خواندنی

8 علت یخ نساختن یخچال ساید دوو + چرا یخچال ساید یخ نمی‌سازد؟

چرا یخچال ساید دوو یخ نمی‌سازد؟در این مقاله درباره علت یخ نساختن یخچال ساید دوو حرف میزنیم. از این علت ها باید به ایراد در برد یخچال، خراب شدن سنسور اشاره کرد.

یخ‌ساز در یخچال‌های امروزی نقش مهمی ایفا کرده و عدم کارکرد صحیح آن مشکلاتی را برای مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند؛ به همین جهت ضروری است این مشکل فنی مورد بررسی قرار بگیرد و دلیل اصلی‌ آن مشخص شود. علت یخ نساختن یخچال ساید دوو را می‌توان به موارد گوناگونی ارتباط داد. تعمیر کردن این مورد از ایرادات فنی یخچال‌های دوو نیازمند دانش و تجربه‌ای است که تنها تعمیرکاران کاربلد و با سابقه از عهده انجام آن برمی‌آیند؛ به همین دلیل است که در چنین شرایطی باید از آن‌ها کمک بگیرید.

چرا یخچال ساید دوو یخ نمی‌سازد؟

دلیل یخ نساختن یخچال ساید دوو می‌تواند به بخش‌های گوناگونی همچون میکروسوئیچ، برد، فن فریز، مخزن آب و… ارتباط داشته باشد. گستردگی علت‌های ایجاد این مشکل، رفع آن را به امری تخصصی و دشوار تبدیل کرده است. در ادامه متن قصد داریم به هشت دلیل اصلی در رابطه با این مشکل مهم بپردازیم و هر یک از آن‌ها را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

·             آسیب‌دیدگی فن فریزر

اولین علت یخ نساختن یخچال ساید دوو که قصد داریم به آن بپردازیم، آسیب دیدن فن فریزر است. از فن به‌منظور تسریع روند گردش هوا کمک گرفته می‌شود. در واقع اگر این فن از کار بیفتد، روند حرکت هوا دچار اختلال خواهد شد و همین امر ایرادات مختلفی را به وجود می‌آورد که یکی از آن‌ها عدم تولید یخ توسط یخ‌ساز است.

در صورتی که خراب شدن فن فریزر به این دلیل رخ دهد، لازم است این قطعه به طور کامل تعویض یا تعمیر شود. خرابی این فن را باید به مواردی همچون فرسودگی بوشن و همچنین آلودگی شدید آن مرتبط دانست. اگر فن فریزر به خوبی تعمیر نشود، ممکن است شاهد خراب شدن موتور یخچال نیز باشیم.

·             آسیب‌دیدگی مخزن آب

همه یخ‌سازها برای تولید یخ نیاز به آب دارند. این آب نیز باید از طریق یک منبع در اختیار آن‌ها قرار بگیرد. طبیعتاً اگر مشکلی در مخزن آب به وجود آید، یخ‌ساز نمی‌تواند نسبت به تولید یخ اقدام کند. از جمله مواردی که منجر به خراب شدن مخزن آب می‌‌شوند باید به مواردی همچون ضربه دیدن آن، پارگی لوله آب، خارج شدن لوله آب از محل تعیین شده و… اشاره کرد.

به‌منظور حل این مشکل فنی باید مخزن را به طور کامل مورد بررسی قرار داد تا هرگونه آسیب‌دیدگی آن به طور کامل مشخص شود. اگر لوله آب به درستی جا نرفته باشد باید آن را دوباره در سر جای خود محکم کرد. چنانچه لوله مخزن آب پاره شده باشد، باید حتماً آن را تعویض کنید.

·             خراب شدن سنسور  و یخ نساختن یخچال

احتمال دارد علت یخ نساختن یخچال ساید دوو، خراب شدن سنسورهای آن باشد. یخچال‌های جدید شرکت دوو حتی در بخش یخ‌ساز نیز سنسورهای ویژه‌ای دارند که وظیفه اصلی آن‌ها تعیین کردن وجود یا عدم وجود یخ درون یخ‌ساز است. قاعدتاً اگر این سنسورها خراب شده باشند، شاهد مشکلاتی در عملکرد همین بخش از یخچال خواهیم بود.

در این شرایط باید نسبت به تعویض کامل سنسورها و یا تعمیر آن‌ها اقدام کرد. معمولاً پس از تعمیر سنسورها مشکل یخ‌ساز نیز حل شده و دوباره راه‌اندازی می‌شود. اگر مشکل مدنظر حتی پس از تعویض کردن سنسورها ادامه پیدا کند، باید با بهره‌گیری از ابزارهای پیشرفته روند عیب‌یابی دستگاه را ادامه داد. شایان ذکر است که نمایش کدهای ارور مختلف بر روی نمایشگر یخچال می‌تواند نشانه‌ای بر نصب نادرست سنسورها باشد.

خرابی سنسور در یخچال‌های ساید دوو، علت یخ نساختن یخچال ساید دوو است. سنسورهای موجود در یخچال‌های ساید وسیله‌ای به منظور انتقال اطلاعات صحیح و اساسی به برد کنترلی هستند. چنانچه این سنسورها دچار مشکل شده باشند، یخ‌ساز نیز نمی‌تواند به خوبی عمل کند. خرابی سنسور باعث داغ شدن موتور یخچال نیز می شود.

·             آسیب‌دیدگی میکروسوئیچ درب

میکروسوئیچ درب یکی از قطعات ساده، اما کاربردی همه یخچال‌ها محسوب می‌شود. این قطعه وظیفه دارد بسته و باز بودن درب را به اطلاع برد دستگاه برساند. میکروسوئیچ‌ها نیز مانند بسیاری از قطعات مشابه دارای عمر مفید معینی هستند و به همین دلیل ممکن است پس از مدت زمان مشخص خراب شوند. وقتی که میکروسوئیچ خراب باشد، برد از بسته بودن درب اطلاع پیدا نمی‌کند و در نتیجه عملکرد یخچال دچار مشکل می‌شود.

در این حالت فعالیت یخ‌ساز به حالت تعویق در می‌آید و نمی‌‌توان از آن استفاده کرد. با تعمیر و یا تعویض میکروسوئیچ‌ها می‌توان اطمینان یافت که این اختلالات به طور کامل رفع شده‌اند و یخ‌ساز دوباره به کار افتاده است. نوع میکروسوئیچ درب در یخچال‌های گوناگون یکسان نیست؛ به همین جهت ضرورت دارد که تعمیرکاران در زمان خرید این محصولات به مدل یخچال شما دقت کنند.

·             ایراد فنی در برد یخچال

برخی از متخصصان علت یخ نساختن یخچال ساید دوو را خراب شدن و یا ایراد فنی برد دستگاه می‌دانند. برد یخچال یک قطعه ویژه بوده شامل قسمت‌های مختلفی همچون خازن‌ها و فیوزها است که وظیفه کنترل روند فعالیت اجزای مختلف را بر عهده دارند. وقتی که برد خراب شود، عملاً هیچ قطعه‌ای نمی‌‌تواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد و در این زمان شاهد یخ نساختن یخچال هستیم.

تعمیر برد یکی از پیچیده‌ترین مواردی به شمار می‌‌آید که تعمیرکاران می‌توانند به سراغ آن بروند. ظرافت این قطعه به حدی زیاد است که حتی کوچک‌ترین اشتباه در زمان تعمیر می‌تواند آن را به طور کامل از کار بیندازد. اگر روند تعمیر برد به درستی پیش برود، یخ‌ساز و سایر قطعات یخچال دوو دوباره قابل استفاده خواهند بود. دلیل اصلی خرابی برد یخچال، قطع و وصل شدن مداوم برق و یا رسیدن آب به آن است.

·             عدم عبور آب به شکل صحیح

مشکل در نحوه انتقال آب از مخزن به یخ‌ساز می‌تواند علت یخ نساختن یخچال ساید دوو شما باشد. این مشکل وقتی رخ می‌دهد که فیلتر آب دستگاه خراب شود. این فیلتر وظیفه دارد در صورت وجود ناخالصی‌های مختلف در آب، آن‌ها را به طور کامل جدا کند. خوشبختانه در بسیاری از موارد می‌توان با تعویض فیلتر آب این ایراد فنی را برطرف کرد؛ البته تعویض این قطعه نیز باید توسط تعمیرکاران مجرب صورت بگیرد. اگر حتی پس از عوض کردن فیلتر باز هم با همین مشکل روبه‌رو شدید، باید روند بررسی سایر قطعات یخچال را ادامه داد.

·             آسیب دیدن موتور یخ‌ساز

در برخی موارد حاد علت یخ نساختن یخچال ساید دوو، آسیب دیدن موتور بخش یخ‌ساز است. این قسمت نیز یک موتور اختصاصی دارد که به صورت مداوم مشغول ساخت یخ است. اتصالی کردن سیم‌های الکتریکی موتور یخ‌ساز و یا وارد شدن ضربه فیزیکی به آن می‌توانند دلایلی برای خراب شدن این قطعه باشند.

در صورتی که تعمیرکاران خراب شدن موتور یخ‌ساز را قطعی بدانند، نسبت به تعمیر کردن آن اقدام می‌کنند. این امر شامل بررسی و جایگزینی بخش‌های مختلف موتور یخ‌ساز است که می‌تواند به یک فرایند زمان‌بر تبدیل شود. خرید یک موتور جدید هزینه‌بر خواهد بود و به همین جهت معمولاً روی تعمیر آن تمرکز می‌شود.

·             لاک بودن (قفل بودن) دسترسی به یخ‌ساز

برخی از یخ‌سازهای دوو دارای قابلیت لاکینگ (locking) یا قفل کردن هستند. این ویژگی معمولاً با یک دکمه روی پنل نمایشگر نمایش داده می‌شود. ممکن است کاربران به اشتباه با فعال کردن همین بخش، امکان ساخت یخ توسط یخ‌ساز را قفل کرده باشند. در این حالت باید قفل همین بخش را باز کرد.

در صورتی که یخساز قفل شده است، باید آن را با استفاده از دکمه‌ های موجود در صفحه نمایش غیرفعال کنید. برای این کار، معمولاً باید دکمه “ICE MAKER LOCK” را فشار داده تا قفل یخساز غیرفعال شود.

چگونه یخ‌ساز ساید دوو را تعمیر کنیم؟

8 علت یخ نساختن یخچال ساید دوو + چرا یخچال ساید یخ نمی‌سازد؟

یافتن علت یخ نساختن یخچال ساید دوو و تعمیر این مشکل مهم، موضوعی نیست که شما به عنوان یک کاربر عادی توانایی انجام آن را داشته باشید. رفع این ایراد نیازمند بهره‌گیری از دانش تعمیرکاران است. آن‌ها دوره‌های مختلفی را به‌منظور یادگیری نحوه حل این مشکلات فنی گذرانده‌اند و برگ برنده شما محسوب می‌شوند.

مهم‌ترین وظیفه‌ای که شما در این رابطه برعهده دارید، خاموش کردن یخچال و بیرون کشیدن دوشاخه آن از پریز است. سپس با یک مرکز تعمیر معتبر تماس بگیرید و از کارشناسان مربوطه بخواهید تا با مراجعه به منزل شما این ایراد فنی را به خوبی مورد بررسی قرار دهند. به هیچ عنوان جهت رفع این مشکل خودتان دست به کار نشوید؛ زیرا هرگونه اقدام نابخردانه می‌تواند منجر به آسیب یخچال شود.

هزینه حل مشکلات یخ‌ساز ساید دوو

8 علت یخ نساختن یخچال ساید دوو + چرا یخچال ساید یخ نمی‌سازد؟

به‌منظور پیدا کردن علت یخ نساختن یخچال ساید دوو و همچنین حل این مشکل فنی باید هزینه‌ مشخصی را به کارشناسان فعال در این زمینه پرداخت کنید. هزینه حل مشکلات یخ‌ساز همواره یکسان نیست و با توجه به فاکتورهای مختلفی محاسبه می‌شود. از بین این فاکتورها می‌توانیم به مواردی همچون نوع ایراد فنی و مدت زمان مربوط به رفع آن اشاره کنیم.

بهترین تعمیرکار برای درست کردن یخ‌ساز ساید دوو

تعمیر کردن کلیه قطعاتی که روی سیستم یخ‌ساز یخچال اثر می‌گذارند نیاز به دانش و تخصص دارد. تعمیرکارانی که دارای تجربه لازم در این زمینه هستند می‌توانند با انجام یک بررسی اختصاصی، علت یخ نزدن را بیابند و فرایند رفع مشکلات فنی مختلف را آغاز کنند تا یخچال شما به حالت اولیه خود بازگردد.

شناخت علت یخ نساختن یخچال ساید دوو و رفع این موضوع توسط متخصصان سلام ریپیر صورت می‌گیرد. این مرکز توانسته است با بهره‌گیری از تعمیرکاران مجرب و ماهر به کلیه نیازهای کاربران خود پاسخ دهد و در زمینه تعمیر لوازم خانگی حرف اول را بزند.

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا