خودرو

گرانی عجیب سه محصول جدید ایران خودرو + سند

مدیرعامل ایران خودرو در نامه ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه صنعتی و معدنی سازمان بورس و اوراق بهادار خبر افزایش قیمت سه محصول این شرکت خودروسازی را اعلام کرد.

به گزارش تجارت امروز؛ آن طور که علیمردان عظیمی در نامه ای اعلام کرد قیمت هایما S7 در کارخانه در حدود ۹۲ میلیون تومان افزایش یافته است.

بنابراین آبی های جاده مخصوص که پیش تر هر دستگاه هایما S7 را برای متقاضیان حدود ۸۷۵ میلیون تومان فاکتور می کرد از این به بعد هر دستگاه هایما S7 را با قیمتی نزدیک به ۹۶۷ میلیون تومان به مشتریان واگذار می کند.

قیمت کارخانه ای دیگر عضو خانواده هایما نیز حدود ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص پیشتر هر دستگاه هایما S5 را با قیمتی حول و حوش ۸۵۰ میلیون تومان عرضه می کرد.

اما قیمت هایما S8 کمتر از دو عضو دیگر خانواده هایما رشد کرده است. این محصول که به تازگی به سبد محصولاتی ایران خودرو اضافه شده رشدی حدود ۸۵ میلیون تومان را به خود دیده است. هایما S8 پیش از این با قیمتی حدود یک میلیارد و ۷۰ میلیون تومان فاکتور می شد اما از این به بعد متقاضیان باید برای در اختیار گرفتن این عضو خانواده هایما حول و حوش یک میلیارد و ۱۵۵ میلیون تومان پرداخت کنند.

مدیرعامل ایران خودرو در نامه خود به سازمان بورس طور مشخص دلیل افزایش قیمت محصولات مونتاژی خود را توضیح نداده است.

البته این قیمت های اعلامی مربوط به قیمت کارخانه ای هست و در نامه مدیرعامل ایران خودرو قیمت مصرف کننده مشخص نشده است. قیمت مصرف کننده علاوه بر قیمت کارخانه ای شامل هزینه هایی مانند شماره گذاری، عوارض و مالیات های متعلقه نیز می شود.

برنامه ایران خودرو برای افزایش قیمت هایما X7 مشخص نیست. اما به نظر می رسد قیمت این عضو خانواده هایما به زودی افزایش پیدا کند.

افزایش قیمت خانواده هایما در کارخانه روی قیمت بازاری این خانواده خودرویی اثر منفی خواهد گذاشت و نمودار آنها را صعودی می کند.

افزایش قیمت هایما

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا