خودرو

رونمایی از مرسدس مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ + تصاویر

مرسدس با معرفی مدل جدید شاسی بلند ئی کیو اس در نمایشگاه خودرو شانگهای ۲۰۲۳ ، این زیر برند فوق لوکس خود را بار دیگر در کانون توجهات قرار داده است.

به گزارش تجارت امروز؛ پس از معرفی شش محصول تمام الکتریکی از سری ئی‌کیو (EQ) طی تقریبا دو سال، شاید مقداری استراحت برای کارکنان  مرسدس بنز  سزاوارانه به نظر می رسید. اما به جای کاهش سرعت، این برند آلمانی با ارائه نسخه های مزین به برند  آ ام گ (AMG)  از سدان های  ئی کیو اس (EQS)  و  ئی کیو ئی (EQE)  نشان داد که تمایلی به کاهش سرعت معرفی محصولات الکتریکی ندارد.

اکنون، نوبت به برند  مایباخ  رسیده و مرسدس با معرفی مدل جدید شاسی بلند ئی کیو اس در  نمایشگاه خودرو شانگهای ۲۰۲۳ ، این زیر برند فوق لوکس خود را بار دیگر در کانون توجهات قرار داده است.

خودرو شاسی بلند  مرسدس-مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰  مدل ۲۰۲۴ بازنگری مجلل از مدل استاندارد خودرو شاسی بلند ئی کیو اس محسوب می شود. طول، عرض و ارتفاع این خودرو به ترتیب ۲۰۱,۷ اینچ (۵.۱۲ متر)، ۸۰.۱ اینچ (۲ متر) و ۶۷.۹ اینچ (۱.۷۲ متر) است. طول محور خودرو نیز ۱۲۶.۴ اینچ (۳.۲۱ متر) است.

طراحی بیرونی شاسی بلند مرسدس-مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰

همانند تمام مدل های اخیر مایباخ، بدنه دو رنگ در همان نگاه نخست جلب توجه می کند. نشان سه پر  مرسدس بنز  نیز روی درپوش پیشرانه قرار گرفته است. جلوپنجره سیاه رنگ با نوارهای کرومی عمودی و نوشته مایباخ در بالای آن از دیگر ویژگی های قسمت جلو خودرو است. این جلوپنجره میزبان حسگرهای رادار از جمله برای سامانه کمک راننده پیشرفته (ADAS) است. همچنین، لوگو مایباخ در چراغ های ال‌ئی‌دی خودرو تعبیه شده است.

رونمایی از مرسدس مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ + تصاویر

در نمای جانبی، طراحی شاسی بلند  مرسدس-مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰  تقریبا شبیه به نسخه غیر مایباخ به نظر می رسد، اما برخی جزئیات آن را متمایز می کند. از آن جمله می توان به تزئینات کرومی اطراف دور پنجره ها و بین درها، لوگو مایباخ روی ستون دی و نوشته کرومی ئی کیو اس در قسمت پنجره جلو اشاره کرد.

رینگ ۲۱ اینچی به صورت استاندارد و رینگ ۲۲ اینچی به صورت آپشن برای شاسی بلند مرسدس-مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ ارائه می شود که طراحی آنها با الهام از طراحی مونوبلاک سنتی مرسدس انجام شده و باشکوه به نظر می رسد.
در قسمت عقب، چراغ های عقب با طرح و گرافیک جذاب با یک نوار ال‌ئی‌دی به یکدیگر متصل شده اند. همچنین عناصر کرومی در قسمت عقب خودرو نیز جلب توجه می کنند.

رونمایی از مرسدس مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ + تصاویر

پنج ترکیب رنگ شامل نقره ای/سیاه ابسیدین، نقره ای/آبی دریایی، سیاه ابسیدین/خاکستری سلنیت، سیاه ابسیدین/طلایی کالاهاری، و قهوه ای مخملی/سیاه اُنیکس برای مرسدس-مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ قابل سفارش هستند.

طراحی داخلی خودرو شاسی بلند مرسدس-مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰

در داخل کابین، شاسی بلند مرسدس-مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ دارای طرح داشبورد مشابه با مدل استاندارد شاسی بلند ئی کیو اس است، اما شباهت ها در همینجا به پایان می رسد. سه نمایشگر مختلف دارای گرافیک های ویژه  مایباخ  هستند تا این خودرو از مدل استاندارد شاسی بلند ئی کیو اس متمایز شود.

سامانه اطلاعات‌سرگرمی صندلی های عقب از دو نمایشگر ۱۱,۶ اینچی روی پشتی صندلی های جلو تشکیل شده است. با تنظیم استاندارد MBUX، می توان محتوا را روی نمایشگرهای مختلف به اشتراک گذاشت. شاسی بلند مرسدس-مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ همچنین دارای تبلت عقب MBUX است که می تواند در خارج از خودرو نیز استفاده شود.

رونمایی از مرسدس مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ + تصاویر

افزون بر این، سامانه دستیار داخلی MBUX به صورت استاندارد در این خودرو ارائه شده است. این ویژگی با کمک دوربین  ها می تواند درخواست های عملیاتی مسافران را از روی حرکات بدن و دست تشخیص داده و عملکردهای مربوطه را انجام دهد.

صندلی های خودرو به صورت استاندارد با چرم ناپا روکش شده اند. به گفته مرسدس-مایباخ، رنگ های لوازم داخلی و چوب طبیعی کار شده در کابین خودرو شاسی بلند ئی کیو اس ۶۸۰ به صورت پایدار تهیه شده اند. تمام صندلی ها دارای ماساژور و تهویه هستند و “پکیج شوفر” به صورت آپشن ارائه می شود که ویژگی ماساژ ساق پا را نیز ارائه می کند.
خودرو شاسی بلند مرسدس-مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ به صورت استاندارد دارای پکیج نور محیطی داخلی با ۲۵۳ چراغ ال‌ئی‌دی و ۶۴ رنگ قابل انتخاب است که برخی از آنها مانند سفید رز گلد و درخشش آمیتیست ویژه مایباخ هستند.
این خودرو دارای سامانه صدای فراگیر برمستر ۴دی (Burmester ۴D) با ۱۵ بلندگو است.

پیشرانه و سامانه تعلیق خودرو شاسی بلند مرسدس-مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰

دو موتور الکتریکی مرسدس-مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ نیروی خروجی ۶۴۹ اسب بخار و ۷۰۰ پوندفوت گشتاور را ارائه می کنند و این خودرو به صورت استاندارد به سامانه ۴متیک (۴MATIC) مجهز است. برد حرکتی این خودرو تا ۶۰۰ کیلومتر، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت آن برابر با ۴,۴ ثانیه و بیشینه سرعتش ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

رونمایی از مرسدس مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ + تصاویر

در مقام مقایسه، شاسی بلند  ئی کیو اس ۵۸۰  مجهز به سامانه ۴متیک نیروی خروجی ۵۳۶ اسب بخار و برد حرکتی ۴۵۶ کیلومتر را ارائه می کند.

بسته باتری ۱۰۷,۸ کیلو وات ساعتی و پشتیبانی از شارژ سریع از دیگر ویژگی های شاسی بلند ئی کیو اس ۶۸۰ هستند. با استفاده از ایستگاه شارژ سریع تا ۲۰۰ کیلو وات، شارژ باتری طی ۳۱ دقیقه ممکن است.
شاسی بلند مرسدس-مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ به سامانه تعلیق بادی قابل تطبیق مجهز شده است که با یک برنامه رانندگی ویژه مایباخ می تواند تا ۳۵ میلیمتر افزایش ارتفاع دهد.

همچنین، این خودرو به صورت استاندارد دارای سامانه هدایت چرخ عقب با زاویه هدایت ۴,۵ درجه است. از این رو، چرخ های عقب نیز قابلیت چرخش ۱۰ درجه ای دارند و دایره چرحش ۱۱ متری به جای ۱۱.۹ متر ممکن می شود.
خودرو شاسی بلند مرسدس-مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ دارای حالت های رانندگی مختلف شامل اکو، اسپرت، آفرود و حالت های شخصی است و حالت مایباخ جایگزین حالت کامفورت در تنظیمات مدل استاندارد شاسی بلند ئی کیو اس شده است.

رونمایی از مرسدس مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ + تصاویر رونمایی از مرسدس مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ + تصاویر رونمایی از مرسدس مایباخ ئی کیو اس ۶۸۰ + تصاویر
انتهای مطلب

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا