تجارت امروز ؛ مرجع اخبار اقتصادی ایران و جهان

نرخ رسمی ۲۳ ارز کاهش یافت

نرخ رسمی ۲۳ ارز کاهش یافت

بانک مرکزی امروز نرخ رسمی ۴۶ ارز عمده و اصلی را اعلام کرد. براین اساس نرخ ۲۳ ارز کاهش و ۱۲ ارز افزایش، همچنین نرخ ۱۱ ارز ثابت ماند.
چه نوع ظرفی را برای استفاده در فر یا مایکروفر بخریم؟

چه نوع ظرفی را برای استفاده در فر یا مایکروفر بخریم؟

اگر دقت کرده باشید، آشپزی کردن نیز مانند خیلی چیزهای دیگر دچار تغییر و تحول شده است. در حقیقت، لوازم و وسایل آشپزخانه روز‌به‌روز مدرن‌تر می‌شوند و آشپزی را برای ما راحت‌تر می‌کنند. از جمله این لوازم می‌توانیم به فر یا مایکروفر اشاره کنیم که غذا را با حرارت غیرمستقیم و المنت‌های مخصوص گرم می‌کنند.
چطور کسب وکارهای ایرانی در ترکیه جا باز کردند

چطور کسب وکارهای ایرانی در ترکیه جا باز کردند

اگر در ایران صاحب کسب و کار هستید، این خبر خوبی برای شما هم خواهد بود. فرصت توسعه فرامرزی کسب و کار و سرمایه گذاری یا واگذاری نمایندگی یا گرفتن یک شعبه در ترکیه را خواهید داشت.
مزایا و شرایط واردات کالا از چین

مزایا و شرایط واردات کالا از چین

اگر قصد شروع کسب و کار جدیدی را دارید، پیشنهاد ما واردات کالا از چین می باشد.‌ چین کشوری است که کالاهای خود را در سه کیفیت اصلی تولید می کند. شما می توانید کالاهای چینی را حدود ۵ برابر ارزان تر از ایران خریداری کنید.
تاج گل تبریک افتتاحیه ارزان

تاج گل تبریک افتتاحیه ارزان

تاج گل های ترحیم سمبل عزاداری برای ابراز همدردی با اشخاصی است که فرد مهم زندگی خود را از دست داده و غم دیده می باشند. ارسال تاج گل برای افراد داغدار در مراسم ترحیم و تسلیت نه تنها در کشور ایران، بلکه در اغلب کشورهای اروپایی نشان دهنده همدردی با خانواده عزادار می باشد. اما برخلاف تاج گل ترحیم، تاج گل های تبریک نیز وجود دارند که بسیاری از مردم در اغلب کشور های جهان در مراسمات مختلف نیز استفاده میکنند.
چرا باید حسابداری بدانیم؟

چرا باید حسابداری بدانیم؟

همان‌طور که می‌دانيد حسابداری، عنوان یکی از رشته‌های بسیار پرطرفدار در میان ایرانیان به ویژه دانشجویان است و از طرف دیگر، به نوعی سیستم گفته می‌شود که در آن به فرایند جمع آوری اطلاعات و داده‌های مالی اقدام می‌گردد.
قیمت ۲۴ ارز افزایش یافت

قیمت ۲۴ ارز افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز عمده و اصلی را اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۴ ارز افزایش و نرخ ۱۴ ارز کاهش یافت، همچنین نرخ هشت ارز نیز ثابت ماند.
مشکلات معشیتی مردم حل شود

مشکلات معشیتی مردم حل شود

وزیر اقتصاد باید یک فرد دانشگاهی و تخصص اقتصاد داشته باشد تا علاوه بر درک درست از مفاهیم اقتصادی بتواند راه‌کارهای مناسب ارائه دهد و از همه مهم‌تر باید تعامل خوبی با کمیسیون اقتصادی مجلس داشته باشد.

"گرانی نان"

معاون بازرگانی داخلی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به گذشت 2 سال از آخرین قیمت‌گذاری نان، گفت: با توجه به افزایش قیمت حامل‌های انرژی، دستمزد کارگران و هزینه‌های جاری به‌صورت میانگین قیمت نان تا ۳۰ درصد افزایش یافت.
خودرو چینی یا ایرانی، کدام بهتر است؟

خودرو چینی یا ایرانی، کدام بهتر است؟

یک‌زمانی استفاده از خودرو چینی برای خانواده‌ها جالب نبود و کسرشان محسوب می‌شد، اما بعد از گذشت چند مدت به یکی از بهترین سواری تبدیل‌شده به‌طوری‌که گرایش جامعه به سمت‌وسوی آن‌ها پیش رفته است.
کاهش رسمی نرخ ۲۲ ارز

کاهش رسمی نرخ ۲۲ ارز

بانک مرکزی امروز نرخ رسمی ۴۶ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن بهای ۲۲ ارز نسبت به روز گذشته کاهش و نرخ ۱۴ ارز افزایش یافت. همچنین نرخ ۱۰ ارز ثابت ماند.
شرکت خلاق چیست؟

شرکت خلاق چیست؟

سهم ایران از گردش مالی اقتصاد خلاق در جهان، حدود ۱۰۰ میلیون دلار است که با داشته ها و توانمندی های منحصربفرد فرهنگی و اجتماعی ما همخوانی زیادی ندارد. یکی از دلایلی که ما با دانستن مشکلات و راه حل های آن، نمی توانیم به سرعت، مسائل مان را حل کنیم، نبود زنجیره کامل تولید از ایده تا محصول و از محصول تا بازار و صادرات در کشور است. از این رو برای تکمیل این زنجیره مهم، در سال گذشته عضو جدید و تازه نفسی تحت عنوان «شرکت‌های خلاق» و «خانه‌های خلاق» به زیست‌بوم علم و فناوری کشور راه پیدا کرد که با کمک آن پایه‌های اقتصاد دانش‌بنیان مستحکم تر و توانمندتر خواهد شد و نوآوران و فناورانی که پیش از این، از حمایت های مخصوص شرکت‌های دانش بنیان بهره مند نبودند، در قالب «برنامه توسعه صنایع فرهنگی و خلاق» به زیر سقف حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه پیدا کردند.
منتخبان طرح فروش فوق‌العاده سایپا مشخص شدند

منتخبان طرح فروش فوق‌العاده سایپا مشخص شدند

نخستین قرعه‌کشی همزمان طرح فروش فوق‌العاده 4 محصول سایپا در سال ۱۴۰۰ انجام شد و اسامی منتخبان پس از تایید نهایی توسط نهادهای نظارتی فردا در سایت رسمی این گروه منتشر خواهد شد.
تصمیم روحانی برای عزل همتی

تصمیم روحانی برای عزل همتی

در روزهای اخیر با افزایش فشارهای روحانی به همتی برای ارزپاشی ۲میلیارد دلاری و تسعیر ۳۷۵هزار میلیارد تومانی ارز و مقاومت همتی، رئیس کل بانک مرکزی در آستانه عزل قرار گرفته است.
پول یارانه کجا رفته است؟

پول یارانه کجا رفته است؟

آقای محسن رضایی در گفت و گویی اعلام کردند بیشتر از چینی ها در ایران یارانه داده شده است، عرض کنم خدمتتون ما از کجا باید بدانیم اقتصاددان هستید، بفرمایید این یارانه ها کجا و به جیب چه کسانی رفته است، خدمتتون باید عرض کنم اگرمردم ایران اقتصاد دان بودند قطعا خودشون پیگیری می کردند و نیازی به فرمایش جنابعالی نبود
گزارش تصویری