتباراتی که برای این وام در نظر گرفته اند به اندازه ای است که بتوانند حجم زیادی از متقاضیان را پاسخ دهند اما اگر می‌خواهید اسامی این بانک ها را بدانید می‌توان بانک هایی همچون ملی، سپه، ملت، رفاه، صادرات، تجارت و عمده بانک هایی که از صف طولانی آن‌ها می‌توان تشخیص داد که قدرت وام دهی بیشتری دارند و مردم راحت‌تر می‌توانند وام خود را در این بانک‌ها دریافت کنند ولی این یک قاعده کلی است و نکته اساسی آن اینجاست که حتماً باید بتوانید شرایط ضامن خود را با شرایط قبول ضامن توسط بانک موردنظر قبل از انتخاب بانک بررسی کنید برای اینکار به شعب بانک ها مراجعه کرده و در مورد آن از متصدی بانک سوال کنید تا این موضوع برایتان روشن شود.

بعد از ثبت نام وام ازدواج چه باید کرد؟

ابتدا نیاز است که صبر کنید تا بانکی که در هنگام ثبت نام وام خود انتخاب کرده اید شعبه‌ای که می‌تواند وام را به شما پرداخت کند را تعیین و یا شعبه دلخواه شما را تایید کند این پروسه ممکن است از ۱ روز الی چند ماه به طول بیانجامد اگر برای شما مهم است که زودتر وام خود را دریافت کنید می‌توانید فرم ثبت نام وام ازدواج را پُر کرده و بانک خود را تغییر دهید ولی اگر بانک شما تعیین شده است به مدت ۱۲ روز زمان دارید که با مدارک هویتی خود، عقدنامه رسمی و مدارک هویتی ضمانین به شعبه مراجعه کرده و اصل و کپی آن را به متصدی بانک تحویل دهید، لازم به ذکر است که به همراه این مدارک نیاز است که کد پیگیری که هنگام ثبت نام برایتان پیامک شده است را در اختیار کارمند بانک قرار دهید تا شما را پذیرش کرده و توضیحات لازم را برای دریافت وام ازدواج در اختیار شما قرار دهد.

در آخر ما به سوالات دیگری که زوجین می‌پرسند هم پاسخ داده ایم می‌توانیم سوالات خود درون این سوالات پیدا کنید و به پاسه آن دست پیدا کنید.

 • چرا در هنگام ثبت‌نام بانکی برای ثبت نام وجود ندارد؟ به این دلیل است که هیچ‌کدام از بانک‌هایی که در استان شما وام ازدواج به متقاضیان می‌دهند بودجه لازم را نداشته یا دارای صف طولانی برای دریافت وام ازدواج هستند، برای دریافت وام در بانک و شعبه پیشنهادی می‌توانید در قسمت ثبت نام وام ازدواج همین سامانه اطلاعات خود را وارد کرده و این اطمینان را داشته باشید که به محض باز شدن بانک موردنظرتان ثبت نام توسط ما انجام خواهد شد.
 • آیا اگر من و همسرم در یک بانک و شعبه بخواهیم وام بگیریم اطلاعات یکی از افراد کافی است؟ خیر در قسمت ثبت نام وام ازدواج سامانه می‌بایست اطلاعات هر فرد را جداگانه وارد و ثبت کنید.
 • آیا افرادی که چک برگشتی یا وام معوقه ای داشته باشند می‌توانند وام ازدواج دریافت کنند؟ به دلیل استعلام هایی که بانک در این مورد می‌گیرد وام ازدواج پس از پاک شدن سوء اثر قابل دریافت است.
 • آیا اگر خودم کارمند دولتی یا بانکی باشم برای وام ازدواج ضامن خودم شوم؟ خیر، هیچ  فردی نمی‌تواند ضامن خودش باشد.
 • آیا اگر محل عقد در شهر دیگری باشد و برای مثال در شهر تهران اقدام به ثبت وام ازدواج کنیم مشکلی بوجود خواهد آمد؟ خیر در این مورد محدودیتی وجود ندارد.
 • آیا اگر شوهرم/همسرم تبعه کشورهایی مثل (عراق، افغانستان، ترکیه و..) باشد باز هم می‌توانم وام ازدواج دریافت کنم؟ برای افرادی که خود تبعه ایران هستند ممانعتی برای دریافت وام ازدواج وجود ندارد.
 • آیا ضامنم حتماً باید در بانکی که انتخاب کرده ام دارای حساب بانکی باشد؟ خیر در بسیاری از بانک‌ها این قانون وجود ندارد اما در تعداد اندکی ممکن است حقوق بگیر بودن ضامن در همان بانک الزام باشد.
 • تعیین شعبه شده اما می‌خواهم از بانک دیگری وامم را دریافت کنم چگونه می‌توانم ثبت نامم را پاک کنم؟ به شعبه ای بانکی که در آن تعیین شعبه شده اید مراجعه کرده و از آن‌ها درخواست کنید تا نوبت شما را حذف کنند.
 • معمولاً بعد از چه مدت زمانی بعد از ثبت نام از طرف بانک تعیین شعبه خواهم شد؟ زمان دقیقی برای این مورد وجود ندارد و بستگی به بودجه، صف بانک و عوامل دیگر دارد.
 • از چه طریقی می‌توانم متوجه شوم که همسرم، قبلاً وام ازدواج خود را دریافت کرده است؟ کافیست به قسمت ثبت نام مراجعه کرده و اطلاعات او را به عنوان متقاضی ثبت نمایید اگر قبلاً وام ازدواجی دریافت شده باشد سایت شما را با پیغام خطا روبرو خواهد کرد.
 • از کجا می‌توانم بفهمم که آیا وام ازدواج در بانکی که می‌خواهم باز شده است یا نه؟ شما می‌بایست خودتان روزانه به سایت وام ازدواج مراجعه کرده و این مورد را بررسی کنید یا در بخش ثبت نام سامانه وام ازدواج مراجعه کرده و اطلاعات خود را ثبت این مورد توسط تیم ما انجام شود.
 • آیا برای دفعه دوم می‌توانم وام ازدواج بگیرم؟ خیر، وام ازدواج تنها یکبار پرداخت می‌شود و اگر قبلاً وام ازدواج گرفته باشید برای ازدواج دوم و سوم قابل دریافت نیست.
 • برای وام ازدواج دو کد رهگیری به خطم ارسال شده است باید چکار کنم؟ به سایت وام مراجعه کرده و در قسمت پیگیری وام ازدواج شماره ملی و کد پیگیری خود را وارد کنید هرکدام اطلاعات شما را نمایش داد همان کد رهگیری صحیح است.
 • آیا در تشکیل پرونده در بانک باید خود شخص حضور داشته باشد؟ بله، حضور شخص یا وکیل وی الزامی است.
 • آیا وام ازدواج برای افرادی که صیغه می‌کنند نیز قابل دریافت است؟ خیر تنها ازدواج رسمی و دائمی
 • تا چند وقت از زمان عقد بگذرد می‌توانم وام ازدواجم را بگیرم؟ تا دو سال از تاریخ عقد
 • آیا خود متقاضی وام هم توسط بانک استعلام و بررسی می‌شود؟ بله
 • آیا من و همسرم می‌توانیم در دو بانک متفاوت وام خود را دریافت کنیم؟ بله

منبع:  vamezdevaj.site

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا