سیاسی

آرزوی علم الهدی برای رئیس جمهور آینده

علم الهدی بیان کرد: امید است با انتخابی اصلح، فردی دلسوز مدیریت کشور را به دست بگیرد تا بتواند خواسته های مردم‌ انقلابی را برآورده کند.

به گزارش تجارت امروز؛ سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد در حرم مطهر رضوی افزود: با صرف حضور در مرحله اول انتخابات، تکلیف شرعی و سیاسی کامل نخواهد شد و چنین فردی مانند کسی است که نماز صبح را یک رکعت بخواند.

وی ادامه داد: آنهایی که در انتخابات شرکت نکرده اند یک واجب شرعی را ترک کرده اند اما این اقدام آنها به معنای قبول نداشتن اصل نظام جمهوری نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در مردم سالاری دینی برخلاف مردم سالاری لیبرال، مشارکت سیاسی یک تکلیف شرعی است و یک حق ساده به حساب نمی آید.

علم الهدی بیان کرد: همچنین در مردم سالاری دینی، فرد منتخب تحت حاکمیت الله، امام عصر (عج) و یا نایب بر حقش بر مردم مدیریت می کند در حالی که در مردم سالاری لیبرال، فرد منتخب اختیار مال و جان و ناموس مردم را نیز بر عهده دارد.

وی اضافه کرد: شاکله مردم سالاری درست را اسلام بنا کرده است و از صدر اسلام پیامبر اکرم (ص) بارها بر آن تاکید داشته اند.

امام جمعه مشهد در ادامه گفت: امید است با انتخابی اصلح، فردی دلسوز مدیریت کشور را به دست بگیرد تا بتواند خواسته های مردم‌ انقلابی را برآورده کند.

انتهای مطلب/ ی.ر

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا