بورس

تحلیل بورس هفته؛ ۲ آذر ۱۴۰۲

در پایان هفته و پایان ماه آبان، شاخص کل بورس تهران بیش از ۱۶ هزار واحد سقوط داشت. و شاخص هم وزن نیز رشد کرد.

به گزارش تجارت امروز؛ در هفته اخیر، شاخص کل بورس تهران در روز شنبه ریزش ۱۰ هزار و ۳۱۶ واحدی داشت و روز یکشنبه شاخص ۲ هزار و ۳۱۶ واحد افت کرد. روز دوشنبه نیز شاخص ۸ هزار و ۳۲۵ واحد پایین آمد. ولی روز سه‌شنبه شاخص صعود کرد و ۲ هزار و ۱۳۷ واحد بالا آمد. در آخرین روز معاملاتی هفته نیز شاخص کل ۲ هزار و ۲۳۶ صعود کرد.

بازدهی هفته

شاخص کل در آخرین روز کاری هفته به رقم ۲ میلیون و ۲۲ هزار و ۳۹۰ واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۱۶ هزار و ۴۸۴ واحد پایین‌تر ایستاد و بازدهی هفته شاخص بورس منفی ۰,۸۱ درصد شد.
شاخص هم وزن نیز در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۴ هزار و ۱۳۶ واحد بالاتر ایستاد و بازدهی مثبت ۰,۵۹ درصدی را ثبت کرد.

رشد ارزش معاملات خرد سهام

در این هفته، میانگین ارزش معاملات بازار سهام ۵۷ هزار و ۳۱۳ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین ۵ درصد افزایش یافته است. میانگین ارزش معاملات خرد بورس نیز ۴ هزار و ۱۳ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۹۲۷ میلیاردی هفته پیشین، افزایش ۲ درصدی داشته است.

افزایش میانگین هفتگی ارزش صف‌های فروش

میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر ۳۱۵ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین ۱۲ میلیارد تومان بیشتر بود و رشد ۴ درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته ۳۶۱ میلیارد تومان بود که در روز ‌‌‌سه‌شنبه ثبت شد و کمترین رقم ۲۹۱ میلیارد تومان بود که در روز چهار‌شنبه ثبت شد.

رشد میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید

میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر ۲۵۹ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته ۱۰۸ میلیارد تومان بیشتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید ۷۲ درصد افزایش یافته است. بالاترین رقم هفته ۲۸۴ میلیارد تومان بود و در روز سه‌‌‌شنبه ثبت شد. پایین‌ترین رقم به روز چهار‌شنبه برمی‌گردد که ۲۱۹ میلیارد تومان بود.

ورود سرمایه حقیقی

در اولین روز معاملاتی هفته، ۱۵ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. روز یکشنبه نیز ۲۲ میلیارد تومان خارج شد. روز دوشنبه ۱۹۲ میلیارد تومان وارد شد و در روز سه‌شنبه ۱۷۵ میلیون تومان وارد شد.
در آخرین روز معاملاتی هفته نیز ۹۴ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد.
در مجموع کل هفته ۴۲۴ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد و میانگین روزانه ورود پول حقیقی ۸۵ میلیارد تومان بود.

پایان مطلب/س.آ

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا